• Wyniki konkursu

    • WYNIKI KONKURSU!!!

      Najpiękniejsza kartka świąteczna w języku angielskim lub niemieckim

     W konkursie organizowanym przez Zespół Szkół

     Agro-Technicznych w Ropczycach dla Szkół Podstawowych z Gminy Wielopole Skrzyńskie uczennica naszej szkoły –

      Aleksandra Kubik (klasa VIII)

     zajęła III miejsce.

     Organizatorzy dziękują za mnóstwo nadesłanych prac. Jury brało pod uwagę kreatywność, pomysłowość, wykonanie oraz poprawność językową. Jak zapewnia komisja, wybór trzech miejsc był bardzo trudnym zadaniem. Tym bardziej gratulujemy Oli za oryginalne i piękne wykonanie kartki w języku niemieckim.

      Gratulujemy !!!

                                                                                                                                   Opiekun: Barbara Godek

    • Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

    • Dla kogo ta laurka,

     W słońcu, zieleni, chmurkach?

     Dla kogo każda wnuczka,

     Dla kogo każdy wnuczek,

     Maluje dzisiaj kwiaty,

     Przynosi upominek?

     Dla kogo jest ten wierszyk

     I życzenia od dzieci?

     Już wiecie? Oczywiście!

     Dla wszystkich Babć i Dziadków na świecie!

      

     KOCHAMY WAS, to słowa, które uczniowie naszej szkoły kierują do swoich Babć i Dziadków z okazji Ich święta. Uczniowie klas młodszych przygotowali piękne inscenizacje, podczas których wierszem i piosenką podziękowali  Babciom i Dziadkom za dobroć, miłość i opiekę. Z powodu obostrzeń nie mogliśmy, jak co roku gościć Dziadków w naszej szkole, ale nagrane filmy powinny chociaż trochę uradować naszych bliskich. Do życzeń dołączają wszyscy pracownicy naszej szkoły z panem dyrektorem na czele.

    • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

    • Dnia 21 stycznia 2022 r. z okazji Dnia Babci i Dziadka  dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały program słowno - muzyczny, aby wyrazić wdzięśczność, szacunek dla swoich Kochanych Dziadków. Ze wzlędu na obecną sytuację pandemiczną, nie mogliśmy wspólnie spotkać się w szkole. Jednk najważniejsze są nasze uczucia do bliskich. Dzieci powiedzą wierszyki również  podczas odwiedzin rodzinnych w domach. Link do flmiku zotał przekazany dla rodziców, gdzie można obejrzeć nasz występ. Pięknie upominki w postaci drzewka szczęścia wykonane przez dzieci zostały przekazne dla naszych wyjątkowych Gości.zdjęcia w albumie

    • " Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka"

    •  Na pamiątkę urodzin  pisarza Alana Aleksandra  Milne, autora „Misia o bardzo małym rozumku” ustanowiono dzień 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Nasze przedszkole postanowiło uczcić ten dzień i poświętować wspólnie z Kubusiem Puchatkiem w ramach współpracy z Bibloteką Publiczną w Brzezinach.  Naszego gościa przyprowadziła Pani biblotekarka Agata, która czytała fragmenty książki o Kubsiu i jego przyjecielach.Były wspólne zabawy przy muzyce, gry, układanki.Kubuś przygotował dla dzieci wiele niespodzianek; dyplomy, medale oraz słodycze. Jednak największą radością był wspólnie spędzony miło czas i emocje jakie towarzyszły nam podczas wizyty. DZIĘKUJEMY! Zdjęcia w albumie

    • " Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki"

    • Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki...

     "Kto soki pije, ten długo żyje!"Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe. Warto pomóc dziecku polubić je.  Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale  pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu. Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców , później już pozostało wrzucenie ich do wyciskarki i sok gotowy. Degustacja zachęciła dzieci do sporego wypicia soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez cukru i konserwantów. Dodam, że ciekawe było smakowe zestawienie owoców wymyślone samodzielnie przez dzieci .

     Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce , w dodatku zrobione własnoręcznie...Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy ! Zdjęcia w albumie

    • "Laboratoria Przyszłości"

    • Nasza szkoła otrzymała wsparcie w ramach realizowanego ogólnopolskiego programu „Laboratoria Przyszłości” W ramach realizacji programu zostały zakupione pomoce dydaktyczne oraz wyposażenie pracowni. Zakupiony sprzęt pozwoli uatrakcyjnić zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania i kompetencje w zakresie nauki i nowych technologii.

    • Autobus szkolny

    • Po przerwie świątecznej dzieci i uczniowie naszej szkoły są dowożeni do szkoły większym autobusem szkolnym. Autobus jest bardzo wygody i komfortowy. Serdecznie dziękujemy Panu Markowi Tęczarowi - Wójtowi Gminy Wielopole Skrzyńskie za przekazanie pojazdu. 

    • Dzień koloru szarego

    • Trzynasty stycznia był w naszej szkole dniem koloru szarego, stąd we wszystkich salach lekcyjnych pojawiły się różne odcienie szarości. Cieszymy się, że tak wielu uczniów przystąpiło do zabawy i zapraszamy wszystkich do świętowania kolejnych dni kolorów! Zdjęcia w albumie.

    • Świąteczne życzenia

    • Drodzy Goście naszej szkolnej strony!

     Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.

     Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,

     a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

     Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2022  
      

    • Szkoła świątecznie

    • Nasza szkoła przybrała świąteczną szatę. Klasy, okna, drzwi zostały przystrojone świątecznymi wycinankami, światełkami, wianuszkami. Więcej zdjęć w albumie szkolnym

    • „Wędrówka z Legendą przez Ziemię Ropczycko-Sędziszowską”,

    • Roztrzygnięcie konkursu

     17 grudnia 2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Literackiego pt. „Wędrówka z Legendą przez Ziemię Ropczycko-Sędziszowską”, zorganizowanego przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Ropczycach. W konkursie wzięło udział  łącznie 56 uczniów z 16szkół podstawowych i ponadpodstawowych.Celem konkursu było zachęcenie uczniów do czytelnictwa, rozbudzenie kreatywności i wyobraźni literackiej, propagowanie treści historycznych rozwijających poczucie przynależności do regionu, poznawania tradycji  i dziejów najbliższych okolic, pielęgnowanie ojczystej mowy i troska o  jej kulturę. Zadanie konkursowe polegało natomiast na  zredagowaniu własnej wersji  legendy związanej z powiatem ropczycko –sędziszowskim. Naszą szkołę w konkursie reprezentowało troje uczniów: Natalia Brzozowska, Norbert Samborski i Emilia Tabasz , która to otrzymała wyróżnienie.
     Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy  sukcesów w kolejnych konkursach.

    • Świąteczna akademia w wykonaniu klasy I i IV

    • 17 grudnia odbyła się akademia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, którą przygotowali uczniowie z klasy I z mocnym wsparciem śpiewających uczennic z klasy IV. Pierwszaki wierszem i piosenkami przypomniały o znaczeniu nadchodzących świąt, o poszanowaniu tradycji, o pojednaniu i wzajemnym szacunku. Kolędy zaśpiewały dziewczęta z klasy IV, które zachęciły widzów do wspólnego kolędowania. Artyści zostali nagrodzeni za swój występ długimi brawami. Ksiądz dziekan pobłogosławił wszystkich na nadchodzące święta, a pan dyrektor złożył wszystkim życzenia świąteczne. Zdjęcia w albumie.

    • Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną

    • 17 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i panie Paulinę Longosz, Celinę Cabaj oraz Katarzynę Zelek - opiekunki SU. Pierwsze miejsce zdobyły uczennice Sara Winiarska - klasa I oraz Daria Świętoń - klasa IV. Drugie mięjsce zajęła uczennica klasy II - Wiktoria Augustyn, trzecie miejsce - Dagmara Sowa z klasy IV, a wyróżnienie Ola Strzępek z klasy V. Zwycięzcom gratulujemy.

    • Wyjazd do kina Helios w Krośnie

    • 15 grudnia uczniowie klas młodszych byli w kinie Helios w Krośnie. W świąteczny nastrój wprowadził ich piękny, pełen wzruszeń i pozytywnych emocji film "Mikołaj jest w każdym z nas". Dzieci z zainteresowaniem oglądnęły przygody mieszkańców małego miasteczka, którzy zapomnieli, że istnieją Święta Bożego Narodzenia oraz Gwiazdka. Ten świąteczny czas uratowała mała mieszkanka miasteczka, Eliza. Po filmie obejrzeliśmy świątecznie udekorowaną galerię i porobiliśmy zdjęcia.

    • #MuremZaPolskimMundurem

    • Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla Służb Mundurowych na granicy polsko – białoruskiej

     Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla Służb Mundurowych na granicy polsko – białoruskiej

     W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku 2022 chętni uczniowie  klasy 2, 4, 5 i 8 naszej szkoły własnoręcznie wykonali kartki świąteczne dla polskich służb mundurowych broniących wschodniej granicy naszego kraju i strzegących bezpieczeństwa wszystkich Polaków. Oprócz życzeń świątecznych przesłali pozdrowienia, wyrazy podziwu, dumy i szacunku oraz ciepłe słowa dla ludzi, którzy z poświęceniem zdrowia a nawet życia w trudnych warunkach, strzegą nienaruszalności polskiej granicy. Złożyli podziękowania za ciężką pracę, trud, odwagę, wytrwałość, cierpliwość, sumienność i miłość do Ojczyzny. W ten sposób okazali  wdzięczność za służbę w obronie naszego wspólnego bezpieczeństwa. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. Mamy nadzieję, że zawarte w nich życzenia i pozdrowienia dodadzą siły obrońcom granicy do dalszej służby.

    • Konkurs "Bezpieczne wakacje 2021"

    • Adrianna Brzozowska laureatką konkursu na szczeblu powiatu ropczycko - sędziszowskiego

     W połowie października w został rozstrzygnięty konkurs "Bezpieczne wakacje 2021", który jak co roku organizuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Konkurs cieszy się dużą popularnością i bierze w nim udział wielu uczestników. W tym roku I miejsce na szczeblu powiatu ropczycko - sędziszowskiego w kategorii wiekowej 6 - 9 lat przypadło Adriannie Brzozowskiej,  uczennicy klasy I naszej szkoły. Ada była gościem Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach 14 grudnia, gdzie odebrała dyplom i wspaniałe nagrody. Adzie gratulujemy, a informacje na temat konkursu można przeczytać klikając w link

    • Ubieranie świątecznej choinki przez najmłodszych

    • Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W naszym przedszkolu również nie mogło zabraknąć tego rytuału. W dniu 14.12.2021r.dzieci z oddziału przedszkolngo z wielkim zapałem zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy, kolorowe światełka. Choinka wyglądała prześlicznie. Ileż było przy tym radości wśród dzieci, a w sali od razu zrobiło się świątecznie. Zdjęcia w albumie

    • Dzień koloru różowego

    • Choć wszyscy wiedzieli, że chłopcy nie przepadają za kolorem  różowym, to podczas grudniowego dnia koloru upewniliśmy się co do tego stokrotnie! Chłopcy nie podjęli wyzwania i  tym razem różne odcienie różu zaprezentowały dziewczynki z klas młodszych.  Zdjęcia w albumie.

     Zapraszamy do zabawy w styczniu!

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ppłka Ludwika Marszałka "Zbroi" w Brzezinach
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • 17 2233206
   • 39-111 Brzeziny 621
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • Komunikacja z naszą szkołą w formie elektronicznej może odbywać się przez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej e-PUAP. Platforma ta dostępna jest pod adresem internetowym: http://epuap.gov.pl/ Identyfikator szkoły na portalu ePUAP: SPBrzeziny1 Adres skrytki podawczej: /SPBrzeziny1/SkrytkaESP Na adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru „Pismo ogólne” udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP