Spotkanie z Rodzicami

Zapraszamy wszystkich Rodziców uczniów naszej szkoły na spotkania wywiadowcze.

Spotkanie odbędzie się 11.05.2022r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

• Sukcesy mażoretek z naszej szkoły

01.05.2022

Nie sposób nie wspomnieć o sukcesach dziewcząt z naszej szkoły, które uczestniczyły w zawodach mażoretek TIA - Mistrzostwach Okręgu Południowo - Wschodniego w Kamieniu. Młodsza grupa dziewcząt wygrała swoją kategorię - mini formację baton. Starsza grupa dziewcząt zajęła drugie miejsce w kategorii formacja pompon klasyczny, a w formacji baton klasyczny zajęły czwarte miejsce. Wszyscy serdecznie gratulujemy i podziwiamy. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

• Wyjazd na spektakl pt. "Pinokio"

01.05.2022

28 kwietnia, uczniowie klas młodszych mieli przyjemność obejrzeć spektakl pt. "Pinokio", który został wystawiony w ośrodku kultury w Strzyżowie. Oprócz znanej wszystkim historii o drewnianym chłopcu - kłamczuszku, autorzy sztuki wpletli treści współczesne związane z zachowaniem, koleżeństwem i przyjaźnią oraz z ochroną środowiska. Dzieci mogły aktywnie brać udział w przedstawieniu pomagając bohaterom wyjść z różnych opresji. Naszym młodym odbiorcom sztuki  spektakl bardzo się podobał.

• 3 MAJA ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

01.05.2022

„Opowiedz nam, moja Ojczyzno, jak matka dzieciom ciekawym, o latach znaczonych blizną, na wiekach chwały i sławy…” ​​​​​​​

3 maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś, żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta….

Ale czy tak być powinno? Czy tak być musi?  Przecież naród, który  nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości……

Dlatego dziś, 29 kwietnia, podczas Uroczystej Akademii z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja uczniowie klasy IV i V postanowili to zmienić i w łatwy oraz przystępny sposób przybliżyć całej społeczności szkolnej jak ważnym  i szczególnym wydarzeniem w historii naszego kraju  było uchwalenie Konstytucji 3maja. Pamiętajmy, ze nie byłoby tego święta, gdyby nie ci, co podsunęli myśl, aby stworzyć „cud majowy”. Byli to m.in. król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj, Stanisław Staszic i wielu innych , którzy to na Sejmie Czteroletnim 3 Maja 1791r. uchwalili ustawę zwaną Konstytucją 3 Maja. Mimo, że obowiązywała  ona zaledwie 15 miesięcy, przeszła do historii jako najważniejsze wydarzenie w dziejach I Rzeczypospolitej. Uczniowie naszej szkoły podczas swojego występu  przypomnieli również jak ważną rolę  i jak duże znaczenie w naszym życiu odgrywają takie słowa jak: OJCZYZNA, NARÓD i WOLNOŚĆ. Pięknie wyrecytowane wiersze oraz  pieśni patriotyczne zaprezentowane przez uczennice klasy IV i V ,  a także  taniec flagi  wykonany przez uczennice klasy VIII wszystkim zaparły dech w piersiach i spowodowały, że każdy poczuł dumę z faktu, że jest Polakiem. Po występie uczniów głos zabrał Pan Dyrektor, który pogratulował i podziękował uczniom występu a następnie podzielił się swoimi refleksjami  na temat znaczenia tego ważnego święta dzisiaj. Pan Dyrektor przypomniał również uczniom o wywieszeniu flagi narodowej , jako symbolu suwerenności państwa i naszego patriotyzmu. Po zakończonej akademii delegacja uczniów i nauczycieli wraz a Panem Dyrektorem udała się pod krzyż na Baju aby złożyć kwiaty, zapalić znicze oraz odśpiewać pieśń „Witaj majowa jutrzenko”.

Dzisiejsza uroczystość była dla wszystkich uczniów prawdziwą lekcją historii i patriotyzmu oraz skłaniała do refleksji nie tylko nad przeszłością ale i przyszłością młodego pokolenia. Zdjęcia z uroczystości w albumie.

• Rozstrzygnięcie konkursu „Wiosna w obiektywie”

01.05.2022

28kwietnia  br. został rozstrzygnięty szkolny  konkurs fotograficzny „Wiosna w obiektywie”, którego celem było uwrażliwienie uczniów na piękno otaczającego nas świata i zachęcenie do jego utrwalania w formie fotografii. Każda ze zgłoszonych prac była wyjątkowa i bardzo ładna dlatego wszystkich uczestników konkursu postanowiono nagrodzić.

Pierwsze miejsce zajęli: Dagmara Godek, Krystian Andreasik  i Dawid Klimowicz. Drugie miejsce przypadło: Natalii  Brzozowskiej, Róży Longosz i Anecie Chmura . Trzecie równie wysokie miejsce przypadło Jakubowi Stawarz, Nadii Chmiel i Hubertowi Strzępek.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.