• ZAKOŃCZENIE PROJEKTU

11.11.2012

26 lipca 2012 roku, w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia projektu "Radosny Start Malucha". Oprócz przedszkolaków i ich rodziców ze szkół w Berdechowie, Brzezinach i Broniszowie przybyło wielu gości związanych z projektem. Zdjęcia z uroczystości w albumie.

• WIOSNA, WIOSNA!!!

25.03.2012

Wiosna,

Kiedy jej dotykam,

Jest wilgotna

I ciepła

I drżąca,

Jak pisklę.

Słońce delikatnie głaszcze ziemię,

Bazie,

Maleńkie kurczątka

I mnie.

(Ewa Zawistowska)

• SPRAWDZIAN SZÓSTEJ KLASY

25.03.2012

3 kwietnia, uczniowie szóstej klasy przystąpią do pierwszego, ważnego sprawdzianu w swojej edukacji, podczas którego mają możliwość sprawdzenia siebie, swojej wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole podstawowej. Życzymy im połamania piór i trzymamy za nich kciuki.

• ŚWIĘTO ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

04.03.2012

1 marca obchodziliśmy w naszej szkole święto Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie klasy VI przygotowali apel, podczas którego przedstawili pozostałym uczniom ideę tego święta i przypomnieli sylwetkę naszego Patrona - mjra Ludwika Marszałka, jako jednego z "Wyklętych". Była to lekcja patriotyzmu dla wszystkich.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci  Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. (wykipedia)

• ROK 2012 ROKIEM JANUSZA KORCZAKA

24.02.2012

W 2012 r. przypadają dwie ważne rocznice związane z postacią Janusza Korczaka - 70. rocznica śmierci w obozie zagłady w Treblince i 100. rocznica założenia przez niego Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej w Warszawie (obecnie Jaktorowskiej). We wrześniu Sejm podjął uchwałę ustanawiającą rok 2012 Rokiem Janusza Korczaka. Zabiegał o to Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.

Janusz Korczak (właściwie Henryk Goldszmit) - lekarz, pedagog, pisarz, publicysta, działacz społeczny. Urodził się 22 lipca 1878 lub 1879 roku w Warszawie, zmarł  5 lub 6 sierpnia 1942 roku w Treblince (zginął wraz z wychowankami, wywieziony w początkach sierpnia 1942 roku z getta w wagonie bydlęcym, dobrowolnie towarzyszył im w drodze na śmierć w komorze gazowej obozu zagłady w Treblince).

• FERIE ZIMOWE

29.01.2012

Rozpoczęły się  zasłużoone dla wszystkich ferie zimowe, czas na wypoczynek. Pogoda sprzyja, dużo śniegu, możemy uprawiać sporty zimowe. Pamiętajmy o bezpieczeństwie! Kto ma ochotę może przyjść do szkoły, gdzie w dniach od 30 I do 3 II będą odbywały się dla uczniów zajęcia prowadzone przez naszych nauczycieli.

• ZABAWA CHOINKOWA

29.01.2012

Nie ma karnawału bez zabawy choinkowej. W naszej szkole bawiliśmy się świetnie. Niektórzy, zwłaszcza ci młodsi przybrali na ten czas różne postacie. Było paru rycerzy, tygrys, cyganka, parę wróżek i księżniczek, zorro, Japonka i baletnica. Był konkurs "Mam talent" i konkurs na najciekawsze przebranie. Zdjęcia w albumie.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2012

29.01.2012

20 stycznia świętowaliśmy dzień Babci i Dziadka. Przybyło do nas mnóstwo gości, których serdecznie i ciepłymi słowami przywitała Pani Dyrektor. Później wierszem, piosenką i tańcem obdarowały swoich Dziadków wnuki. Było, jak zwykle miło, wzruszająco i wesoło.

• BOŻE NARODZENIE 2011

23.12.2011

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Klasa II przygotowała insscenizację, a wszystkie klasy śpiewały kolędy i pastorałki. Zdjęcia z uroczystości w albumie.

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,

w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,

by wszystko nam się rozplątało,

węzły, konflikty, powikłania. (Jan Twardowski)

Wszystkim Gościom naszej szkolnej strony życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2012.

• 11.12.2011

7 grudnia, uczniowie naszej szkoły byli w kinie Helios w Rzeszowie na filmie"Artur ratuje gwiazdkę". Oglądając film czuliśmy mikołajkowo- świąteczną atmosferę. Film 3D był pełen niespodzianek i zabawnych przygód.

• 04.12.2011

Pod choinką dobry święty,

Co ma brodzisko mleczne,

Podarki składa i prezenty

Dla dzieci tych, co grzeczne.

Wszystkim dzieciom, małym i dużym życzymy dużo prezentów.