• DZIEŃ PIEGÓW

16.01.2023

W piątek, tuż przed feriami zimowymi obchodziliśmy Dzień Piegów. To kolejny dzień z akcji „Zgrana klasa”, którą zorganizował w naszej szkole Samorząd Uczniowski. Piegi były na nosach, policzkach, czołach i uśmiechniętych buziach naszych uczniów. W tym dniu szkolne korytarze zaroiły się od „piegusów” i było naprawdę wesoło! Zdjęcia w albumie.

• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Ortograficzny"

14.01.2023

20 października w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Ortograficzny”. 12 uczniów z klas IV-VIII uzupełniało arkusze konkursowe, które – po zakończeniu pracy – zostały odesłane do siedziby organizatora. Test składał się z 21 zadań jednokrotnego wyboru, a odpowiedzi należało zakodować na karcie odpowiedzi. Celem konkursu było sprawdzenie kompetencji ortograficznych i interpunkcyjnych uczniów oraz  zachęcenie ich do rozwijania pasji w tym kierunku.

W naszej szkole troje uczniów zdobyło tytuł laureata:

1. Róża Longosz, klasa IV – laureat, VII miejsce w kraju,
            2. Leon Pacana, klasa VI – laureat, XIII miejsce w kraju,
            3. Amelia Wojnarowska, klasa VIII – laureat, XV miejsce w kraju.

Serdecznie gratulujemy!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Zdjęcia w albumie.

• Bezpieczne ferie zimowe

- spotkanie z policjantem

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 10 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem policji dla uczniów i wychowanków Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzezinach. Podczas prelekcji policjant przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupił się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieł zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „ Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...", „Nie wpuszczaj do domu...”, ale również uświadomił dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Uczniowie wraz z przdszkolakami uważnie wysłuchali całego spotkania. Chętnie angażowali się w scenki pokazowe, a także z łatwością odpowiadali na zadawane pytania. Wszystkie wskazówki były bardzo cenne i pomocne

Funkcjonariusz policji zakończył spotkanie życząc nam bezpiecznych i udanych ferii zimowych.

• ORSZAK TRZECH KRÓLI

08.01.2023

Po dwuletniej przerwie 6 stycznia wyruszyliśmy w Orszaku Trzech Króli, by upamietnić ten dzień, w którym trzej Monarchowie oddali pokłon Bożej Dziecinie. W niebieskich barwach reprezentowaliśmy naszą szkołę. Podczas przemarszu wokół Wielopola zostały przygotowane sceny, na których mogliśmy obejrzeć oddanie pokłonu Herodowi, walkę Dobra ze Złem w wykonaniu naszych absolwentów, oddanie pokłonu Świętej Rodzinie. Na koniec pięknego poloneza odtańczyła grupa taneczna z Wielopola, a kapela odśpiewała popularne kolędy. Zdjęcia w albumie.