28 marca uczniowie klas młodszych wybrali się na przedstawienie pod tytułem „W krainie Lawendowego Rycerza" wystawiane w Dębickim Ośrodku Kultury „MORS”. Podczas spektaklu dzieci przeniosły się do Krainy Księgolandii, w której miały możliwość powtórzenia liter alfabetu oraz poznania bohaterów wielu bajek. Poprzez baśniowe przygody i pogodną wymowę, spektakl zachęcił najmłodszych do czytania książek. Nawet ci, którzy jeszcze nie poznali radości przeżywania książkowych przygód, wyszli przekonani, że książka to coś fajnego i przyjemnego. Obejrzany spektakl spełnił swoje zadanie a uczniowie wrócili pełni pozytywnych wrażeń . Zdjęcia w albumie.
Spektakl teatralny dla przedszkolaków
20.03.2019W dniu 18.03.2019r. dzieci z odziału przedszkolnego wraz z wychowacami uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. " Skrzydlaty odlot" w Gminnym Ośrodku Domu Kultury w Wielopolu Skrzyńskim. Spektakl był pełen dobrego humoru i treści edukacyjnych. Poprzez dobrą zabawę dzieci miały szansę pogłębić swoją świadomość ekologiczną. W akcję spektaklu wplecione były treści związane z tematem smogu, niskiej emisji i ochrony powietrza. Przedstawienie uświadamiło dzieciom główne przyczyny powstawania smogu, a także jego szkodliwość dla naszego zdrowia. Wskazało najmłodszym sposoby walki o to, żeby powietrze, którym oddychamy, było czyste.Dzieci zadowolone wróciły do przedszkola i dzieliły się wrażeniami z oglądniętego spektaklu. Zdjęcia w albumie
Udział w otwarciu wystawy "...bo WiN - niśmy im pamięć"
11.03.2019W poniedziałek 4 marca 2019 roku na zaproszenie pani Agnieszki Ochał – Dyrektora Powiatowego Centrum Edukacji Kulturowej w Ropczycach delegacja uczniów oraz nauczycieli z dyrektorem szkoły, panem Józefem Chodakiem brała udział w otwarciu wystawy „…bo WiN – niśmy im pamięć”. Honorowymi gośćmi uroczystości był syn patrona naszej szkoły, pan Krzysztof Marszałek oraz jego kuzynka, pani Emilia Bujak. Na wstępie pani Agnieszka Ochał przywitała zebranych gości, pan Szymon Pacyna przybliżył działalność Zrzeszenia WiN na terenie naszego powiatu. Pani Emilia Bujak, siostrzenica Ludwika Marszałka, córka Eleonory Stafińskiej z Gumnisk, opowiedziała jak wyglądało ich życie w czasie wojny - u nich w domu znajdował się punkt kontaktowy ZWZ – AK, następnie WiN powiatu Dębica oraz drukarnia, która powielała pismo „Ku Wolności”. Przybliżyła również postać Emilii Marszałek, siostry Ludwika. Pan Krzysztof Marszałek ze wzruszeniem wspominał czasy swojego dzieciństwa; z jakimi problemami, utrudnieniami borykała się jego matka w Polsce Ludowej. W dalszej części spotkania głos zabrała pani Bernadeta Frysztak wicestarosta powiatu ropczycko – sędziszowskiego, która wyraziła podziw nie tylko dla żołnierzy wyklętych, ale również i dla ich rodzin, które kierowały się miłością do ojczyzny. Po części oficjalnej odbyło się zwiedzanie wystawy autorstwa pana Szymona Pacyny. Program uroczystości patriotycznej był bardzo ciekawy i urozmaicony. Dziękujemy pani Agnieszce Ochał za zaproszenie. Zdjęcia w albumie.
Pan Krzysztof Marszałek w naszej szkole
05.03.20194 marca 2019 roku swoją obecnością zaszczycił nas pan Krzysztof Marszałek, syn mjra Ludwika Marszałka „Zbroi” – patrona naszej szkoły. Ta wyjątkowa wizyta była dla wszystkich uczniów i nauczycieli wielkim przeżyciem, wspomnieniem o naszym rodaku – bohaterze. Pan Krzysztof zaprezentował nam najważniejszą pamiątkę, jaką otrzymał od swojego taty – serce wykonane z więziennego chleba. Chociaż spotkanie było krótkie, na długo pozostanie w naszej pamięci. Zdjęcia w albumie.
Gminne zawody w piłce siatkowej
05.03.2019W dniu 27 lutego 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Zawodach w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w Wielopolu Skrzyńskim. W kategorii dziewcząt nasze uczennice zajęły IV miejsce, natomiast drużyna chłopców zajęła miejsce II. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
04.03.20191 marca społeczność naszej szkoły wspominała Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość ta miała na celu upamiętnienie bohaterów, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej władzy komunistycznej podejmując nierówną walkę o suwerenność i niepodległość Polski. Uczniowie z klasy VI, VII i VIII pod kierunkiem pani Ewy Gąsior i pani Jadwigi Janik przygotowali akademię, na której zaprezentowali wiersze i piosenki patriotyczne oraz przybliżyli historię ówczesnej sytuacji żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Uwieńczeniem akademii było złożenie kwiatów przez delegacje nauczycieli i uczniów w Izbie Pamięci Patrona Szkoły mjra Ludwika Marszałka „Zbroi”. Zdjęcia w albumie.
Uczniowie klasy IV i teatrzyk Kamishibai
26.02.2019Uczniowie klasy IV odwiedzili kolegów i koleżanki z klas młodszych, aby zaprezentować im baśń pt. „O rybaku i złotej rybce”. Mimo, że większość uczniów znało już ten utwór doskonale, to bez wątpienia pierwszy raz spotkali się z tak niezwykłą metodą przedstawienia opowieści. Czwartaki już nie raz mieli do czynienia z Kamishibai – bo taką właśnie nazwę nosi tradycyjna japońska sztuka opowiadania, która ma wielowiekową tradycję. Podstawowym elementem jest drewniana skrzynka, nazywana przez dzieci „czarodziejską”, mająca formę rozkładanego, drewnianego teatrzyku. Wewnątrz umieszczone są karty z ilustracjami. Każda karta to kolejny fragment opowieści. Osoba prowadząca przekłada ilustracje, kontynuując jednocześnie narrację. Tym razem jednak to nie nauczyciel, ale uczniowie przewodniczyli tym wyjątkowym spotkaniom. Podzieleni dla trzy grupy czteroosobowe opowiedzieli baśń w klasie I, II oraz w kl. O. Była to świetna lekcja nie tylko dla słuchaczy, którzy w wielkim skupieniu wsłuchiwali się w czytaną opowieść i przyglądali się ilustracjom wykonanym przez uczniów klasy IV, ale też dla samych prowadzących. Wykazali się bowiem wielką odwagą, przezwyciężyli nieśmiałość i mieli okazję wcielić się w rolę nauczyciela. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, same zadawały ich wiele i przyznały, że prezentacja bardzo im się podobała. Uczniowie klasy IV mają nadzieję, że udało im się zachęcić młodszych kolegów do czytania, oglądania bądź słuchania baśni. Zdjęcia w albumie.
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PINGWIN
13.02.201922 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PINGWIN. Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Szkolnej
w Warszawie. W konkursie wzięło udział 24 uczniów naszej szkoły.
Konkursu miał na celu sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów, zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie, wpływa też na poprawianie efektywności nauczania matematyki. Konkurs ma formę testu, w którym jest jedna prawidłowa odpowiedź. Zwycięzca konkursu otrzymuje dyplom laureata i nagrodę. Pozostali uczestnicy otrzymują dyplomy uznania.
Wyniki przesłano do szkoły dnia 28 stycznia 2019 roku.
Klasa VIII: 926 uczestników
Marcin Wiśniowski – wyróżnienie 7 miejsce
Karol Wojnarowski – 11 miejsce
Klasa VII: 909 uczestników Klasa VI: 1178 uczestników
Jakub Janik – 17 miejsce Michał Świerad- 26 miejsce
Karol Susz – 22 miejsce Ilona Cholewa -29 miejsce
Jan Nowak -24 miejsce Piotr Misiorek- 31 miejsce
Hubert Pacocha – 30 miejsce Emilia Raś -35 miejsce
Piotr Świstak – 36 miejsce
Klasa V: 1870 uczestników
Kacper Andreasik -24 miejsce Dawid Machura – 33 miejsce
Krystian Andreasik -25 miejsce Bartłomiej Wojnarowski – 37 miejsce
Żaneta Święch -27 miejsce Dagmara Godek -38 miejsce
Otylia Stasik – 30 miejsce Julia Mirowska – 45 miejsce
Aleksandra Dąbrowska -31 miejsce Alan Trznadel - 46 miejsce
Klasa IV: 1897 uczestników
Michał Dąbrowski -26 miejsce
Małgorzata Nowak -31 miejsce
Bartłomiej Dziedzic -35 miejsce
Serdecznie gratulujemy uczniom uzyskania wysokich wyników!!!
Zdjęcia w albumie.
Bezpieczne Ferie Zimowe
08.02.2019Już za kilka dni rozpoczną się ferie zimowe. To dla dzieci i młodzieży szkolnej wymarzony czas beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie. Aby jednak wszyscy wypoczęci i zdrowi, wrócili do swych domów należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym zaprosiliśmy do naszej szkoły pana policjanta, który przypomniał o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Mundurowy uczulał dzieci i młodzież jak rozsądnie korzystać z atrakcji zimowej pory roku. Mówił również o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania, na drogach – w szczególności noszenia odblasków po zmroku, poza obszarem zabudowania. Podczas wizyty zostały utrwalone numery alarmowe służb ratunkowych. Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i udanych ferii zimowych. Zdjęcia w albumie
"Czary-mary" czyli wizyta magika w naszej szkole
07.02.2019W dniu 07.02.2019r. naszą szkołę odwiedził magik. Widzowie mogli wkroczyć do świata z innego wymiaru, odkrywając tajniki magii oraz niepowtarzalnych i trudnych do wyjaśnienia zjawisk. W tle wspaniałej muzyki zaprezentował przedszkolakom i uczniom różne sztuczki magiczne. Zadziwił wszystkich swoimi niezwykłymi zdolnościami. Do swoich sztuczek iluzjonista zapraszał uczniów z widowni aby mu asystowali – dzięki czemu mogli z bliska przyglądać się wykonywanym sztuczkom jak również próbować swoich sił jako magicy. Pokaz iluzjonisty to świetny sposób na urozmaicenie dnia w szkole. Duża dawka humoru i świetnej zabawy z pewnością wprawi w dobry nastrój każdego, a odrobina magii pobudzi wyobraźnię uczniów na wiele dni. Zdjęcia w albumie.
Zabawa karnawałowa
07.02.201931 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, do której uczniowie przygotowali się na medal: przebrali się za postacie z ulubionych bajek i filmów, pięknie przyozdobili sale lekcyjne różnokolorowymi łańcuchami, serpentynami i balonami oraz złączyli ławki tworząc stoły, na których pojawiły się pyszne słodkości. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wspaniale! Zabawa urozmaicona była ciekawymi konkursami oraz niespodzianką przygotowaną przez nauczycielki, które podobnie jak uczniowie, wcieliły się w bajkowe postacie. Karnawałowa zabawa roztańczyła nawet najwstydliwszych uczniów i była okazją do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć w wyjątkowych przebraniach. Zdjęcia w albumie.
Bal karnawałowy w przedszkolu
31.01.2019Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 31.01.2019 r w naszym przedszkolu odbył się bal. Tego dnia już od rana w sali pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Zdjęcia w albumie
Gminne Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym
28.01.2019W dniu 28 stycznia 2019 r. w sali gimnastycznej w Publicznym Gimnazjum im. Księdza Jerzego Popiełuszki w Wielopolu Skrz. odbyły się Gminne Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: klasy VII-VIII w kat. dziewcząt i chłopców, klasy V-VI w kat. dziewcząt i chłopców i klasy IV i młodsze w kat. dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI: Ilona Cholewa, Dominika Wajda, Michał Świerad, Jakub Wojnarowski i Sebastian Wójcik. Ilona Cholewa wywalczyła II miejsce. Pozostali zawodnicy mimo iż nie znaleźli się na podium wypadli również bardzo dobrze. Udział w zawodach dawał uczestnikom okazję do aktywnego spędzenia czasu, sportowej i zdrowej rywalizacji oraz sprawdzenia swoich umiejętności. Ilonie i wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy udanego występu podczas zawodów rejonowych. Zdjęcia w albumie.
Rekonstrukcja historyczna pt. "Ku Niepodległej".
28.01.2019W dniu 28.01.2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii pt. „Ku Niepodległej” przygotowanej przez grupę artystyczną „Rekonstrukto” z Lublina. Celem zajęć było upamiętnienie dążeń niepodległościowych oraz ukazanie 123 lat walki o wolność narodu polskiego. Podczas pokazu uczniowie mogli obejrzeć kolekcję replik broni używanych przez powstańców, stroje kosyniera i oficera I Brygady Legionów Polskich. Dziewczęta mogły wcielić się w rolę sanitariuszek niosących pomoc rannym, a chłopcy wykazali się dużą sprawnością we władaniu bronią. Po takiej lekcji obraz historii Polski z tego okresu będzie z pewnością zupełnie inaczej odebrany przez naszych uczniów. Zdjęcia w albumie.
Noworoczny Turniej w Halowej Piłce Nożnej
31.01.2019W dniu 24.01.2019r. w Publicznym Gimnazjum w Wielopolu Skrzyńskim odbył się Noworoczny Turniej w Halowej Piłce Nożnej Szkół Podstawowych klas VII - VIII oraz Gimnazjum. W turnieju wzięło udział sześć drużyn, naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Łaszczyk Fabian, Rakoczy Mateusz, Misiorek Bartłomiej, Wojnarowski Paweł, Janik Jakub, Pacocha Hubert, Świstak Piotr, Nowak Jan. I miejsce w turnieju wywalczyła drużyna z Gimnazjum, II SP Broniszów, III SP Brzeziny, IV SP Nawsie, V SP Glinik, VI SP Wielopole. Wszystkie drużyny otrzymały puchar za poszczególne miejsce oraz udział. Gratulujemy zawodnikom sportowej postawy i wielkiego ducha walki. Zdjęcia w albumie.
Dzień Babci i Dziadka w szkole
23.01.2019Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. W dniu 22 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a zaproszeni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Oprócz montażu słowno - muzycznego, zaproszeni goście obejrzeli także występ taneczny w wykonaniu swoich wnucząt. Dzieci po zaprezentowanym programie artystycznym i z serca zaśpiewanym ,,100 lat” swoim ukochanym Babciom i Dziadkom wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Dyrektor szkoły p. Józef Chodak złożył serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji tego wyjątkowego święta. Następnie ks. dziekan Józef Kłosowski skierował do zebranych ciepłe słowa. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych i pogodnych chwil w życiu. Dzieci do występu przygotowały panie wychowawczynie: z oddziału zerowego p. Agnieszka Kosydar, klasy pierwszej- p. Elżbieta Skałuba, oraz panie z klasy drugiej: Danuta Mazur, Jadwiga Janik, Katarzyna Zelek. Piękną i ujmującą dekorację przygotowały panie: Ewa Gąsior i Jadwiga Janik.
Zdjęcia w albumie.
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
21.01.2019W dniu 21 stycznia 2019r. w naszym przedszkolu miała miejsce wyjątkowa uroczystość - Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki bardzo ucieszyły się widząc twarze swoich kochanych dziadków. Gośćiliśmy Pana Marka Tęczara - Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie, Księdza Dziekana Józefa Kłosowskiego. Pan dyrektor Józef Chodak powitał wszystkich zebranych, następnie oddał głos dzieciom. Mali aktorzy dzielnie się spisali podczas prezentowanego programu słowno-muzycznego przygotowanego przez swoje wychowawczynie. Widać było rozpromienione i szczęśliwe twarze babć i dziadków, które po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Później zostały złożone serdecze życzenia oraz odśpiewano "sto lat" dla naszych wyjątkowych gośći. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatkę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego spotkania dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki.
Dziękujemy !!!
Zdjęcia w albumie.
Orszak Trzech Króli
10.01.20196 stycznia 2019 roku ulicami Wielopola Skrzyńskiego przeszedł barwny i rozśpiewany Orszak wraz z Trzema Królami Europy, Azji i Afryki. Wspólnie z orszakiem podążyły również delegacje z naszej szkoły: nauczycieli, uczniów, rodziców w pięknych błękitnych strojach - symbol kontynentu afrykańskiego. Przemarsz orszaku poprzedziła modlitwa Anioł Pański. Następnie dzieci, młodzież i dorośli wybrali się za mędrcami w drogę aby zanieść do Stajenki nowe pragnienia odnowy oblicza ziemi, odnowy naszej Ojczyzny oraz odnowy serca każdego z nas. Kulminacyjnym punktem było oddanie pokłonu i złożenie darów Dzieciątku Jezus na wielopolskim rynku. Na trasie odgrywano sceny z wydarzeń towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu. Po przybyciu na rynek wszyscy oddaliśmy symboliczny pokłon "Świętej Rodzinie" i podziwialiśmy żywą szopkę. Na zakończenie oglądaliśmy ciekawe inscenizacje i układy taneczne, które przedstawili uczniowie z sąsiednich szkół. Z niecierpliwością czekaliśmy na występ przygotowany przez panią Katarzynę Kazała i uczennice klasy IV, V, VII, naszej szkoły, które zaprezentowały taniec afrykański, był on niezwykle energiczny i żywiołowy. Mimo mroźnej , zimowej aury, dziewczęta swoim tańcem i pięknym strojem przeniosły nas w afrykańskie klimaty. Uroczysta i podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom orszaku.Zdjęcia w albumie.
Wigilia szkolna
23.12.201821 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W świąteczny klimat wprowadziło wszystkich przedstawienie przygotowane przez nauczycielki: Jadwigę Janik i Paulinę Longosz oraz uczniów klasy II, IV i VII. Wśród aktorów pojawili się także uczniowie klasy V i VI. Oprócz wierszy i scenki pt. „Wigilia w autobusie”, słuchaliśmy kolęd w wykonaniu szkolnego chórku oraz przy akompaniamencie skrzypiec i gitary w wykonaniu uczennic klasy V zaśpiewaliśmy najbardziej znane kolędy. Wiele radości sprawił także występ uczniów klasy II - pastorałka pt. „ Nie miały aniołki choinki na święta”.
Akademia bożonarodzeniowa była wspaniałą okazją do wręczenia nagród za udział w konkursach: „Najpiękniejszy stroik świąteczny” oraz „Najładniejsza dekoracja świąteczna sali lekcyjnej”.
W pierwszym konkursie jury przyznało następujące miejsca:
Miejsc e I : Karolina Wojnarowska i Nadia Chmiel
Miejsce II : Dagmara Sowa i Natalia Brzozowska
Miejsce III: Amelia Matysek i Daria Świętoń
Wyróżnienie: Aneta Chmura i Sylwia Kędzior
W drugim konkursie nagrodzeni zostali uczniowie klas:
Miejsce I : klasa VI
Miejsce II: klasa IV
Miejsce III: klasa I i klasa II
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach otrzymali dyplomy i nagrody.
Po wręczeniu nagród pan dyrektor złożył wszystkim życzenia świąteczne, po czym wspólnie z księdzem Dziekanem odmówiliśmy modlitwę, a następnie łamaliśmy się opłatkiem. Zdjęcia w albumie.
Finał konkursu „Recytacja jednego wiersza”
26.03.2019„ (…) A poezja jak Święty Mikołaj zawsze ma coś”
9 grudnia br., o godzinie 14.00, w sali GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim odbył się finał corocznego konkursu pn. Recytacja jednego wiersza, zorganizowany przez tamtejszą Bibliotekę Publiczną. Naszą szkołę w tegorocznym finale reprezentowało 8 uczniów z klas I – VI, a ogółem z całej gminy wystąpiło 51 starszych i młodszych miłośników poezji. Do „tajemniczego ogrodu słów”, pełnego uśmiechu, radości, refleksji i wspomnień, młodzi artyści zabrali swoich bliskich, nauczycieli a także gości, którzy swoją obecnością uświetnili tegoroczne spotkanie z poezją. Wśród przybyłych gości obecny był wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie – pan Marek Tęczar, przewodnicząca Rady Gminy- pani Beata Wiśniewska oraz radni: pan Krzysztof Majchrowicz i pan Janusz Kipa. Zgromadzona publiczność z zachwytem słuchała, obserwowała i nagradzała gromkimi brawami występy wszystkich uczestników konkursu. Komisja w składzie: pani Maria Kozińska – dyrektor MiPBP w Ropczycach, pani Ewa Gąsior – nauczycielka z naszej szkoły oraz pani Maria Wójcik – bibliotekarka, stanęła przed nie lada wyzwaniem wybrania najlepszych z najlepszych, gdyż poziom w tym roku był wyjątkowo wysoki i wszyscy zaprezentowali się rewelacyjnie. Po długich obradach udało się wyłonić laureatów wśród których znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły. W kategorii I – 3miejsce zajęła Dagmara Sowa. W kategorii II swoim występem zachwyciła a tym samych otrzymała wyróżnienie Anna Pacana. W kategorii III nagrodzeni zaś zostali Kacper Susz (3miejsce)oraz Wiktoria Botur (wyróżnienie). Na wszystkich uczestników konkursu po części oficjalnej czekały pamiątkowe dyplomy oraz upominki pozostawione przez odwiedzającego w ostatnich dniach naszą Gminę Świętego Mikołaja. Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim, którzy prezentowali swój kunszt recytatorski podczas tegorocznego konkursu. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły, zachęcamy do dalszego rozwoju swoich umiejętności i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. Zdjęcia w Albumie.
Archiwum Aktualności