• Walentynki i dzień koloru czerwonego

    • 14 lutego był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Oprócz walentynek, obchodziliśmy dzień koloru czerwonego. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, więc każdy, kto miał życzenie, mógł napisać kilka miłych słów lubianej/kochanej osobie. Uczniowie już od środy wrzucali walentynki do wcześniej przygotowanych skrzynek, a w piątek przedstawiciele SU je rozdawali. Dodatkowym akcentem tego wyjątkowego dnia były czerwone stroje uczniów i nauczycieli.  Zdjęcia w albumie.

    • Akcja charytatywna "Zbieram, pomagam"

    • W naszej szkole prowadzona jest akcja „Zbieram, pomagam”. Zbieramy plastikowe nakrętki dla dwuletniego Wojtusia z Wielopola, które przeznaczone będą na jego leczenie i rehabilitację. Akcja została rozpowszechniona przez plakaty informacyjne zamieszczone na gazetce SU oraz apel. Informacja o planowanej zbiórce została również przekazana rodzicom podczas wywiadówki.

     10 lutego 2020 odbyło się podsumowanie I części akcji . Zebraliśmy około 121 kg nakrętek.

     Najwyższy wynik uzyskała kl. III, która zebrała 34,90 kg

     Uczniowie, którzy zebrali największą ilość:

     I miejsce Nikola Godek i Natalia Brzozowska kl III- 13kg

     II miejsce Wojciech Rakoczy kl VII – 11,20kg

     III miejsce Kaja Wójcik  kl I - 8,5 kg

     W organizację akcji włączyła się cała społeczność szkolna. Podziękowania należą się wszystkim osobom, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Zachęcamy do dalszego udziału w akcji.

                                                                                                          Opiekunowie: SU i SKC

      

     Zdjęcia w albumie.

    • Bal karnawałowy w przedszkolu

    • W dniu 06.02.2020 r. w naszym przedszkolu już od rana było bardzo gorąco, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sala wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona kolorowymi serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice,  policjanci, wróżki, żabki, biedronki, motylki, kotki, myszki, piraci a także inne postacie z kreskówek opanowały na kilka godzin nasze przedszkole.Przy proponowanej muzyce nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci wspólnie ze swoimi paniami bawiły się wyśmienicie.Zdjęcia w albumie

    • Zabawa karnawałowa

    • Jak co roku, w okresie karnawału, w naszej szkole odbył się bal. 6 lutego dziewczynki ubrane w balowe suknie księżniczek, wróżek, czarownic i postaci z bajek w doskonałych nastrojach pląsały po parkiecie. Chłopcy również świetnie się bawili w strojach bohaterów, rycerzy, kowbojów, żołnierzy czy policjantów. Przebrania karnawałowe były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Podczas trwania zabawy odbyły się również konkursy, które dały dzieciom wiele radości i satysfakcji. Zdjęcia w albumie.

    • Teatrzyk kukiełkowy dla dzieci

    • Dnia 3 lutego bieżącego roku do naszej szkoły zawitali artyści teatru kukiełkowego ''Tomcio'' z Nowego Sącza, którzy przedstawili nam spektakl ''Krowa kłamczucha''.Sztuka w zabawnej formie opowiadała o niesfornej krowie, która okłamywała swoich bliskich. Na szczęście krowa zrozumiała,że źle postępowała, przeprosiła za swoje zachowanie i obiecała nigdy więcej już nikogo nie okłamać. Z teatrzyku wypływał cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania i prawdziwej przyjaźni. Na zakończenie dzieci gromkimi brawami podziękowały aktorom za spektakl.Zdjęcia w albumie

    • Uroczystość Dnia Babci i Dziadka

    • W dniu 29 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie dzieci z odziału przedszkolnego, zerowego oraz uczniów klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Pan Dyrektor na wstępie powitał wszystkich zebranych gości i zaprosił na część artystyczną. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.Oprócz montażu słowno – muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami, wykonanymi własnoręcznie . Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice naszych pociech przygotowali również dla nich słodki poczęstunek. Następnie wszystkie dzieci wspólnie wypowiedziały słowa gorących życzeń i zaśpiewały  swoim dziadkom " Sto Lat".Do życzeń przyłączyli się Pan Dyrektor, Ksiądz Dziekan, Siostra Izabela oraz wychowawczynie wszystkich grup.Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersze, piosenki i tańce, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Zdjęcia w albumie

    • Pośmiertne mianowania dla bohaterów AK-WiN – Dębica

    • Dnia 10 stycznia 2020 r. dyrektor szkoły p. J. Chodak oraz p. D. Mazur, korzystając z zaproszenia, wzięli udział  w uroczystości wręczenia patentów oficerskich oraz pośmiertnych aktów mianowania na wyższy stopień wojskowy rodzinom bohaterów Polski Podziemnej, żołnierzom AK, działaczom Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, zamordowanych 71 lat temu, 27 listopada 1948 roku, z wyroku Wojskowego Sądu Rejonowego we Wrocławiu. Uroczystość odbyła się w  Domu Kultury ,,Śnieżka” w Dębicy.

     Pośmiertnie odznaczeni zostali: patron naszej szkoły – mjr. Ludwik Marszałek „Zbroja”, Jan Klamut „Górski”, Władysław Cisek „Rom” i Stanisław Dydo „Steenrt”. Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu płk Piotr Rupa dokonał  aktu wręczenia patentów oficerskich rodzinom ppor. Władysława Ciska  i ppor. Stanisława Dydo oraz awansu na stopień kapitana dla rodziny Jana Klamuta  i podpułkownika dla rodziny Ludwika Marszałka. Akt mianowania na wyższy stopień wojskowy mjra Ludwika Marszałka odebrał jego syn Krzysztof Marszałek w towarzystwie kuzynki, Marii Wcisło -  córki Emilii Szlachty, siostry Ludwika. Wydarzenie stało się również okazją do podsumowania Międzywojewódzkiego Konkursu „Chcieliśmy tylko wolnej Polski” pod patronatem Premiera RP Mateusza Morawieckiego.Spotkanie zakończyło widowisko patriotyczno-kolędnicze „Wigilia w okopach. Od Solidarności do współczesności” w wykonaniu Grupy Artystycznej SAFO z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

     W uroczystości, zorganizowanej przez IPN we Wrocławiu, Związek AK i dębicki Urząd Miejski wzięli udział m.in. członkowie rodzin Żołnierzy Niezłomnych z różnych części Polski oraz wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej prof. Krzysztof Szwagrzyk, Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, Zastępca Burmistrza Maciej Małozięć. Zdjęcia w albumie.

    • Dzień koloru pomarańczowego

    • 8 stycznia był w naszej szkole dniem koloru POMARAŃCZOWEGO. Tym razem kolor został wylosowany przez panią Ewę Gąsior – opiekuna szkolnej biblioteki. Mimo, że zadanie nie należało do najłatwiejszych, na korytarzach naszej szkoły dało się zauważyć uczniów i nauczycieli w tym osobliwym kolorze. Dziękujemy za wspólną zabawę! Zdjęcia w albumie.

    • Orszak Trzech Króli w Wielopolu Skrzyńskim

    • W dniu szóstego stycznia 2020 roku już piąty raz w naszej gminie  wyruszył Orszak Trzech Króli, aby dzielić się i radować pięknym przesłaniem Bożego Narodzenia. Zwyczaj wspólnego kolędowania i wędrowania przyciąga tłumy. W tym roku również uczestniczyli delegacje z poszczególnych szkół wraz z dyrekcją, nauczycielami, uczniami i i ch rodzicami. W czasie programu artystycznego w tańcu afrykańskim wystąpiły dziewczynki z naszej szkoły, które rozgrzały publiczność. Wspólne świadectwo naszej wiary niech  będzie autentycznym stylem życia i pociąga innych do Chrystusa. Zdjęcia w albumie

    • Uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

    • 20 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy V, VI, I oraz VIII wystąpili w przedstawieniu ,,Betlejem to my sami”. Chociaż przedstawienie zostało utrzymane w konwencji współczesnej, nie zabrakło w nim Maryi z Dzieciątkiem, Józefa i Aniołów. Wszyscy w pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role. Po występie uczniów głos zabrał dyrektor szkoły, pan Józef Chodak, który złożył wszystkim serdeczne świąteczno-noworoczne życzenia. Następnie ksiądz Józef Kłosowski odczytał fragment Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim oraz  poprowadził wspólną modlitwę. Na koniec wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły podzielili się opłatkiem. Zdjęcia w albumie.

    • Świąteczny stroik

    • 16 grudnia został rozstrzygnięty konkurs pt. „Stroik świąteczny” organizowany przez Samorząd Uczniowski. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły, każda z klas przygotowała jeden stroik. Prace oceniane były pod względem estetyki, pomysłowości oraz różnorodności użytych materiałów. Każdy element ozdoby świątecznej należało wykonać własnoręcznie. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

     I miejsce – klasa VI

     II miejsce – klasa V i klasa II

     III miejsce – klasa I i klasa III

     Wyniki konkursu zostały odczytane podczas uroczystej akademii z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wtedy też uczniowie zwycięskich klas otrzymali  nagrody w postaci słodkości. Wszystkie klasy biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy. Cieszymy się, że konkurs cieszył się tak dużym powodzeniem, powstały piękne stroiki, w których przygotowanie zaangażowani byli niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły. Zdjęcia w albumie.

    • Mikołajki 2019

    • Mikołajki są wyjątkowym dniem dla wszystkich, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to dzień wypełniony uśmiechem, radością i życzliwością. Naszą szkolną tradycją jest wizyta najważniejszego w tym dniu gościa – Świętego Mikołaja, który w asyście Śnieżynki przynosi słodkie prezenty. W tym roku dzieci również z niecierpliwością czekały na jego wizytę. Mikołaj wysłuchał piosenek przygotowanych specjalnie dla niego przez najmłodszych uczniów i razem ze Śnieżynką rozdał upominki. Zdjęcia w albumie.

    • "Recytacja jednego wiersza" - finał

    • 15 grudnia w Bibliotece GOKiW  w Wielopolu Skrzyńskim odbył się finał konkursu „Recytacja jednego wiersza”. Naszą szkołę w trzech kategoriach wiekowych reprezentowali uczniowie: Oliwia Bykowska, Róża Longosz, Maksymilian Widuliński, Dagmara Sowa, Nikola Raś, Szymon Ciebień, Anna Pacana, Rebecca Cataldo i Oliwia Raś. Spośród ponad pięćdziesięciu finalistów komisja wyłoniła laureatów, wśród których znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły, otrzymując:

     I miejsce – Róża Longosz (kategoria I , klasy I-II)

     Wyróżnienie – Anna Pacana (kategoria III, klasy V-VI).

     Gratulujemy Ani i Róży! Zdjęcia w albumie.

    • Konkurs recytatorski

    • 11 grudnia w naszej szkole odbyły się eliminacje do gminnego konkursu recytatorskiego pt. "Recytacja jednego wiersza". Uczniowie wystąpili z wierszami z kanonu poezji dziecięcej w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-II, kl. III - IV, kl. V-VI. Udział w konkursie wzięli: 

     kl. I - Oliwia B., Dominika S., Róża L., Maksymilian W., Jan A., 

     kl. II - Emilia S., Dagmara S., Nikola R., 

     Kl. III - Klaudia R., Szymon C., 

     kl. V - Anna P., 

     kl. VI - Oliwia R., Rebecca C.

     Najlepiej zaprezentowali się: Oliwia, Róża, Maksymilian, Dagmara, Nikola, Szymon, Anna, Oliwia i Rebecca. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia 15 grudnia podczas finału konkursu "Recytacja jednego wiersza" w Wielopolu Skrzyńskim. Dziękujemy pani Agacie Gąsior za współpracę. Zdjęcia w albumie. 

    • Dzień koloru zielonego

    • W poniedziałek 2 grudnia odbyło się kolejne losowanie koloru. Janek - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego wylosował tym razem kolor ZIELONY. W dniu koloru zielonego, czyli 9 grudnia uczniowie i pracownicy jak zawsze nas nie zawiedli, ubierając się w różne odcienie zieleni. Zdjęcia w albumie.

    • Ubieranie choinki przedszkolnej

    • W dniu 11.12.2019r.  dzieci z odziału przedszkolnego i zerowego przypominały sobie tradycję ozdabiania świątecznego drzewka. Dzień ubierania choinki w przedszkolu jest dniem wyjątkowym. Dzieci  z wielkim zaangażowaniem zawieszają ozdoby, a gdy nasze wspólne drzewko jest już ubrane wszyscy wiedzą, że święta są tuż, tuż. Zdjęcia w albumie


    • Wycieczka dzieci z oddziału zerowego do kina

    • 9 grudnia 2019r. została zorganizowana wycieczka dla dzieci z oddziału zerowego. Ok. 8.30 dzieci wraz z opiekunami wyruszyły busem w kierunku Sędziszowa Małopolskiego, gdzie tego dnia czekały je rożne atrakcje. Pierwszym przystankiem ich podróży była sali zabaw "Myszkolandia" przy restauracji Rodzinka. Zjeżdżalnie, basen z kulkami, tory przeszkód i wiele innych zabawek wywołały radosne uśmiechy u małych wycieczkowiczów, którzy przez cały pobyt w bawialni byli bardzo aktywni. Po poczęstunku przygotowanym przez restaurację dzieci ruszyły w kierunku Kina Jedność gdzie obejrzały  wyczekiwaną przez wszystkich  bajkę „Kraina Lodu II”. Elsa i Anna wraz z przyjaciółmi  wyruszają do Zaczarowanego Lasu w poszukiwaniu pomocy dla swego Królestwa. Czy ta wyprawa odmieniła ich życie? Czego się podczas niej dowiedzieli? Jakie przygody przeżyli? Czy moc Elsy była wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy, które napotkali? Na te i wiele innych pytań dzieci uzyskały odpowiedz oglądając w skupieniu i z wypiekami na twarzach animację Wolta Disneya. Po seansie filmowym dzieci pełni pozytywnych wrażeń wróciły pod budynek szkoły gdzie czekali na nich rodzice. Zdjęcia w albumie

    • Wyjazd do kina dzieci z oddziału przedszkolnego

    • W dniu 4.12.2019r. Rodzice wraz z opiekunami zorganizowali dla dzieci wyjazd do kina w Sędziszowie Młp. na bajkę pt. Baranek Shaun". Przed barankiem Shaunem i jego stadkiem otwierają się gwiezdne wrota wiodące wprost do międzyplanetarnej przygody, gdy na ich farmie ląduje obdarzona niesłychanymi mocami i nieodpartym urokiem przybyszka z odległej galaktyki. Przygody baranka wprowadziły na twarzach publiczności wiele uśmiechów. Później dzieci korzystały z sali zabaw "Myszkolandia" przy restauracji Rodzinka Ciekawe  konstrukcje z przeszkodami, zjeżdżalniami i basenem z kulkami, sprzęty z mini siłownią, a także   wiele zabawek, pojazdów, klocków i kącików zabaw było dla dzieci dużą atrakcją. Pełni pozytwnych wrażeń i emocji wróciliśmy do naszego przedszkola. Zdjęcia w albumie

    • Wizyta Św. Mikołaja w przedszkolu

    • Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. Czwartego grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola.Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości.Zdjęcia w albumie

    • Zabawa andrzejkowa

    • 28 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczniowie pomysłowo udekorowali korytarz szkolny, który na kilka godzin zamienił się w salę dyskotekową. Podczas zabawy nie zabrakło wróżb umieszczonych w ciasteczkach upieczonych przez uczennice klasy ósmej oraz konkursów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z radością można było również obserwować, jak wspólnie potrafią się bawić przedszkolaki z uczniami starszych klas. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Zdjęcia w albumie.

      

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ppłka Ludwika Marszałka "Zbroi" w Brzezinach
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • 17 2233206
   • 39-111 Brzeziny 621
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • Komunikacja z naszą szkołą w formie elektronicznej może odbywać się przez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej e-PUAP. Platforma ta dostępna jest pod adresem internetowym: http://epuap.gov.pl/ Identyfikator szkoły na portalu ePUAP: SPBrzeziny1 Adres skrytki podawczej: /SPBrzeziny1/SkrytkaESP Na adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru „Pismo ogólne” udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP