• KONKURSY SZKOLNE I MIĘDZYSZKOLNE - ROK SZKOLNY 2016/17

• ZOSTAŃ MISTRZEM ORTOGRAFII

Dnia 15 marca 2017 r. we współpracy z Biblioteką Publiczną odbył się szkolny konkurs ortograficzny ph. „Zostań mistrzem ortografii”.

Udział w nim wzięli uczniowie klasy V i VI. Troje najlepszych zakwalifikowało się do konkursu gminnego, który odbył się 25 marca w GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim.

Byli to uczniowie:

Zuzanna Wojnarowska kl.V

Karol Susz kl.V

Karol Wojnarowski kl.VI

W konkursie gminnym uczniowie otrzymali wyróżnienia i drobne upominki. Serdecznie im gratulujemy.

ZOSTAŃ MISTRZEM TABLICZKI MNOŻENIA

W naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Konkurs składał się z dwóch etapów. Do pierwszej części mogli przystąpić wszyscy uczniowie klas IV – VI. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych szesnaścioro uczniów. Zadaniem uczestników w obu etapach było pisemne rozwiązywanie zestawu różnorodnych zadań i tym samym wykazaniem się znajomością tabliczki mnożenia.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Marcin Wiśniowski kl. VI

II miejsce – Jakub Janik kl. V

III miejsce – Karol Susz kl. V

Szkolni mistrzowie tabliczki mnożenia zostali nagrodzeni dyplomami i fantastycznymi nagrodami podczas apelu szkolnego.
          Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Konkurs przygotowała nauczycielka matematyki pani Regina Kontrabecka - Zapór

Recytacja Poezji Religijnej

W dniu 13 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w międzyszkolnym konkursie „Recytacji Poezji Religijnej” zorganizowanym przez nauczycielki Szkoły Podstawowej w Gliniku. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Wielopole Skrzyńskie i obejmował dwie kategorie wiekowe: I. – uczniowie klas III-IV , II. – uczniowie klas V - VI.

W związku z tym, że każda szkoła mogła zgłosić tylko dwóch uczniów z każdej kategorii, w naszej szkole odbyły się eliminacje, w których udział wzięli: Ilona Cholewa – klasa IV, Emilia Raś – klasa IV, Piotr Misiorek – klasa IV, Kacper Susz – klasa IV, Piotr Świstak – klasa VI, Jan Nowak – klasa VI.

Uczniów klasy VI przygotowała do konkursu pani Zofia Święch, natomiast uczniowie klasy IV przygotowywani byli przez panią Paulinę Longosz.

Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się: Emilia Raś, Piotr Misiorek, Piotr Świstak oraz Jan Nowak. Mimo, że tylko Piotr Misiorek i Piotr Świstak otrzymali wyróżnienia, to wszyscy uczestnicy wrócili z konkursu z uśmiechami na twarzach, zdobyli bowiem nowe doświadczenia oraz sprawdzili swoje możliwości. Dla większości z nich było to także pierwsze spotkanie z tego rodzaju konkursem. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie Piotrkom, gratulujemy!