• MAJOWE ŚWIĘTA

11.05.2013

Maj to miesiąc obfitujący w święta państwowe, kościelne i społeczne. Klasy V i IV pod opieką pani Danuty Mazur  przygotowały uroczysty apel z okazji świąt państwowych: Rocznicy Konstytucji 3. Maja, wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz Święta Flagi. Jak widać na zdjęciach wszyscy uczniowie, od najmłodszych do najstarszych przystroili się świątecznie w barwy narodowe. Zdjęcia w albumie.

• MEUS W WIELOPOLU

01.04.2013

W Niedzielę Wielkanocną obchodzimy w Wielopolu ciekawy zwyczaj, tzw. Meus. Z bębnem, pochodzącym z czasów króla Jana Sobieskiego wędrujemy pagórkami Wielopola na cmentarz choleryczny. Trasa liczy kilka kilometrów i bez względu na pogodę Meus odbywa się co roku. Na trasie jest jeden przystanek pod figurką Św. Jana, gdzie śpiewamy wielkanocne pieśni i pieśń szczególną o Św, Rozalii - patronce od morowego powietrza. Pieśń liczy 24 zwrotki i opowiada o życiu Rozalii i o tym, jak wyglądała w dawnych czasach walka z tą straszną chorobą, jaką jest cholera. Zdjęcia z tegorocznego Meusu w albumie.

• WIELKANOC, WIELKANOC!

01.04.2013

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie napełni Was pokojem i wiarą. Wszystkim Gościom naszej strony życzymy wesołych Świąt.

Z okazji zbliżających się świąt uczniowie klas starszych pod opieką pani Ewy Gąsior i pań stażystek przygotowali uroczystą akademię. Zdjęcia w albumie.

• Zima w pełni

23.02.2013

Zima ma swoje różne oblicza. To lepsze i piękniejsze pokazała na początku lutego. Śnieg przykrył wszystko puszystą pierzyną i zrobiło się bajkowo. Brakowało tylko Królowej Śniegu i słońca. Zdjęcia z zimowych Brzezin w albumie.

• Zabawa karnawałowa 2013

23.02.2013

jW tłusty czwartek odbył się bal karnawałowy, na którym można było spotkać parę księżniczek, wróżek, kowbojów. Była też śliczna Myszka Miki Żanetka, Pszczółka Marysia i Diabełek Karolina. Klasa szósta przygotowała wiele zabawnych konkursów i gier. Zabawa upłynęła w "szampańskim" nastroju. Zdjęcia w albumie.

• Z życia szkoły

23.02.2013

W naszej szkole wiele się dzieje. W styczniu gościliśmy uczniów ze szkoły podstawowej w Wielopolu z przedstawieniem "Jasełka". Odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej. Zdjęcia w albumie.

• ROK 2013 - ROKIEM JULIANA TUWIMA

23.02.2013

W roku 2013 przypada sześćdziesiąta rocznica  śmierci Juliana Tuwima – zmarł 27 grudnia 1953 roku. W tym roku minie też sto lat od jego poetyckiego debiutu – publikacji wiersza “Prośba” w “Kurierze Warszawskim”.

“Obie rocznice stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia. (…) Poezja Juliana Tuwima jest jedną z najważniejszych w XX wieku propozycji uprawiania sztuki słowa. Bogata i różnorodna twórczość autora “Kwiatów polskich” stanowi żywotną i atrakcyjną propozycję dla odbiorców w każdym wieku. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o szczególnym znaczeniu dorobku poety dla dziedzictwa narodowego, ogłasza rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima” – głosi tekst przyjętej w grudniu 2012 uchwały. Strona www: http://dziecisawazne.pl/

23.02.2013

22  stycznia ugościliśmy Babcie i Dziadków. Były życzenia, wiersze i piosenki. Poczęstunek przygotowały mamy, które upiekły pyszne ciasta i panie woźne, które ugotowały zupę pieczarkową. Atmosfera była bardzo gorąca, mimo że kaloryfery nie grzały z powodu awarii prądu. Zdjęcia z uroczystości w albumie.

• A W SZKOLE JUŻ ŚWIĄTECZNIE!

22.12.2012

Dlaczego jest świeto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby sie uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.                   Jan Twardowski

Dziś w naszej szkole świąteczny nastrój. Klasa trzecia przygotowała Jasełka, po których wszystkie klasy prezentowały przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki. Następnie wszyscy składaliśmy sobie życzenia i łamaliśmy się opłatkiem.

Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom niepedagogicznym i wszystkim Przyjaciołom naszej szkoły życzymy zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

• KONKURS O JANUSZU KORCZAKU

26.11.2012

Z okazji obchodów Roku Janusza Korczaka, 15 listopada w naszej szkole został zorganizowany konkurs wiedzy o życiu i twórczości prekursora działań na rzecz praw i całkowitego równouprawnienia dziecka. Więcej w pliku "O szkole' i w albumie fotograficznym.

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2012

11.11.2012

9 listopada klasa IV wraz z wychowawcą, panem Sewerynem Święchem przygotowała z okazji Święta Niepodległości uroczystą akademię. Uczniowie piosenką i wierszem uświetnili to ważne dla wszystkich Polaków święto. Pięciolatki zaprezentowały zrobione przez siebie flagi biało - czerwone, a trzecioklasiści piękne kotyliony. Zdjęcia w albumie.

• PASOWANIE NA UCZNIA 2012/2013

11.11.2012

4 października byliśmy świadkami uroczystości pasowania na ucznia pierwszaków. W uroczystości wzięli udział, oprócz społeczności szkolnej, rodzice pierwszaków. Po pasowaniu pierwszacy - uczniowie wraz ze swoimi  świadkami udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby w szkole czuli sie bezpieczni, chętnie do niej przychodzili oraz sukcesów w nauce. Więcej informacji z uroczystości w albumie fotograficznym i w pliku "ważne wydarzenia"

• SPRZĄTAMY ŚWIAT

19.09.2012

17 września sprzątaliśmy nasze najbliższe środowisko. My, uczniowie apelujemy do wszystkich naszych kolegów młodszych i starszych, do naszych rodziców i znajomych: "NIE WYRZUCAJCIE ŚMIECI DO RZEK, LASÓW, PRZYDROŻNYCH ROWÓW, SEGREGUJCIE ŚMIECI W DOMACH, NIE PALCIE ŚMIECI I NIE ZATRUWAJCIE POWIETRZA. CHROŃMY NASZE WSPOLNE ŚRODOWISKO!!!"