• Światowy Dzień Pluszowego Misia

    •  Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. W  tym roku również dzieci z  oddziału przedszkolnego i klasy „0” postanowiły w szczególny sposób uczcić  święto swoich ulubieńców. Tego dnia każde dziecko przyniosło do szkoły swojego najmilszego misia. Dzień zaczął sie od przywitania wszystkich dzieci i ich misiów. Każde dziecko „przedstawiło” swojego misia i krótko opowiedziało jego historię.  Następnie dzieci wysłuchały fragmentu bajki o jednym z najpopularniejszych misiów- Kubusiu Puchatku, obejrzały prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek,         a  także bawiły się w rytm misiowych przebojów. Na koniec dzieci degustowały coś co misie lubią najbardziej czyli pyszny, słodki miód, a także wykonały pracę plastyczną MÓJ PLUSZOWY MIŚ. Zdjęcia w albumie.

      

    • Zabawa andrzejkowa w przedszkolu

    • W dniu 28 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. To wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Zdjęcia w albumie

    • Wycieczka do Multikina i FlyParku w Rzeszowie

    •    W dniu 25 listopada uczniowie klas V – VIII wybrali się w raz z opiekunami do kina na film pt. „Był sobie pies" . Film zachwycił nas wszystkich. Był zarówno zabawny, jak i wzruszający. Opowiadał on o poświęceniu, prawdziwej przyjaźni między psem a człowiekiem o tym, jak w świecie ludzi ważną rolę odgrywają zwierzęta, jak widzą świat ludzi, jak razem z nimi cieszą się i cierpią. Pełen obraz przemijania pieskiego życia wyciskał łzy i budził współczucie. Myślę, iż śmiało możemy go polecić widzom w każdym wieku. Po przeżytych emocjach wskazany był ruch, dlatego udaliśmy się do FlyParku. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Wycieczka była bardzo udana. Myślimy już o następnej. Zdjęcia w albumie.

    • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy PINGWIN

    • Dnia 21 i 22 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej  nr 1w  Brzezinach odbył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego i z  Matematyki PINGWIN  pod patronatem EDI.W konkursie z języka polskiego wzięli udział uczniowie z klasy szóstej i siódmej, natomiast z matematyki uczniowie z klasy piątej, szóstej i siódmej. Łącznie test napisało 38 uczniów. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie języka polskiego i matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, a także dostarczenie uczniom możliwości wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami z tych przedmiotów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jedna była prawidłowa. Pytania zawarte w testach miały zróżnicowany stopień trudności, co pozwoliło sprawdzić wiedzę każdemu uczniowi. Zdjęcia w albumie.

    • ,,Zdrowe odżywianie''- spotkanie z dietetykiem w naszej szkole

    • W dniu 21 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Panią Moniką Jałowiec dietetyk Bonne-sante. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się dietetyk oraz w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. W trakcie spotkania pani zadawała dzieciom pytania dotyczące  zdrowego odżywiania, oraz produktów szkodliwych dla zdrowia. Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem wiedząc, które produkty warto jeść. Pani Monika wytłumaczyła też, dlaczego  należy  ograniczać słodycze  i słodkie napoje,  a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców. Poprzez ciekawą prezentację, dzieci i młodzież, dowiedzieli się jaki wpływ na samopoczucie, zachowanie i zdrowie ma dieta. Uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się, jakie produkty spożywcze sprzyjają zdrowiu i nie powodują zakłóceń uwagi, ospałości lub nadmiernej krótkotrwałej aktywność.  Na zakończenie Pani Monika wręczyła każdemu uczniowi zaproszenie na bezpłatną konsultację dietetyczną. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem i pamiątkowym zdjęciem. Zdjęcia w albumie.

    • Wyjazd do kina

    • W dniu 20 listopada 2019 roku uczniowie klas I - V  udali się do Multikina w Rzeszowie na bajkę pt. „O Yeti!”. To opowieść o nastolatce Yi, która spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka. Wkrótce ląduje z nim oraz ze swoimi kolegami na barce płynącej w stronę Himalajów. To podróż pełna niesamowitych przygód… Piękna historia dziewczynki oraz jej nietypowego przyjaciela wzruszyła niemal każdego. Zdjęcia w albumie.

    • "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

    • W dniu 19 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Zespołu Podkarpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie z Panią inż. Moniką Jankowicz.                                                  

     Pani Monika przedstawiła ciekawą prelekcję i prezentację multimedialną na temat systemu ochrony przyrody w województwie podkarpackim oraz walory przyrodnicze i kulturowe Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, w którego otulinie położona jest gmina Wielopole Skrzyńskie.

     W dalszej części spotkania podsumowano etap szkolny XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs odbył się w naszej szkole w dniu 14 listopada 2019r. dla chętnych uczniów z klas VI - VIII. Konkurs dotyczył wiedzy z zakresu ekologii, ochrony przyrody, ochrony środowiska, biologii, geografii i Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego w którego otulinie położone są Brzeziny. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych Polski, poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska, zrozumienie zależności zachodzących pomiędzy organizmami w ekosystemach, zainteresowania światem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem, rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody, wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i twórczej uczniów oraz integracja uczniów.

     Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczyła Pani inż. Monika Jankowicz przedstawiciel Zespołu Podkarpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

     I miejsce zajął Jakub Janik, II miejsce – Karol Susz, III miejsce Klaudia Przywara, IV Patrycja Przywara – drużyna będzie reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie.

     Na zakończenie spotkania Pani Monika przekazała uczniom materiały edukacyjne i promocyjne Zespołu. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy a Pani Monice Jankowicz dziękujemy za ciekawą prelekcję. Zdjęcia w albumie.

    • Gminne Zawody w Tenisie Stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej

    • 14 listopada 2019 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wielopolu Skrzyńskim rozegrane zostały Gminne Zawody w Tenisie Stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Ilona Cholewa, Zuzanna Wojnarowska, Karolina Wojnarowska, Sebastian Wójcik, Jakub Wojnarowski, Michał Świerad. Drużyna dziewcząt zajęła III miejsce a drużyna chłopców IV miejsce. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i  medale.

      Gratulujemy reprezentantom naszej szkoły. Zdjęcia w albumie…

    • Dzień koloru niebieskiego

    • 12 listopada odbyło się kolejne losowanie koloru. Tym razem los ciągnęła pani sekretarka – Andżelika. Wylosowany został NIEBIESKI ! W związku z tym 19  listopada na korytarzach naszej szkoły widzieliśmy przeróżne odcienie tego koloru. Po raz kolejny nie zawiedli nas ani uczniowie, ani personel szkoły, co widać na klasowych fotografiach. Zapraszamy wszystkich do zabawy! Zdjęcia w albumie.

   • Edukacja patriotyczna w przedszkolu
    • Edukacja patriotyczna w przedszkolu

    • W procesie kształtowania u dzieci obrazu Ojczyzny ważną rolę odgrywa przybliżenie symboli narodowych. Stanowią one łącznik między historią narodu, jego teraźniejszością i przyszłością. Zaznajamianiu dzieci z symbolami narodowymi powinna towarzyszyć radość, a jednocześnie poczucie powagi tematu. Symbole narodowe powinny również wzbudzać dumę u dzieci z tego, że są Polakami. Postawa szacunku wobec narodowych symboli była i powinna być przejawem kultury i dojrzałości obywatelskiej społeczeństwa.W   najmłodszej grupie przedszkolnej  zostały przeprowadzone zajęcia patriotyczne, aby kształtować właściwy stosunek dzieci do symboli narodowych i przygotować ich do Święta Niepodległośći. Zdjęcia w albumie

    • Narodowe Święto Niepodległości 2019

    • Dnia 8 listopada 2019 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w której wziął udział Wójt Gminy Wielopole Skrz. p. Marek Tęczar. O symbolicznej godzinie 11.11 wzorem roku ubiegłego odśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu Państwowego, w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Po odśpiewaniu  hymnu rozpoczęła się część artystyczna w formie montażu słowno-muzycznego, na który złożyły się inscenizacje, recytacje, śpiew chóru oraz taniec w wykonaniu uczniów klasy III, VI i VIII pod opieką p. D. Mazur i p. C. Cabaj. Uczniowie przybliżyli nam historię naszego kraju z czasów gdy Polska straciła niepodległość i jej trudną drogę do wolności. 
     Następnie głos zabrał dyrektor szkoły p. J. Chodak, oraz wójt p. M. Tęczar, który wygłosił krótkie przemówienie. Na zakończenie p. wójt, ks. dziekan, delegacja uczniów i nauczycieli udała się pod pomnik upamiętniający 70. rocznicę odzyskania niepodległości, aby złożyć tam wiązanki kwiatowe i zapalić znicze. Przedszkolaki oraz dzieci z klas młodszych uczciły święto ubrane w biało-czerwone stroje machając własnoręcznie zrobionymi chorągiewkami. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

    • Prace plastyczne kl.VI "Jesienna zaduma"

    • Jesień idzie przez park....A wszystko pięknie utrwalili uczniowie klasy VI na lekcji plastyki. Na zajęciach zostały wykorzystane niektóre jesienne dary: kolorowe liście, suche trawy, oraz ozdobniki plastyczne. Atmosfera w sali sprzyjała twórczemu myśleniu i owocnej pracy. Całej klasie gratulujemy  twórczych pomysłów i bogatej wyobraźni. Zdjęcia w albumie

    • Konkurs Plastyczny „Maska – niejedną kryje tajemnicę ”

    • W dniu 31.10.2019r. w naszej szkole odbyły sie eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego " Maska-niejedą kryje tajemnicę", organizowanego przez Szkołę Podstawową                  w Niedźwiadzie Dolnej. Głównym celem konkursu było: popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie wyobraźni i zdolniości plastycznych i zachęcanie dzieci do aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu. Spośród ocenionych prac komisja wybrała następujące: 

     I grupa wiekowa - pierwsze miejsce Dawid Ciebień

     II grupa wiekowa - pierwsze miejsce: Róża Longosz, Dagmara Sowa

                                   drugie miejsce: Kaja Wójcik, Lena Wiśniowska i Maksymilian Widuliński

     III grupa wiekowa - pierwsze miejsce Aleksandra Kubik

      Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, serdecznie gratulujemy, dziękujemy a także zachęcamy do brania udziału w innych akcjach organizowanych przez szkołe. Zdjęcia w albumie.

      

      

    • Rajd Rowerowy

    • Jesteśmy szkołą promującą zdrowy styl życia dlatego postanowiliśmy zakończyć tydzień na sportowo i zorganizowaliśmy „Rajd rowerowy”. Wspaniała jesienna pogoda, słońce sprawiły, że wzięło w nim udział 28 uczniów klas V-VI oraz dwóch opiekunów wuefistka i anglista. Trasa rajdu wiodła przez drogi gminne mało uczęszczane przez samochody: Brzeziny- Berdechów – Brzeziny Pogwizdów. Po przejechaniu kilku kilometrów już było widać, kto ma najlepszą kondycję oraz kto najszybciej porusza się rowerem. Podczas przejazdu całej grupie dopisywały znakomite nastroje, uczniowie doświadczyli wielu wrażeń  związanych z pokonaniem trasy, podziwiali piękne krajobrazy. Po dojechaniu do „Wiaty Turystycznej w Brzeziny – Pogwizdów”, zrobiliśmy przerwę na odpoczynek i uzupełnienie płynów a by zebrać siły na pokonanie ostatniego odcinka prowadzącego do szkoły. Już planujemy powtórkę i mamy nadzieję, że w jeszcze większym gronie. Zdjęcia w albumie.

    • Akcja "Szkoła pamięta"

    •  

     Szkoła pamięta

     W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego wzięliśmy udział w akcji „Szkoła pamięta”. W dniach od 22 do 24 października uczniowie z klas V – VIII naszej szkoły wraz z nauczycielami na cmentarzu parafialnym porządkowali groby nauczycieli, oraz osób zasłużonych dla naszej miejscowości: ks. Józefa Radoniewicza - założyciela szkoły, Medarda Szajny – uczestnika powstania styczniowego oraz pomnik ofiar rabacji. Następnie złożono na nich wiązanki kwiatowe i zapalono znicze. Uczniowie z klasy VIII uporządkowali kilka zapomnianych i opuszczonych grobów.  25 października społeczność szkolna udała się na wycieczkę na Baj  pod krzyż ku czci Brzeziniaków - bohaterów poległych  w powstaniach narodowych i wojnach, zagrabiono tam liście i oddano hołd poległym. W drodze powrotnej złożono kwiaty i zapalono znicze  pod pomnikiem upamiętniającym 70. rocznicę odzyskania niepodległości  oraz pod tablicą upamiętniającą patrona naszej szkoły, żołnierza wyklętego Ludwika Marszałka. W naszej szkole nie była to jednorazowa akcja, ponieważ co roku bierzemy udział w patriotycznych uroczystościach gminnych i lokalnych, na lekcjach historii wychodzimy na wycieczki patriotyczne, pamiętamy i czcimy pamięć o osobach zasłużonych. Działania podjęte przez szkołę zgłębiły lokalną historię, uwrażliwiły uczniów na potrzebę pielęgnowania pamięci o osobach związanych z Brzezinami. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji za zaangażowanie, znicze, wiązanki kwiatowe oraz za patriotyczną postawę. Zdjęcia w albumie.

    • Jesienna wycieczka klasy 2

    • 22 października klasa 2 z wychowawczynią wybrała się na pieszą wycieczkę krajoznawczą. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy w mglisty poranek. Po drodze podziwialiśmy jesienną przyrodę i zmiany zachodzące w przyrodzie o tej porze roku: kolorowe drzewa, dywany z opadłych liści, babie lato oraz rozkoszowaliśmy się ciszą. Z dala widzieliśmy pasące się stada  saren. Wycieczkę zakończyliśmy u Błażeja, gdzie jego mama wraz z ciocią przygotowały nam gorące kiełbaski, pyszne oponki i ciasteczka. To był bardzo przyjemny dzień. Zdjęcia w albumie.

    • Pieszy rajd

    • W słoneczny poniedziałkowy dzień klasy VII-VIII wybrały się na pierwszy w tym roku „Pieszy rajd” w ramach Sieci Szkół Promujących Zdrowie- rejon Dębica. Trasa prowadziła od Szkoły w Brzezinach przez Brzeziny Dolne, Rędziny i Bukowinę. Uczniowie pokonali pięciokilometrową trasę, podczas której podziwiali piękno leśnej przyrody. Brodzili w morzu liści, zachwycając się pięknymi barwami jesieni . Młodzież bardzo dobrze zachowała się na szlaku, nie krzyczeli, nie niszczyli roślin, nie śmiecili. Jednym słowem uczniowie znają zasady zachowania się w lesie.  Zdjęcia w albumie.

    • Wstańcie, chodźmy! XIX Dzień Papieski

    • ,,A przecież nie cały umieram, to co we mnie niezniszczalne- trwa!’’-Słowami Jana Pawła II  wszystkich powitano na Akademii poświęconej wspomnieniom o ukochanym naszym papieżu z okazji XIX Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku pod hasłem ,,WSTAŃIE, CHODŹMY !”.W zakończeniu akademii przygotowanej przez p. Agnieszkę Kosydar i siostrę Izabelę prowadzący : Ania i Bartek za uwagę i wspólne przeżywanie uroczystości podziękowali wszystkim w imieniu występujących. A byli to: chórek uczennic z kl. VIII, bracia- Karol i Kacper Susz wcielając się w rolę Lolka i jego ojca a także Papieża Jana Pawła II, recytujący wiersze autorstwa Papieża Jana Pawła II- Rebecca i Oliwia z kl. VI oraz Madzia, Gosia i Michał z kl. V oraz najmłodsi wykonawcy piosenki i tańca – uczniowie kl. I. Następnie dyrektor p. Józef Chodak i ksiądz dziekan Józef Kłosowski podziękowali występującym i w słowach skierowanych do uczniów nawiązali do przekazu wynikającego z programu akademii. Przygotowujący akademię dziękują wszystkim za wspólny , jednoczący śpiew i  gestykulację podczas wykonywania ulubionej pieśni papieża – ,,Barki’’. Zdjęcia w albumie.

   • Jesiennie w przedszkolu
    • Jesiennie w przedszkolu

    • W przedszkolu dzieci wiedzą, że jesienią bywa różnie- pada descz, wieje wiatr i robi się zimniej. Barwy jesieni są piękne i mogą podarować wiele przyjemności na przykład podczas spacerów, zabawach na świeżym powietrzu, na placu zabaw. Ta piękna pora roku owocująca w barwne liście i kasztany jest inspiracją dla dzieci, aby wykonywać ciekawe prace plastyczne i manualne. Dzieci obserwują jak wiewiórki zaczynają zbierać orzechy i żołędzie, piękne liśćie dębów i brzóz  żółkną, czerwienią się i przybierają ciekawe ubarwienie, by później tworzyć jesienny dywan.Zdjęcia w albumie

    • Spotkanie z Kicią Kocią

    •  

     18 października dzieci z oddziału zerowego udały się do Biblioteki Publicznej w Brzezinach na spotkanie z  niezwykłą bohaterką książek dla najmłodszych, Kicią Kocią. Po serdecznym, ale trochę nieśmiałym przywitaniu z rezolutną „kotką” dość nietypowego rozmiaru, dzieci wysłuchały krótkiej bajki o jej przygodach przeczytanej przez bibliotekarkę, panią Agatę Gąsior. Następnie p. Agata przybliżyła najmłodszym postać Anity Głowińskiej, autorki całej serii książeczek o Kici Kocia, oraz zachęcała dzieci do sięgniecie po inne pozycje opowiadające o różnych perypetiach tej przesympatycznej „kotki”. Kolejnym punktem tego niezwykłego spotkania była rozmowa Kici Koci z dziećmi o aktualnej porze roku, a także o zmianach które jesienią zachodzą w przyrodzie i nie tylko. Po krótkiej dyskusji dzieci zaprosiły Kicię Kocię do „kółeczka”, aby wspólnie bawić się i tańczyć przy wesołej muzyce. Zabawie towarzyszyła miła atmosfera oraz bardzo dużo śmiechu. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek z podobizną  Kici Koci, kolorowanki oraz słodkości.Bardzo dziękujemy p. Agacie Gąsior za zaproszenie na to niezwykle sympatyczne spotkanie, którego wspomnienie jeszcze na długo będzie wywoływało na twarzach dzieci uśmiech. Zdjęcia w albumie.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ppłka Ludwika Marszałka "Zbroi" w Brzezinach
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • 17 2233206
   • 39-111 Brzeziny 621
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • Komunikacja z naszą szkołą w formie elektronicznej może odbywać się przez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej e-PUAP. Platforma ta dostępna jest pod adresem internetowym: http://epuap.gov.pl/ Identyfikator szkoły na portalu ePUAP: SPBrzeziny1 Adres skrytki podawczej: /SPBrzeziny1/SkrytkaESP Na adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru „Pismo ogólne” udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP