Kwiecień to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Kojarzy się nam z rozkwitającą przyrodą, z pierwszymi ciepłymi podmuchami wiatru, dłuższymi dniami i kolorowymi kwiatami. W naszej szkole, w kwietniu, w ramach comiesięcznej akcji „Zgrana klasa”, odbył się „Dzień w ubraniu w kwiaty”. Mimo, że kwiecień jest miesiącem bardzo zmiennym pogodowo, udało się nam sfotografować kwiaty nie tylko na ubraniach naszych uczniów, ale także stokrotki, które zdobią obejście naszej szkoły. Kwieciste stroje dzieci pięknie komponowały się z wiosennymi dekoracjami w klasach. Zdjęcia w albumie.
Dzień w ubraniu w kwiaty
26.04.2023
Dzień Ziemi - przedszkole
20.04.2023Podczas obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? 🌍🌎🌏W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling♻️Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę 🌱🦧🐬🐘🌳Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
ZBIÓRKA MAKULATURY NA MISJE
17.04.2023
Radosnych Świąt
06.04.2023
„ Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna” – rozstrzygniecie konkursu
06.04.2023Tradycyjnie co roku Samorząd Uczniowski przy współpracy z Biblioteką szkolną organizuje konkurs wielkanocny. W tym roku zadaniem konkursowym było wykonanie pisanki wielkanocnej, czyli ozdobienie „jajka” w dowolny sposób. Konkurs przeznaczony był dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły, a jego celem było pobudzenie wrażliwości i kreatywności naszych uczniów oraz zaprezentowanie przez nich różnych technik ozdabiania jajka. Do konkursu zgłoszone zostały 24 prace, z których każda była wyjątkowa, niepowtarzalna i zasługiwała na wyróżnienie. Ostatecznie komisji konkursowej udało się wyłonić laureatów:
Pierwsze miejsce w kategorii klas starszych zdobyła Róża Longosz z kl.IV.
Drugie miejsce zajęła: Aneta Chmura z klasy V.
Trzecie miejsce zdobyły: Dominika Sowa i Kaja Wójcik z klasy IV.
W kategorii klas młodszych na pierwszym miejscu znaleźli się: Aleksandra Mazur z klasy II
i Marcel Longosz z klasy „0”.
Drugie miejsce zajęły: Sara Winiarska z klasy II, Kinga Wojnarowska z klasy III i Zuzanna Sikora z klasy „0”.
Na trzecim, równie wysokim miejscu znalazły się Lilianna Cholewa z klasy I, Wiktoria Augustyn z klasy III i Paulinka Sikora również z klasy III.
Pozostali uczestnicy konkursu zostali nagrodzenia słodkimi upominkami i otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Laureatom jak i wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji..już za rokJ
Zdjęcia w albumie.
Uroczysta Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych
06.04.2023W środę 5 kwietnia , tuż przed wiosenną przerwą świąteczną, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Program artystyczny poświęcony tradycjom związanym z obchodami Świąt Wielkanocnych przygotowali uczniowie klasy IV pod kierunkiem wychowawcy. Młodzi artyści wprowadzili nas w świąteczny nastrój radosnymi wierszykami i piosenkami, a „pani Wiosna” przyniosła w swoim koszyku świąteczne atrybuty : pisanki, baranki i króliczki. Uczniowie klas młodszych z wielkim zaangażowaniem odpowiadali na rymowane pytania zadawane im przez występujących, a cała publiczność, zgodnie z tradycją, została polana wodą. Na koniec króliczki poczęstowały wszystkich czekoladowymi jajkami. Pan Dyrektor oraz Ksiądz Dziekan życzyli zebranym zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego.
Zdjęcia w albumie.
Stop uzależnieniom - wybieramy zdrowy styl życia
06.04.2023W naszej szkole został zrealizowany program profilaktyczno- sportowy dotyczący przeciwdziałaniu uzależnieniom od alkoholu i tytoniu. Program był przeznaczony dla uczniów kl. IV- VIII i miał na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat tego jak bardzo negatywny wpływ na ich organizm i rozwój ma alkohol i nikotyna. Podczas pogadanek, prezentacji multimedialnych, wykonywania plakatów antynikotynowych i antyalkoholowych oraz zawodów sportowych zachęcano uczniów do zdrowego i prawidłowego trybu życia. Propagowano różne formy aktywności ruchowej. Zawody czy gry zespołowe a także zdrowa rywalizacja to doskonałe sposoby spędzania wolnego czasu a także recepta na rozładowanie złych emocji, stresu czy radzenie sobie z problemami czy trudnościami pojawiającymi się w życiu młodego człowieka. Okres dojrzewania jest trudny i wówczas bardzo łatwo jest ulec presji rówieśników czy ogólnodostępnym używkom. Powinniśmy wiec być ostrożni i czujni a młodym ludziom należy wciąż powtarzać i uświadamiać jak bardzo szkodliwe są wszystkie używki i jak łatwo się od nich uzależnić. Zdjęcia w albumie.
Warsztaty w Bibliotece Publicznej w Brzezinach
06.04.202321 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. W związku z tym wydarzeniem uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Brzezinach, a poprowadzonych przez panią Agatę Gąsior. Podczas zajęć dzieci wysłuchały wierszy o tematyce wiosennej oraz wzięły udział w ich recytacji. Podczas gier i zabaw wszyscy bawili się wyśmienicie i w dobrych humorach zakończyli pierwszy dzień wiosny. Zdjęcia w albumie.
"Wanda Chotomska Dzieciom" - Gminny Konkurs Recytatorski
04.04.20233 kwietnia w naszej szkole dzieci z oddziału zerowego wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Wanda Chotomska Dzieciom”. Konkurs odbył się w formie prezentacji online dowolnego utworu poetyckiego Wandy Chotomskiej. Celem było rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzacja twórczości poetki oraz zainteresowanie poezją. Zerówkowicze bardzo profesjonalnie podeszli do konkursu prezentując swoje recytacje na wysokim poziomie. Nagrania wierszy zostały przesłane do organizatorów konkursu. Trzymamy mocno kciuki i czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie wyników, ale już dziś wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych występów. Zdjęcia w albumie.
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
26.03.2023Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w Rekolekcjach Wielkopostych w dniach 27, 28, i 29 marca 2023r.
21 marca - Światowy Dzień Poezji
26.03.2023„W wierszach tylko i w kwiatach ten świat staje się inny, piękniejszy, mądrzejszy, lepszy”.
Piotr Skrzynecki
21 marca to nie tylko data rozpoczynającej się pełnej nadziei i radości pory roku, jaką jest wiosna ale też dzień w którym obchodzimy światowe święto poezji . Światowy Dzień Poezji ustanowiony został przez UNESCO w 1999roku. Ideą tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Z tej okazji w naszej bibliotece odbyły się zajęcia literacko – plastyczne dla najmłodszych czytelników naszej szkoły, inspirowane „wiosną w poezji”. Były wiosenne wiersze czytane przez „Panią Wiosnę”, która w tym dniu odwiedziła naszą bibliotekę w asyście dwóch rusałek( w rolę naszych wiosennych gości wcieliły się uczennice klasy szóstej: Nikola, Natalia i Emilia). Były również wiosenne rymowanki, zagadki i łamigłówki a na koniec wspaniałe prace plastyczne wykonane przez najmłodszych. Zajęcia minęły dzieciom bardzo twórczo w miłej i serdecznej atmosferze.
Pamiętajmy, że poezja , mimo że czasami trudna , jest ciekawym elementem kultury, który warto wprowadzić w życie od najmłodszych lat. Pozwala ona rozwinąć słownictwo i kreatywność. Wszyscy wiemy, że nawyki wyniesione z dzieciństwa mają wpływ na całe życie. Czytanie dziecku, również poezji, jest wbrew pozorom niezwykle istotną czynnością, dzięki której możemy ukształtować w małym człowieku pewne cechy będące wręcz kluczowymi w dorosłym życiu.
Powitanie wiosny w naszej szkole
22.03.202321 marca obchodziliśmy w naszej szkole pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Z tej okazji w klasach pojawiły się wiosenne dekoracje, a uczniowie klas 1-8 od samego rana przygotowywali swoich klasowych reprezentantów do konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski na najlepsze przebranie tematyczne pt. „Pani/Pan Wiosna”. Wspomnianym też konkursem rozpoczęliśmy szkolne święto. Wiosenni przebierańcy prezentowali swoje kolorowe stroje przechadzając się po sali gimnastycznej w takt muzyki przygotowanej przez chłopców z klasy ósmej. Jury miało niełatwy wybór, gdyż wszystkie kreacje były piękne i bardzo pomysłowe. Po przyznaniu miejsc, uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Nie był to jednak koniec atrakcji, bowiem wkrótce rozpoczęły się zawody sportowe. Klasa pierwsza rywalizowała z klasą drugą pokonując tory przeszkód przygotowane przez uczennice klasy ósmej, natomiast klasa trzecia zmierzyła się z klasą czwartą w grze w dwa ognie. Dużych wrażeń dostarczył także turniej gry w piłkę siatkową, w którym wzięli udział uczniowie klas starszych podzieleni na trzy wcześniej wybrane drużyny. Sportowym zmaganiom towarzyszyło wiele radości, uśmiechu, zdrowej rywalizacji i głośnego dopingu kolegów i koleżanek. Po takim przywitaniu Pani Wiosna na pewno zagości już u nas na stałe! Zdjęcia w albumie.
Pierwszy dzień wiosny w naszej zerówce
22.03.2023Pierwszy dzień Wiosny w zerówce spędziliśmy z uśmiechem na twarzy, pomimo braku Słońca za oknem. 21 marca przywitaliśmy nową porę roku. Zima ma swój urok, jednak tęsknimy już za promieniami słońca, kwitnącymi kwiatami i drzewami oraz zieloną trawą. Dzieci z entuzjazmem wypowiadały się na temat Wiosny i wszystkiego, z czym do nas przychodzi. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Były tańce, śpiew, zabawy. Ten dzień z pewnością był dla każdego dziecka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem.
Mobilne Planetarium w naszej szkole!
22.03.2023
W dniu 10 marca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w niezapomnianej lekcji astronomii, a to wszystko dzięki wizycie Mobilnego Planetarium „Mój Kosmos. Prowadzący zajęcia w rewelacyjny sposób przekazał wiedzę dostosowaną do wieku poszczególnych grup. Pod ogromną kopułą namiotu w kształcie półkuli, przy wykorzystaniu technik multimedialnych i audiowizualnych dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas starszych podziwiali rozgwieżdżone niebo, konstelacje gwiazd oraz przyswajali wiedzę o kosmosie. Dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki i Układ Słoneczny. Na zakończenie uczniowie uczestniczący w pokazie obejrzeli dwie animacje: o wiewiórce, która poleciała w kosmos, a także o życiu dinozaurów. Wszyscy uczestnicy pokazu byli zachwyceni i na pewno z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować wieczorami rozgwieżdżone niebo. Zdjęcia w albumie.
Witamy Wiosnę w oddziale przedszkolnym
21.03.2023Dzień 21 marca w naszym przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków. Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Dzieci przyszły ubrane w piękne wiosenne przebrania, które oddawały klimat ciepłego, wiosennego słońca i budzącej się do życia przyrody. Powitanie wiosny to dzień pełen wrażeń oraz okazja do zabaw integracyjnych z całą grupą. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w zabawiach wiosennych i super przebrania. Zdjęcia w albumie
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
21.03.2023Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.
Kornel Makuszyński
17 marca w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było oczywiście zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki a tym samym jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki.
Zanim jednak uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste przyrzeczenie „ otrzymali” kilka informacji dotyczących regulaminu wypożyczania, zasad postępowania z książkami oraz zachowania się w bibliotece. Następnie nasi kandydaci poddani zostali „ egzaminowi” przeprowadzonemu przez trzy wróżki (w te postacie wcieliły się uczennice klasy szóstej: Natalia, Nikola i Aleksandra). Nasi najmłodsi uczniowie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Po „zdanym teście”, dzieciom ukazała się Królowa Książka ( Emilia), przedstawiając im swoje prośby i życzenia, które dzieci rzetelnie obiecały spełniać.
Po takim wprowadzeniu, nadszedł najważniejszy moment całego spotkania czyli uroczyste przyrzeczenie. Pierwszoklasiści przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonał pan dyrektor Józef Chodak. Wtedy, jako prawdziwi czytelnicy, pierwszoklasiści mogli wypożyczyć swoje pierwsze książki. Na pamiątkę tej ważnej chwili uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki oraz przypinki „ Przyjaciela Książek”.
Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy. Wrażenia z tego dnia na pewno będą dla nich niezapomniane, a samo spotkanie w bibliotece będzie im się kojarzyło z miejscem przyjaznym, radosnym …gdzie są zawsze mile widziane.
Klasa ósma w Muzeum Tadeusza Kantora
17.03.202316 marca uczniowie klasy ósmej odwiedzili Kantorówkę - Ośrodek Dokumentacji i Historii Regionu - Muzeum Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim, gdzie miała miejsce niezwykła lekcja historii poprowadzona przez pana Szymona Pacynę – historyka pracującego w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Podczas swojego wystąpienia pan Szymon Pacyna odniósł się do wydarzeń, które miały miejsce w powojennej Polsce na terenie Wielopolszczyzny, kiedy nasz kraj poddany był komunistycznej dyktaturze. Opowiadał o działalności Zrzeszenia WiN wymieniając nazwiska żołnierzy wyklętych z pobliskich miejscowości. Dla uczniów naszej szkoły szczególne znaczenie miało przywołanie postaci Ludwika Marszałka „Zbroi”, który, podobnie jak wielu jego bliższych i dalszych współpracowników, działał na rzecz odzyskania niepodległości ojczyzny, za co został skazany na śmierć. Dziękujemy za zaproszenie oraz otrzymaną publikację pana Szymona Pacyny pt. „Cmentarz wojenny z 1915 roku w Wielopolu Skrzyńskim” i czekamy na kolejne spotkania z historią ! Zdjęcia w albumie.
Udział ósmoklasistów w Dniach Otwartych szkół ponadpodstawowych
14.03.2023Uczniowie klasy VIII już niedługo opuszczą mury naszej szkoły i rozpoczną dalszą edukację w szkołach ponadpodstawowych. Stoi przed nimi trudny i ważny wybór – jaką szkołę wybrać? Aby łatwiej było im podjąć decyzję, 14 marca wybrali się na Dni Otwarte do Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa, Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki oraz Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach. W każdej z wymienionych placówek zostali mile przywitani, zapoznani z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/2024 oraz zobaczyli wyposażenie wielu pracowni. Mieli możliwość rozmowy z nauczycielami oraz uczniami odwiedzanych szkół, brali udział w doświadczeniach, obejrzeli narzędzia i sprzęt wykorzystywany w danym fachu oraz uczestniczyli w pokazach służb mundurowych. W każdej ze szkół czekały na nich liczne atrakcje: drobne upominki bądź poczęstunek. Miło było także spotkać koleżanki i kolegów z Brzezin, którzy już uczą się w wymienionych szkołach i są z tego powodu bardzo zadowoleni. Dziękujemy szkołom średnim za zaproszenie na swoje Dni Otwarte oraz zaprezentowanie bogatej oferty edukacyjnej. Po tym dniu pełnym wrażeń naszym ósmoklasistom łatwiej będzie podjąć decyzję dotyczącą wyboru szkoły. Zdjęcia w albumie.
TENIS STOŁOWY
13.03.20237 marca w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Marii Kantora w Wielopolu Skrzyńskim odbyły się Gminne Zawody Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców klas IV – VIII. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Błażej Dziedzic, Strzępek Hubert, Bartłomiej Dziedzic i Kamil Wojnarowski. Najbliżej podium uplasował się uczeń klasy piątej – Błażej Dziedzic, który zdobył V miejsce! Gratulujemy! Zdjęcia w albumie.
Bezpieczeństwo w Internecie
13.03.2023Z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, w naszej szkole, został ogłoszony konkurs pod hasłem „Bezpieczeństwo w Internecie”. Uczniowie klas I–III wykonali prace plastyczne w których przedstawili zasady bezpiecznej pracy z komputerem i korzystania z sieci Internet.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Zdjęcia w albumie.
Archiwum Aktualności