• Wycieczka przedszkolaków do Muzeum Lizaka w Jaśle

26.04.2024

24 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Lizaka w Jaśle. Wycieczka była po części formą nagrody za udział dzieci w Ogólnopolskim konkursie plastycznym " Mój wymarzony lizak". Przedszkolaki poznały słodką krainę lizaków. Wszyscy na chwilę przenieśli się w świat słodkości- dzieci zwiedzały muzeum, poznały historię powstawania słodyczy, wąchały różne aromaty, oglądały urządzenia przemysłowe do wytwarzania słodyczy oraz samodzielnie wykonały swojego lizaka podczas warsztatów. Najmłodsi uczestniczyli również w warsztatach robienia pizzy. Zjeść zrobioną przez siebie pizzę....to jest coś. Zapału do pracy nie brakowało.

To był udany dzień- integracja, dużo radości, nowe doświadczenia dla najmłodszych oraz słodkie wspomnienia.

• Akcja dobroczynna - "Budujemy studnie w Czadzie"

25.04.2024

W dniu 23.04.2024r. Szkolne Koło Caritas podsumowało  akcję charytatywną zbiórki makulatury przeprowadzonej w szkole ph. ,,Budujemy studnię w Czadzie’’. W akcję włączyli się zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Na szczytny cel zebrano około 500 kg makulatury. Najwięcej przyniosła Antosia z przedszkola i uczniowie poszczególnych klas: Marcel Longosz – kl. I, Emilia Dziedzic, Milena Stanek- kl. II, Sara Winiarska, Ewa Święch, Adrianna Brzozowska – kl. III, Kinga Wojnarowska – kl. IV, Róża Longosz – kl. V oraz Natalia Brzozowska – kl. VII.   Dostęp do czystej wody jest elementarną potrzebą ludzką. Zaspokojenie tej potrzeby, to jedna z najbardziej istotnych form pomocy ratujących życie mieszkańcom Afryki oraz spełnienie jednego z uczynków miłosierdzia „spragnionych napoić”. Tam, gdzie jest woda, tam jest życie.

Dziękujemy za każdy wysiłek, skrawek makulatury zebrany i ofiarowany. Zdjęcia w albumie.

• DZIEŃ ZIEMI w przedszkolu

22.04.2024

22 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień ZIEMI. Ta coroczna akcja ma na celu promocję ekologii już wśród najmłodszych mieszkańców naszej planety.

Z okazji tego ważnego święta w przedszkolu odbyły się zajęcia podczas których rozmawialiśmy o tym co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważnym, codziennym zadaniem każdego człowieka jest dbanie o naszą planetę- Ziemię. Jak w prosty sposób już jako dzieci mogą włączyć się w obronę najbliższego środowiska i otaczającej nas przyrody. Dzieci uczyły się segregować odpady, oraz dowiedziały się co to jest recykling, a także opracowały wspólnie "Kodeks małego ekologa". Powstało również wiele wspaniałych prac plastycznych. Dbajmy o Ziemię- warto!!

Zdjęcia w galerii

• SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH OGÓLNOPOLSKICH

21.04.2024

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Ogólnopolskich Konkursach „Orzeł Ortograficzny” oraz „Orzeł Matematyczny” – sesja jesienna. Celem konkursów  było sprawdzenie kompetencji ortograficznych i interpunkcyjnych oraz umiejętności matematycznych , odkrywanie ukrytych talentów, zachęcanie do samodzielnego myślenia i pogłębiania swoich pasji. Konkursy te umożliwiają uczniom zaistnienie na arenie ogólnopolskiej.

Uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli tytuł laureata :

„Orzeł Ortograficzny”:

Karol Godek – klasa IV

Dawid Ciebień – klasa IV

„Orzeł Matematyczny”

Adrianna Brzozowska – klasa III

Dawid Ciebień – klasa IV

Dominika Sowa – klasa V

Róża Longosz – klasa V

Hubert Strzępek – klasa VI

Norbert Samborski – klasa VII

Szymon Ciebień – klasa VII

Serdecznie gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach i serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Zdjęcia w albumie.

• "Dzień szalonej fryzury"

15.04.2024

12 kwietnia w naszej szkole po raz pierwszy odbył się „Dzień szalonej fryzury”. Został zorganizowany  w ramach comiesięcznej akcji „Nie samą nauką żyje szkoła”. Pomysłów naszym uczniom nie brakowało: kolorowe włosy, nietypowe koki, fikuśne warkoczyki gościły na głowach zarówno dziewcząt jak i chłopców. Cieszymy się z odwagi, pomysłowości i chęci udziału w zabawie tak wielu uczniów. Ciekawe, co nasi kreatywni wychowankowie wymyślą w maju, ponieważ czeka nas „Dzień dziwaka w klapkach”. Zachęcamy do wspólnej zabawy! Zdjęcia w albumie.