• Turniej w "Dwa Ognie"

    • 18 października 2019r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Turniej Gry w Dwa Ognie o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 im. mjra Ludwika Marszałka „Zbroi” w Brzezinach dla szkół należących do Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie – rejon Dębica. Nasza szkoła podjęła starania by przystąpić do Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w ramach tych działań został zorganizowany turniej. Celem turnieju było zachęcenie uczniów do czynnego uprawiania sportu, integrowanie środowiska uczniowskiego, propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego, promowanie zdrowej rywalizacji sportowej, opartej na ustalonych regułach oraz umiejętnościach współdziałania z rówieśnikami w grupie. „Dwa ognie” - to gra drużynowa niezwykle popularna i lubiana przez uczniów. Spotkanie było okazją do wspólnej zabawy i sprawiło uczniom mnóstwo radości oraz dostarczyło dużo emocji widzom i samym zawodnikom, którzy dopingowali siebie nawzajem. Zwycięzcą turnieju została Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie Górnej. Drugie miejsce zajęła nasza szkoła, trzecie Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Gliniku. Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za sportową postawę a przede wszystkim za dobrą zabawę! Zdjęcia w albumie.

    • Dzień koloru żółtego

    • Samorząd Uczniowski po raz pierwszy wprowadził w naszej szkole zabawę pn. Dzień koloru. 16 października odbył się dzień koloru żółtego, który został wylosowany przez Pana Dyrektora. Wśród losów na kolejne miesiące ukryte są kolory i wzory: czerwony, zielony, różowy, fioletowy, niebieski, pomarańczowy, szary oraz paski i kratka. Regulamin zabawy oraz wybrane przez uczniów dni wywieszone są na gazetce Samorządu Uczniowskiego. Cieszymy się, że w zabawie wzięło udział tak wielu uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Gorąco zachęcamy wszystkich do dalszej zabawy! Zdjęcia w albumie.

    • Dzień Edukacji Narodowej

    • W dniu 11.10.2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia  Pana Dyrektora, który powitał  wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy szóstej, przygotowani  przez Pana Seweryna Święcha.Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Każdy z nauczycieli otrzymał piękną laurkę ze słowami podziękowania. Na zakończenie akademii głos zabrał Pan Dyrektor , który mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Zdjęcia w albumie

    • Pasowanie 2019

    • Uczniowie klasy pierwszej są  już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.   10.10.2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Dzieci udowodniły że  pięknie śpiewają, recytują wiersze, kochają swoją  ojczyznę a także w finałowym tańcu wykazały się sprawnością fizyczną. Odpowiadały na szereg pytań zadawanych przez Zuzię - starszą koleżankę z kl. VIII. Udowodniły , że są gotowe do złożenia uroczystego ślubowania. Po ślubowaniu na sztandar szkoły,  każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez  dyrektora pana Józefa Chodaka. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach. Po pasowaniu uczniowie otrzymali upominki z okazji ślubowania: dyplomy pasowania,  zakładki do książek a wychowawczyni pani Agnieszka Kosydar wręczyła  legitymacje szkolne. Następnie koleżanka starszej klasy życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o  pomocy i opiece starszych kolegów. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście; dziekan ksiądz Józef Kłosowski oraz siostra Izabela Borkowska. Dużą radość dzieciom  sprawiły  przygotowane przez rodziców wypełnione po brzegi słodyczami ,,stożki obfitości”. Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcia a dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów. Zdjęcia w albumie.

    • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 

    • 30 września 2019 roku, po raz pierwszy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im.  mjra Ludwika Marszałka „Zbroi” w Brzezinach wzięli udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to międzynarodowa akcja edukacyjna, która ma na celu nie tylko zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po zasłużonym wakacyjnym odpoczynku , ale także uświadomić, jak kluczowa i niezbędna  jest znajomość tabliczki mnożenia w życiu codziennym. W naszej Szkole Święto Tabliczki Mnożenia było realizowane przez cały tydzień. Dzień rozpoczęcia przypadł na poniedziałek 30 września, natomiast finałowe zakończenie odbyło  się 4 października.  Obchody „Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia” były realizowane pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” w kl. III – VIII. Uczniowie mieli świetną okazje, aby  w  przyjemny sposób  powrócić do szkolnej rutyny, po przez wspólne gry i zabawy na lekcjach matematyki. Podczas wspólnych  gier czy  zabaw w Tabliczkowe Domino na twarzach uczniów było widoczne nie tylko skupienie i zaangażowanie, ale często  pojawiała  się nutka koleżeńskiej rywalizacji. Dużą radość sprawiała uczniom praca w grupach nad rozwiązaniem zagadek i rebusów. Dla kreatywnych uczniów znalazło się także plastyczne zadanie, czyli wykonywanie plakatów , które przyozdobiły  korytarz szkolny. Odbyło się również losowanie, w którym liczyło się nie tylko szczęście, ale i wiedza do rozwiązywania losów z przykładami tabliczki mnożenia. Na zakończenie odbył się podsumowujący wiedzę, pisemny test egzaminacyjny, który wyłonił z każdej klasy uczniów wyróżniających się znakomitą znajomością tabliczki mnożenia.  Uczniowie ci 4 października zagrali w grę Karty Grabowskiego „Tabliczka Mnożenia” walcząc o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Akcja ta zaangażowała całą społeczność szkolną, gdyż w podróż po szkole wyruszył także Patrol Egzaminacyjny, który sprawdził wiedzę z tabliczki mnożenia nauczycieli i pracowników szkoły.

     Oto zdobywcy Eksperta Tabliczki Mnożenia z poszczególnych klasach:

     KL III: Sebastian Cholewa, Szymon Ciebień.

     KL V: Małgorzata Nowak, Bartłomiej Dziedzic, Michał Dąbrowski.

     KL VI: Dawid Machura, Kacper Andreasik, Krystian Andreasik.

     KL VII: Ilona Cholewa, Dominika Wajda, Michał Świerad, Kacper Susz.

     KL VIII: Jakub Janik, Karol Susz.

      

     I miejsce zdobyła Dominika Wajda

     II miejsce zdobył Kacper Andreasik

     III miejsce zdobył Bartłomiej Dziedzic

      

     Na koniec nastąpiło podsumowanie akcji, czyli uroczysty apel, na którym wręczono dyplomy i nagrody. Gratulujemy „Ekspertom Tabliczki Mnożenia” i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Koordynatorzy akcji: Celina Cabaj, Danuta Mazur

      

    • „Sprzątanie Świata 2019”

    • W piątek 20 września, uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy” wzięli się do pracy i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów klas starszych, nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję! Zdjęcia w albumie.

    • Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne w Ropczycach

    • W piątek 19.09.2019r. odbyły się Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne w Ropczycach naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów najlepsze wyniki osiągnęła uczennica klasy VI Dąbrowska Aleksandra, która w rzucie piłeczką palantową zajęła III miejsce. Pozostałym uczestnikom czyli: Kubik Aleksandra, Święch Żaneta, Pacana Anna, Dziedzic Bartłomiej, Nowak Jan i Cholewa Ilona nie udało się zdobyć miejsca na podium. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za rywalizację sportową i życzymy dalszych sukcesów.                            Zdjęcia w albumie.

    • Zawody lekkoatletyczne dla klas IV-VIII

    •  

      Dnia 16.09.2019r. na Gminnym Stadionie w Wielopolu Skrzyńskim odbyły się zawody lekkoatletyczne dla klas IV-VIII Szkół Podstawowych. Zawody były rozgrywane w następujących dyscyplinach: Bieg na 60m, 100m, 300m, 600m, 1000m, Rzut piłeczką palantową, skok w dal. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów:

     Dąbrowska Aleksandra- rzut piłeczką palantową- I miejsce

     Święch Żaneta- skok w dal- II miejsce

     Dziedzic Bartłomiej- rzut piłeczką palantową- III miejsce

     Pacana Anna- rzut piłeczką palantową - III miejsce

     Kubik Aleksandra- bieg na 60m. - III miejsce

     Pacocha Wiktor- rzut piłeczką  palantową

     Wojnarowski Bartłomiej - rzut piłeczką palantową

     Igrzyska Młodzieży Szkolnej :

     Cholewa Ilona- bieg na 600m - I miejsce

     Nowak Jan- bieg na 100m - III miejsce

     Pacocha Wiktor- rzut piłeczką palantową

     Wojnarowski Bartłomiej - rzut piłeczką palantową

     Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia w albumie.

    • Spotkanie z policjantem

    • 10 września br. oddział przedszkolny i uczniowie klas młodszych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji. Prowadzący spotkanie przypomniał, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, a także zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami. Ponadto pan policjant podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Zdjęcia w albumie.

      

    • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

    • W poniedziałek, 2 września w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020.  Tradycyjnie, uczniowie wraz ze swoimi rodzicami oraz nauczyciele wzięli udział we Mszy Świętej, po której wszyscy udali się do szkoły. Rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonał dyrektor szkoły, pan Józef Chodak witając wszystkich, a szczególnie nowych uczniów i nauczycieli. Następnie odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VII. Na koniec ponownie głos zabrał pan dyrektor. W swoim przemówieniu zwrócił uwagę na zmiany dotyczące organizacji nowego roku szkolnego, życzył wszystkim uczniom sukcesów w nauce, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, satysfakcji z osiąganych wyników w nauce. Zdjęcia w albumie.

    • " Pożegnanie przedszkola" - uroczysta akademia

    • W dniu 25.06.2019r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia projektu " Nowa Jakość Edukacji w Integracyjnym przedszkolu Krasnala Hałabały" realizowanego w naszej gminie. Gościliśmy Pana Marka Tęczara- Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie, Pana Józefa Chodak- Dyrektora Szkoły oraz Rodziców dzieci przedszkolnych. Podczas programu artystycznego dzieci wyraziły swoją wdzięczność i radość z udanego roku oraz miło spędzonego czasu wśród kolegów i koleżanek w przedszkolu. Następnie zostały wręczone dyplomy oraz niespodzianki w postaci fotoalbumów, które będą niezwykłą pamiątka z okresu dzieciństwa z życia przedszkolnego. Później przyszedł czas na podziękowania dla rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i udzielali się bezinteresownie. Rodzice w podziękowaniu otrzymali dyplomy.Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w w zerówce. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. Zapraszamy do galerii zdjęć

    • Wycieczka w Bieszczady

    • 12 czerwca uczniowie klas młodszych uczestniczyli w wycieczce w Bieszczady. Pierwszym przystankiem były Uherce i „Chatka – Wariatka”, czyli „dom na głowie”. Wszystko w nim było odwrócone do góry nogami i my też tak się czuliśmy. Z Uherców pojechaliśmy do Myczkowców, gdzie spacerowaliśmy po Ogrodzie Biblijnym. Zapoznaliśmy się z różnymi gatunkami roślin rosnącymi na Bliskim Wschodzie oraz przemyślaną i uporządkowaną katechezą o biblijnej historii zbawienia. Następnie zwiedziliśmy Centrum Kultury Ekumenicznej im. św. Jana Pawła II, czyli park miniatur architektury drewnianej skupiający makiety kościołów i cerkwi południowo-wschodniej Polski. Oglądaliśmy również zwierzęta w Mini Zoo i Centrum Promocji Obszarów Natura 2000, gdzie odbyliśmy warsztaty ekologiczne. Ostatnim etapem naszej wycieczki była Solina. Przeszliśmy przez Zaporę i podziwialiśmy Jezioro Solińskie, po którym pływały statki wycieczkowe, żaglówki itp. Wycieczka była bardzo pouczająca i udana. Zdjęcia w albumie.

    • Rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszą salę lekcyjną"

    • 14 czerwca w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski pn. „Najpiękniejsza sala lekcyjna”. Po zliczeniu punktów przyznawanych każdego miesiąca okazało się, że pierwsze miejsce zajęła klasa IV, drugie miejsce klasa V, a miejsce trzecie klasa I. Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody. Wszyscy uczniowie bardzo starali się, aby ich klasy codziennie wyglądały ładnie, dlatego często zmieniali gazetki ścienne, dbali o kwiaty, układali książki na półkach.  Cieszymy się, że konkurs cieszył się tak dużą popularnością i zaangażowaniem. Gratulujemy nie tylko wygranym klasom, ale także wszystkim pozostałym. Zdjęcia w albumie.

    • Bal ósmoklasisty 2019

    • 15 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się bal ósmoklasistów. Na zabawę zaproszono dyrektora szkoły, nauczycieli, rodziców, a także uczniów klasy siódmej. Przy suto zastawionym stole i przy dźwiękach dobrej muzyki bawiono się do późnych godzin wieczornych. Wszyscy wrócili zadowoleni do swoich domów i z pewnością długo bedą wspominać ten niepowtarzalny wieczór. Zdjęcia w albumie.

    • Bezpieczne wakacje - wizyta pana policjanta w szkole

    • W związku ze zbliżającym się okresem wakacji w dniu 13.06.2019r. naszą szkołę odwiedził Pan policjant. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa  oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego. Gość rozmawiał z uczniami na temat, jak bezpiecznie spędzić czas wolny i ustrzec się przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Przypomniał zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, w podróży, omówił także jak zachować się, gdy zaczepi dzieci obca osoba lub gdy się zgubią. Policjant przestrzegał również  przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.Na zakończenie pan policjant życzył wszystkim wesołych,słonecznych wakacji  i bezpiecznych powrotów. Zdjęcia w albumie.

   • Wyjazd do "Rancza" -przedszkole
    • Wyjazd do "Rancza" -przedszkole

    • W dniu 13.06.2019r. przedszkolaki wraz z opiekunami spędzili dzień w Ranczo w Pstrągowej, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Najpierw dzieci wędrując leśnymi ścieżkami dotarli do Zagroy Edukacyjnej i mogli karmić zwierzątka. Chwila przerwy i odpoczynku to posiłek i napoje w altanie, a następnie zabawy w " Małpim Gaju" , parku linowym. Kolenją atrakcją był przajazd ciuchcią po najbliższej okolicy, który wszystkim bardzo się podobał. Zregenerowaną energię dzieci wykorzystały podczas zabaw z animatorami puszczając bańki mydlane oraz przechodząc z parasolami po linii w rytmach muzykii. Później były lody dla ochłody oraz wejście na molo pięknego stawu otoczonego zielenią, gdzie dzieci miały możliwość karmienia ryb oraz obserwacji przyrody. Wycieczka dosarczyła  wsztystkim uczestnikom pozytwynych wrażeń i teraz pozostaną już tylko wspomnienia.Zdjęcia w albumie

    • Wyjazd do kina

    • 7 czerwca br. uczniowie klasy „0”, II i IV wraz z opiekunami udali się do kina Helios w Krośnie na film pt. „Mia i biały lew” ,ze specjalnym udziałem słynnej, polskiej podróżniczki Martyny Wojciechowskiej. Była to wzruszająca, tętniącą przygodą i przepięknie nakręcona w samym sercu dzikiej i malowniczej Afryki, opowieść o wielkiej i niezwykłej przyjaźni dziewczynki o imieniu Mia i potężnego króla zwierząt -  białego lwa. Historia,  którą uczniowie mieli okazje obejrzeć, opowiadała o lojalności, zaufaniu, zaangażowaniu, determinacji, marzeniach  i o tym jak dużo my, ludzie, możemy zrobić w obronie przyrody i zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Film bardzo się podobał młodym widzom, a niejednemu z nich zakręciła się łza wzruszenia w finałowej scenie. Po seansie uczniowie udali się na ciepły posiłek i lody, które w tym gorącym dniu smakowały wspaniale. Zdjęcia w albumie.

    • Spotkanie z panią stomatolog

    • W ramach sieci szkół promujących zdrowie w miesiącu czerwcu uczniowie klas młodszych udali się do gabinetu stomatologicznego  w Brzezinach na spotkanie z panią stomatolog Justyną. Podczas wizyty dzieci mogły obejrzeć wyposażenie gabinetu, przyjrzeć się urządzeniom potrzebnym do pracy stomatologa oraz usiąść na wygodnym fotelu. Pani stomatolog zaprezentowała uczniom krótkie filmiki dotyczące konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz opowiedziała jak dbać o zęby, aby jak najdłużej pozostały zdrowe. Na specjalnym modelu pokazała także jak zbudowana jest szczęka, uczyła prawidłowego mycia zębów oraz zwróciła uwagę na ograniczenie spożywania słodyczy. Wszyscy z uwagą słuchali cennych rad, odpowiadali na pytania i ćwiczyli prawidłowy chwyt oraz ruchy szczoteczką na modelu z zębami.  Na koniec każdy uczeń otrzymał szczoteczkę, pastę, kalendarz oraz dyplom. Wizyta odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła uczniów. Pani Justyna udowodniła wszystkim, że wizyta u dentysty może być całkiem przyjemna. Serdecznie dziękujemy p. stomatolog za wszystkie cenne rady i wskazówki.Zdjęcia w albumie.

    • "Bieg po zdrowie"

    • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy IV brali udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”.  Głównym celem programu było zwiększenie wiedzy uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e- papierosów. Zajęcia uatrakcyjniły zeszyty ćwiczeń, kolorowe plakaty, ciekawe pomoce dydaktyczne oraz zróżnicowane metody aktywizujące. Uczniowie nie tylko dyskutowali na temat spostrzeżeń, refleksji dotyczących palenia papierosów, ale także obliczali koszty palenia, poznali skład dymu papierosowego oraz kształtowali postawę asertywną, aby łatwiej powiedzieć NIE, kiedy ktoś zaproponuje wspólne palenie. Dzieci pracowały również w grupach, tworząc komiksy, w których miały przedstawić sytuacje związane z zapobieganiem palenia papierosów. W ten sposób powstały trzy plakaty: „Jak to zrobić, żeby inni nie palili”, „ Nie pal przy mnie, proszę” oraz „ Skutki palenia papierosów”. Program skierowany był także do rodziców; podczas spotkania wywiadowczego zostali zapoznani z celem programu, obejrzeli film edukacyjny oraz otrzymali ulotki informacyjne. Zdjęcia w albumie.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ppłka Ludwika Marszałka "Zbroi" w Brzezinach
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • 17 2233206
   • 39-111 Brzeziny 621
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • Komunikacja z naszą szkołą w formie elektronicznej może odbywać się przez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej e-PUAP. Platforma ta dostępna jest pod adresem internetowym: http://epuap.gov.pl/ Identyfikator szkoły na portalu ePUAP: SPBrzeziny1 Adres skrytki podawczej: /SPBrzeziny1/SkrytkaESP Na adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru „Pismo ogólne” udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP