• Rozstrzygnięcie konkursów

            13.04.2022

            "Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty" , "Kartka Wielkanocna lub pisanka dla moich bliskich"

            13 kwietnia zostały ogłoszone wyniki w konkursie recytatorskim dla klas I-III. Pierwsze miejsce zdobyła Róża Longosz z klasy III. Drugie miejsce zdobyły uczennice z  klasy I – Adrianna  Brzozowska oraz  Sara Winiarska.  Trzecie,  również zaszczytne, miejsce zajęli: Otylia Strzępek z klasy II i Maksymilian Widuliński z klasy III. Zwycięzcom jak i wszystkim pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałym występów.

            13 kwietnia został rozstrzygnięty również  konkurs na kartkę wielkanocną lub pisankę  zorganizowany przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego  i Biblioteki szkolnej- panie Paulinę Longosz, Celinę Cabaj i Katarzynę Zelek. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem – zgłoszono 27 przepięknych prac. Komisja konkursowa bardzo długo i burzliwie obradowała nad wynikami, gdyż każda z prac była wyjątkowa, niepowtarzalna i zasługiwała na  wyróżnienie. Ostatecznie udało się wyłonić laureatów… Pierwsze miejsce zdobyli: Tomasz Lisak z klasy 0 i Adrianna Brzozowska z klasy I. Drugie miejsce zajęli: Nikola Święch z przedszkola, Anna Stachura z klasy 0 oraz Lena Świętoń również z klasy 0. Trzecie miejsce zdobyli: Kacper Andeasik – klas II, Emilia Tabasz – klasa V, Sara Winiarska – klasa I oraz  Filip Panocha z przedszkola.  Laureatom jak i wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu bardzo serdecznie gratulujemy i bardzo się cieszymy oraz jesteśmy dumni, że mamy w szkole tak utalentowanych i wspaniałych uczniów.

          • "Wiosna, wiosna, wiosna ach to TY"

            13.04.2022

            11 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski po hasłem "Wiosna, wiosna ,wiosna ach to Ty” dla uczniów klas I-III. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprezentować  dowolnie wybrany wiersz o tematyce wiosennej. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzacja poezji wśród dzieci, oraz  umiejętności pokonywania tremy przed publicznym występem. Komisja konkursowa w składzie: p. Elżbieta Skałuba, p. Agnieszka Kosydar , p. Danuta Mazur i p. Katarzyna Zelek oceniała występy według takich kryteriów jak: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworu, kultura słowa, dykcja, modulacja, tempo mówienia. Wszyscy uczestnicy bardzo profesjonalnie podeszli do konkursu  prezentując swoje recytacje na wysokim poziomie. Jury miało nie lada zadanie w wyłonieniu zwycięzców.  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 13.04. 2022 r. ale już dziś wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów.

          • Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.

            13.04.2022

            W dniu 7.04.2022r. uczniowie z klasy 5,7,8 wraz z opiekunami odwiedzili Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie - jedyny obiekt w Polsce prezentujący proces wytwarzania szkła w nowoczesny i atrakcyjny sposób. W tym niezwykłym muzeum eksponaty można dotykać, obserwować jak powstają, a nawet współtworzyć. W ciągu trzech godzin uczniowie poznali proces produkcji szkła w teorii i w praktyce. Zwiedzanie rozpoczęli od Piwnic Przedprożnych położonych w zachodniej części krośnieńskiego rynku, gdzie mogli dokładnie przyjrzeć się na czym polega kunszt artystów szkła. Obejrzeli wystawę w klimatycznym miejscu - Transgresje. Nowoczesność i Tradycja Szkła Artystycznego Grupy Wyszehradzkiej. Poznali historię krośnieńskiego rynku, zobaczyli również przykłady szkła wykonanego w mieście dla słynnych światowych marek, m.in. weneckiego Murano, zwiedzili interaktywne sale. W sali „szkła w fizyce” poznali różnorodne właściwości i zastosowania szkła, uczestniczyli w eksperymentach, poznali zasadę działania światłowodów i kalejdoskopów. Dodatkowo obejrzeli film prezentujący historię powstania huty szkła w Krośnie i innych podobnych obiektów w okolicy. Po zejściu na najniższe piętro -4 w Centrum Dziedzictwa Szkła uczniowie znaleźli się przy rozgrzanym piecu hutniczym, gdzie przewodnik odkrywał przed nimi tajniki produkcji szkła. Uczniowie z bliska mogli obserwować z czego i jak powstaje szkło. Następnie czekały na wszystkich zajęcia warsztatowe, gdzie każdy miał okazję zdobić szklaną pisankę za pomocą farb akrylowych i brokatów. Kolejną atrakcją było samodzielne wybicie medalu – pamiątki ze szklanej surówki. Później uczniowie zwiedzili warsztaty obróbki i zdobienia szkła: grawerowania, malowania na szkle, produkcji witraży i szklanych figurek oraz gabinet krzywych luster. Pobyt w Centrum Dziedzictwa Szkła zakończył się zakupami w firmowym sklepie, gdzie eksponaty zachwycały pięknem i oryginalnością. Z pamiątkami ze szkła, bogatsi o nową wiedzę, uczniowie wrócili zadowoleni do szkoły.  Zdjęcia w albumie.

          • Dukla - wręczenie nagród i dyplomów

            13.04.2022

            W dniu 3 marca 2022 roku odbył się III etap ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Amelia Wojnarowska, Bartłomiej Dziedzic i Krystian Andreasik. Po zakończeniu części oficjalnej wręczeniu nagród i dyplomów uczestnicy spotkania zwiedzili ekspozycję przyrodniczo-edukacyjną w siedzibie Zespołu oraz wzięli udział w warsztatach tematycznych.

            Gratulujemy naszym uczniom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

          • 12 kwietnia - Dzień Czekolady

            12.04.2022

            Czekolada jest nieodłącznym elementem życia i relaksu dla wielu osób. Spożywana w umiarkowanych ilościach ma też pozytywny wpływ na zdrowie, wspomagając układ krążenia i pracę mózgu. Dlatego 12 kwietnia został ustanowiony w Polsce Dniem Czekolady. W naszym przedszkolu dzieci obchodziły to święto, podczas zajęć dydaktycznych poznały proces powstawania czekolady, brały udział w zabawach ruchowych, plastycznych oraz wykonywały różne polecenia zadane w opowiadaniu o " Królowej Bombonierce i Króu Batoniku". Na pomoc przybyła Wróżka Zdrowie, aby opowiedzieć o zdrowym odżywianiu oraz poleciła, że jedna kostka czekolady pozytwnie oddziałuje na nasze zdrowie. Degustacja czekolady dostraczyła przyjemności naszym podniebieniom oraz wywoła w nas pozytywny przedświąteczny nastrój. Zdjęcia w albumie

          • " Pisanki, kraszanki, jajka malowane"

            10.04.2022

            Malowanie pisanek to czynność, której nie może zabraknąć podczas przygotowań do świąt wielkanocnych. Czekają na nią zarówno mali jak i duzi. Barwienie jaj wielkanocnych to nie tylko nawiązanie do tradycji, ale i doskonała forma zabawy. Dzieci  uczą się koncentracji i rozwijają swoje zdolności manualne.  Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o tym, że to doskonała frajda i metoda na spędzenie wspólnego czasu w grupie przedszkolnej. Zdjęcia w albumie

          • Program " Czyste powietrze wokół nas"

            08.04.2022

            W dniach 4.04. – 8.04. 2022r. w naszej szkole został przeprowadzony cykl pięciu zajęć dydaktycznych o tematyce antynikotynowej dla dzieci sześcioletnich. Realizując zajęcia dzieci obserwowały źródła dymu podczas wycieczki, następnie przelały swoje spostrzeżenia na papier wykonując plakaty dotyczące źródeł dymu.Zerówkowicze ozdabiały także postać Dinka, kolorowały kwiaty, poszukiwały tabliczek przedstawiających „zakaz palenia”, śpiewały piosenkę o zielonym przyjacielu, który nie lubi palaczy            i ucieka przed dymem. Bawiły się w zabawę w kwiaty, podczas której przy dźwiękach muzyki klasycznej pokazywały jak zachowuje się roślinność która oddycha świeżym i czystym powietrzem. Podczas trwania programu dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości palenia i dowiedziały się, w jaki sposób należy zachować się, w obecności osoby palącej papierosa. Zajęcia były prowadzone metodą warsztatową, wykorzystano także burzę mózgów i mapę myśli. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach  i wykonywały powierzone im zadania.

          • Uczniowie klasy III i IV w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim

            07.04.2022

            31 marca 2022r. uczniowie klasy III i IV uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym - historia łódzkiej animacji i lalki filmowej pod tytułem „100 lat polskiej animacji”. Spotkanie  poprowadził Pan Paweł Patryka, założyciel studia filmowego Partyflex System, wcześniej pracujący w Polsce przy produkcji filmów fabularnych - aktorskich jako asystent i drugi reżyser.

            Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmów:

            - „Parauszek  i przyjaciele” , reżyseria: Krzysztof Brzozowski, rok produkcji 2013-2014,

            - czarno- biały film „Konik polny i mrówka” , reżyseria: Władysław Starewicz rok produkcji 1913 ,

            - „Za Króla Krakusa” , reżyseria: Zenon Wasilewski,  rok produkcji 1947,

            - „Fantastyczny sklep z kwiatami”, reżyseria: Paweł Partyka, rok produkcji 2001.

            Po zakończonej projekcji uczniowie mogli zobaczyć z bliska przepiękne lalki z filmów: „Fantastyczny sklep z kwiatami”, „Piotruś i Wilk”,  „Mokra bajeczka”.

            Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji prowadzącego i obejrzały powyższe filmiki. Zdjęcia w albumie.

          • Wycieczka do kina Helios w Krośnie

            03.04.2022

            1 kwietnia uczniowie klas 0 - 3 spędzili miło czas w kinie Helios w Krośnie. Z zainteresowaniem obejrzeli film pt. "Zając Max: Misja pisanka" pełen przygód głównego bohatera i jego przyjaciół. Film opowiada o o tolerancji, przyjaźni i wielkiej sile, jaką ma zgrana drużyna! Wpatrzone w ekran twarze oraz wybuchy śmiechu mogą świadczyć o tym , że film bardzo się spodobał.

          • IGNACY ŁUKASIEWICZ - PATRON ROKU 2022

            31.03.2022

            W tym roku przypada 200. rocznica urodzin oraz 140. rocznica śmierci Jana Józefa Ignaca Łukasiewicza, dlatego 29 października 2021r. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia Rok 2022 Rokiem Ignacego Łukasiewicza. Wybitnego farmaceuty i przedsiębiorcy, pioniera przemysłu naftowego w Europie, z zainteresowania chemika i fizyka, działacza niepodległościowego. W związku z takimi uroczystościami został przygotowany apel poświęcony wspomnieniom o Ignacym Łukasiewiczu przedstawiony przez klasę VII. Apel ten mówił o działalności i życiu osobistym tego wybitnego chemika z podkarpacia. Został też rozstrzygnięty konkurs, w którym wzięła udział klasa VII i klasa VIII. Uczniowie mieli wykonać i zainicjować działania w kierunku organizacji obchodów Roku Ignacego Łukasiewicza – wykonując plakat o życiu i działalności tego wybitnego chemika. Uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie z klasy VII tj. Michałowi Dąbrowskiemu, Bartłomiejowi Dziedzicowi, Dawidowi Klimowiczowi, Ernestowi Raś oraz uczniom z klasy VIII tj. Aleksandrze Dąbrowskiej, Aleksandrze Kubik, Żanecie Święch, Julii Mirowskiej i Dawidowi Machura DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I GRATULUJEMY KREATYWNOŚCI ORAZ WYOBRAŹNI TWÓRCZEJ WYKONUJĄC PLAKAT O ŻYCIU, DZIAŁALNOŚCI IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

          • Wiosenne śniadanie

            30.03.2022

            30 marca zerówkowicze  podjęli wielkie wyzwanie – postanowili samodzielnie przygotować dla siebie pyszne i zdrowe kanapki. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, rzodkiewki, papryka, pomidor, ogórek oraz kiełki. Nie zabrakło wędliny, sera a także pieczywa. Wesołe sześciolatki z wielkim zaangażowaniem smarowały chleb masłem, układały produkty tworząc kolorowe kanapki, które potem z apetytem wszyscy zjedli. Samodzielne przygotowanie wiosennego  śniadania sprawiło wszystkim wiele radości, a także pozwoliło utrwalić  odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijać wyobraźnie i dbać o higienę. Zdjęcia  w albumie.

          • Uczniowie klasy VII w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach

            29.03.2022

            28 marca 2022r. uczniowie klasy VII odwiedzili Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach, aby obejrzeć wystawę poświęconą Emilii Szlachcie i wysłuchać opowieści o jej niezwykłym życiu jako harcerki, żołnierza Armii Krajowej, ale również żony i matki.  Z uwagą wysłuchaliśmy ciekawostek  o działalności konspiracyjnej siostry patrona naszej szkoły w czasie II wojny światowej i w pierwszych latach po wojnie. Następnie odbyła się projekcja filmu dokumentalnego opowiadającego o losach obrazu Ireny Pokrzywnickiej „Matka Boska Armii Krajowej”. To piękna i wzruszająca opowieść o historii obrazu i ludziach z nim związanych, o silnej wierze powstańców oraz modlitwach, które były impulsem do powstania cudownego dzieła.Była to niezwykła lekcja patriotyzmu.

          • „WIOSNA W OBIEKTYWIE”

            23.03.2022

            Wszystkich miłośników robienia zdjęć zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie fotograficznym:

            Zadaniem konkursowym  jest wykonanie fotografii ukazującej piękno otaczającej ucznia okolicy w wiosennej aranżacji. Przedmiotem fotografii powinny być atrakcje krajobrazowe i przyrodnicze
            ukazujące przyrodę budzącą się do życia, oznaki wiosny w swoim najbliższym otoczeniu. Prace powinny ukazywać piękno oraz oddawać klimat i nastrój wiosny.

            Każdy uczeń biorący udział w konkursie może przekazać maksymalnie dwie fotografie w wersji elektronicznej(na pendreivie) w terminie do  22 kwietnia 2022r. pani K. Zelek. Zwrot pendreivu nastąpi zaraz po skopiowaniu zdjęć. Fotografie muszą być wykonane samodzielnie i być ściśle związane z tematyką konkursu. Nie fotografujemy osób! Nie mogą to być również prace wcześniej publikowane bądź nagradzane. Każda praca (zdjęcie) powinno być opisane, to znaczy należy podać imię i nazwisko autora oraz tytuł fotografii.

                                                      Prace będą oceniane przez jury konkursowe.                                         

            Najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone.

            Jury będzie zwracać szczególną uwagę na:
            -zgodność pracy z tematyką konkursu,
            -oryginalne ujęcie tematu -kompozycję zdjęcia,
            -pomysłowość wykonania zdjęć oraz odbiór pracy (wrażenia estetyczne).

            Serdecznie zapraszamy!!!

          • 21 marca - Światowy Dzień Poezji

            23.03.2022

            „ Nie wiem, co to poezja,

            nie wiem, po co i na co...

            Wiem, że czasami ludzie czytają wiersze

            i płaczą...”                     

                                                              ( W. Broniewski)

            21 marca to kalendarzowa data rozpoczynającej się pełnej nadziei i optymizmu pory roku, jaką jest wiosna. Wraz z nadejściem wiosny obchodzimy również jeszcze jedno szczególne święto – jest to ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku w Światowy Dzień Poezji. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. W tym dniu, w naszej bibliotece odbyły się zajęcia literacko – plastyczne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, inspirowane „wiosną w poezji”. Były wiosenne wiersze czytane przez starsze uczennice, rymowanki, zagadki, próby tworzenia własnej twórczości a na koniec wykonanie pięknych wiosennych kwiatów, które zostało zainspirowane jednym z wierszy. Zajęcia minęły dzieciom bardzo twórczo w miłej  i radosnej atmosferze.

            Pamiętajmy, że poezja , mimo że czasami trudna , jest ciekawym elementem kultury, który warto wprowadzić w życie od najmłodszych lat. Pozwala ona rozwinąć słownictwo i kreatywność.  Wszyscy wiemy, że nawyki wyniesione z dzieciństwa mają wpływ na całe życie. Czytanie dziecku, również poezji, jest wbrew pozorom niezwykle istotną czynnością, dzięki której możemy ukształtować w małym człowieku pewne cechy będące wręcz kluczowymi w dorosłym życiu. Czytajmy więc… nie tylko od święta ;)

          • Dni otwarte szkół średnich w Ropczycach

            22.03.2022

            18 marca klasa VIII wraz z wychowawcą wzięła udział w dniach otwartych szkół średnich w Ropczycach. Podczas wyjazdu uczniowie zapoznali się z ofertą Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół oraz Zespołu Szkół Agrotechnicznych. W każdej ze szkół uczniowie wzięli udział w prezentacjach multimedialnych, eksperymentach jak również prezentacji sprzętu ratowniczego i wojskowego. Życzymy uczniom naszej szkoły jak najlepszych wyborów kolejnej drogi kształcenia.

          • Pierwszy Dzień Wiosny

            21.03.2022

            Nareszcie nadeszła Wiosna!

            Od kilku dni w salach lekcyjnych naszej szkoły zaczęły pojawiać się  kolorowe dekoracje, które zwiastowały nadejście najpiękniejszej pory roku, na którą wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem. Aby uroczyście  pożegnać zimę i wesoło powitać wiosnę, Samorząd Uczniowski zorganizował Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole, a we wspólnej zabawie wzięli udział niemal wszyscy uczniowie. Pojawiły się zagadki dla klas młodszych oraz kalambury dla starszych. Jednak ze szczególnym aplauzem został przyjęty konkurs pt. Wiosenny pokaz mody, podczas którego uczniowie poszczególnych klas prezentowali, krocząc po czerwonym dywanie, stroje przedstawiające Wiosnę.  Zwycięzcy otrzymali słodkie narody. Najpiękniej jako zespól zaprezentowały się przedszkolaki, stąd komisja konkursowa przyznała im słodkie niespodzianki z tego tytułu. Ten wyjątkowy dzień upłynął w miłej, wesołej atmosferze i sprawił ogromną frajdę nie tylko młodszym, ale również starszym uczniom naszej szkoły. Zdjęcia w albumie.

          • Witaj Wiosno!

            21.03.2022

            W pierwszy dzień Wiosny dzieci przybyły do przedszkola w radosnych  nastrojach, a w ubraniach przeważał kolor zielony. Piękne i kolorowe stroje, wiosenne elementy miały  zaakcentować nową porę roku. Wszystkie przedszkolaki ze swoimi paniami uczestniczyły w szkolnym konkursie wiosennej rewi mody organizowanym przez Panie z samorządu szkolnego. Wśród społeczności szkolnej można było podziwiać motylki, biedronki, bociany oraz piekne kolorowe wiosenki. Sukcesem naszym było osiągnięcia pierwszego miejsca międzyklasowego. Bardzo dzieci cieszyły się z tak miło rozpoczętego pierwszego dnia wiosny. Zdjęcia w albumie

                  

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ppłka Ludwika Marszałka "Zbroi" w Brzezinach
      • 17 2233206
      • 39-111 Brzeziny 621 Poland
      • Komunikacja z naszą szkołą w formie elektronicznej może odbywać się przez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej e-PUAP. Platforma ta dostępna jest pod adresem internetowym: http://epuap.gov.pl/ Identyfikator szkoły na portalu ePUAP: SPBrzeziny1 Adres skrytki podawczej: /SPBrzeziny1/SkrytkaESP Na adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru „Pismo ogólne” udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP