• Wrześniowe nowinki z zerówki

    • Jak ten czas szybko leci.................JESTEŚMY JUŻ W ZERÓWCE!!!                                         Wrzesień w zerówce obfitował w mnóstwo atrakcji, ciekawych zajęć i wesołej zabawy. Nasze wspólne działania rozpoczęliśmy od sporządzenia  „Kodeksu Zerówkowicza”, który pomoże dzieciom w zgodnym i prawidłowym funkcjonowaniu w grupie. Każdy z nas złożył swój podpis pod kodeksem. Sprawa jest więc bardzo poważna! Podczas zajęć nie zabrakło również  zabaw integracyjnych które miały na celu  zbliżenie dzieci do siebie oraz rozwijanie  wrażliwości na drugiego człowieka. Ostatni tydzień września upłynął  w jesiennym klimacie. Zerówkowicze stworzyli śliczny kącik z darami jesieni. Wykonali również makietę z liści jesiennych – prawdziwych i wykonanych własnoręcznie. Pierwszy miesiąc w szkole minął  wyjątkowo miło.  Zerówkowicze chociaż dopiero poznają zwyczaje tu panujące, już świetnie radzą sobie w nowym otoczeniu. Zdjęcia w albumie.

    • Pasowanie 2021

    • Cała szkoła Was wita, nasze drogie Pierwszaki!

     6 października do grona  uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. ppłka Ludwika Marszałka "Zbroi" dołączyli uczniowie z klasy 1. Tradycją naszej szkoły jest uroczyste pasowanie. Pierwszoklasistów i rodziców powitał dyrektor szkoły, pan Józef Chodak. Akademia składała się z kilku części. Na początku pierwszoklasiści popisali się zdobytymi umiejętnościami - recytowali wiersze, śpiewali piosenki, grali na instrumentach oraz pląsali. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły. Po ślubowaniu nastąpiło  pasowanie na ucznia, którego dokonał dyrektor szkoły. Cała uroczystość odbyła się w obecności rodziców pierwszoklasistów, którzy postarali się, aby dzieci były pięknie ubrane oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezenty. Wzruszeń i radości było bardzo dużo. Ten piękny dzień zostanie wszystkim w pamięci, a przypominać o nim będą zdjęcia zawarte w albumie. 

    • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzezinach

    • „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” - pod takim hasłem pierwszego października 2021 roku odbył się XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Do ogólnoświatowej akcji włączyło się 5641 szkół, w tym również nasza szkoła.

     Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki oraz zachęcanie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Akcja jest również świetną okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

     W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia została przeprowadzona ogólnoszkolna tygodniowa akcja. Podczas niej na wesoło utrwalaliśmy mnożenie i dzielenie w pamięci. Lekcje matematyki rozpoczynała wspólna zabawa, w której uczniowie mieli za zadanie rozwiązywać różnorodne testy z tabliczki mnożenia na czas. Natomiast podczas przerw międzylekcyjnych uczniowie mogli sprawdzić nie tylko znajomość tabliczki mnożenia ale i swój refleks. Wykonywali to losując losy. Każdy kto odpowiedział na pytania poprawnie otrzymywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

      Niecodzienny sposób sprawdzania „tabliczkowej wiedzy” wywołał wiele pozytywnych emocji zarówno wśród uczniów jak i dorosłych. Akcja ta zostanie na długo zapamiętana przez naszą szkołę. Będą nam o niej przypominać plakaty wykonane przez naszych uczniów. Punktem finałowym tegorocznej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia było wręczenie certyfikatów potwierdzających znajomość tabliczki mnożenia wszystkim, którzy pomyślnie zdali egzamin.

     Gratulujemy wszystkim, którym udało się zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i dziękujemy za udział w akcji. Zdjęcia w albumie. 

    • Sprzątanie świata

    • W tym roku po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja sprzątania świata. Uczniowie klas starszych IV-VIII wraz z wychowawcami podczas zajęć wychowawczych zebrali i posegregowali śmieci wokół szkoły oraz najbliższej jej okolicy. Z roku na rok zbieramy coraz mniej śmieci, co napawa optymizmem. Zdjęcia w albumie.

    • 29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

    • „Kto czyta książki, żyje podwójnie”

                                                      Umberto Eco

     Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został uchwalony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin wybitnej pisarki  dla dzieci i młodzieży- Janiny Porazińskiej, którą ustanowiono patronką tego nietypowego święta.  

     Akcja skierowana jest głownie do dzieci i młodzieży, a jej celem jest promocja czytelnictwa. O zaletach czytania wiemy wszyscy:  jest ono nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne. Stymuluje  nasz rozwój, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię oraz  poprawia pamięć i koncentrację.  To nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu i zdobywanie nowej wiedzy, ale również kształtowanie osobowości, nauka prawidłowych postaw moralnych oraz podniesienie samooceny.

     W ramach akcji w naszej szkole na pierwszej i trzeciej godzinie lekcyjnej, niezależnie od przedmiotu, nauczyciele i uczniowie czytali fragmenty wybranych książek. Starsi czytali wiersze, fragmenty lektur i  ulubionych książek a młodsi z zaciekawieniem słuchali opowiadań, bajek i wierszyków czytanych przez nauczycieli czy starszych kolegów. Mamy nadzieję, że ta akcja będzie inspiracją dla wielu, aby częściej, zamiast komputera czy telewizji, wybrać chwilę z książką… bo naprawdę warto. Zdjęcia w albumie.

    • Uczniowie klasy siódmej w Bibliotece Publicznej w Brzezinach

    • 27  września 2021 r. uczniowie klasy siódmej naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez p. Agatę Gąsior w Bibliotece Publicznej w Brzezinach z okazji Narodowego  Czytania. Pani Agata Gąsior przywitała wszystkich serdecznie, przedstawiła cel spotkania oraz przybliżyła postać i twórczość Gabrieli Zapolskiej , powieściopisarki, dramatopisarki i aktorki, która była jedną z pierwszych kobiet „wyzwolonych” w literaturze polskiej. Wybrani uczniowie oraz zaproszeni goście odczytali fragmenty dramatu pt. „Moralność pani Dulskiej”. Następnie pan Stanisław Sikora, członek chóru parafialnego "Gloria" w Brzezinach, a także członek Klubu Miłośników Poezji i Książki działającego przy Gminnej Bibliotece w Wielopolu Skrzyńskim zaśpiewał piosenkę swojego autorstwa  pt. „Dom”. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjemnej atmosferze. Zdjęcia w albumie.

    • Jesienny kącik w przedszkolu

    • Nasza Złota Polska Jesień dała nam wiele darów. Wraz z rozpoczęciem jesieni,  w naszej z grupie trwały działania zmierzające do zaaranżowania ciekawego, bogatego w dary jesieni kącika przyrody. Nasze przedszkolaki podczas jesiennych spacerów z rodzicami oraz spacerów i wycieczek organizowanych w przedszkolu zbierają żołędzie, kasztany, jarzębinę, kolorowe liście, szyszki, a także nasiona klonu i z wielką radością przynoszą je do przedszkola. W kącikach przyrody, można spotkać także wspaniałe okazy warzyw i owoców. W przedszkolu oglądamy kto co zebrał, porównujemy, przeliczamy, a następnie segregujemy i układamy w kąciku przyrody. Zdjęcia w albumie

    • Jesienny spacer przedszkolaków

    • JESIEŃ to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych pejzaży. Przedszkolaki chętnie korzystają z codziennych spacerów. Dzieci podziwiają okolice przedszkola w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, poznają gatunki drzew, owoce i liście. Podczas naszych wycieczek z ciekawością obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie wczesną jesienią, np. opadające z drzew kolorowe liście. Zabawy na świeżym powietrzu sprawiają dużo radości. Dzieci również zbierają  jesienne skarby- liście, szyszki, żołędzie. Zdjęcia w albumie

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

    • W środę, 1 września, w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/2022.  Tradycyjnie, uczniowie wraz ze swoimi rodzicami oraz nauczyciele wzięli udział we Mszy Świętej, po której wszyscy udali się do szkoły. Rozpoczęcia nowego roku szkolnego dokonał Dyrektor Szkoły, pan Józef Chodak witając rodziców, uczniów i nauczycieli. Swoją obecnością zaszczycił nas także pan Marek Tęczar, Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie, który po krótkiej części artystycznej wykonanej  przez uczniów klasy VII, również zabrał głos. Pan Marek Tęczar życzył wszystkim uczniom sukcesów w nauce, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, satysfakcji z osiąganych wyników w nauce. Nauczycielom natomiast cierpliwości i zadowolenia  z uczniów. Pan Dyrektor przywitał także nowych pracowników naszej szkoły oraz uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę. Przypomniał także o zasadach bezpieczeństwa związanych z COVID-19, które obowiązują w naszej placówce. Po zakończeniu uroczystości  nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

     Życzymy wszystkim, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele sukcesów,  życzliwości oraz przyjemności z nauki i pracy! 

     Zdjęcia w albumie.

    • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

    • Drodzy Rodzice i Uczniowie

     Zapraszamy Was  na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022, które odbędzie się 1 września 2021 roku.

     O godzinie 8.00 w Kościele Parafialnym pw. Św. Mikołaja w Brzezinach zostanie odprawiona Msza Święta. Następnie po przejściu do budynku szkoły o godz. 9.00 zapraszamy na akademię, która odbędzie się w sali gimnastycznej. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i ich Rodzice spotykają się w salach przedszkolnych ze swoimi wychowawcami.

     Prosimy wszystkich o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa – dezynfekcja rąk, osłona ust i nosa (posiadanie maseczki) oraz zachowanie dystansu społecznego.

      

     Serdecznie zapraszamy

     Dowozy uczniów:

     Trasa i godzina odjazdu busa:

     Brzeziny Rzeki, Brzeziny Dolne - 650

     Brzeziny Górne - 715

     Brzeziny Bukowina, Zalas, Baj - 730

     Odwozy uczniów:

     Brzeziny Górne, Baj – 1225

     Brzeziny Rędziny – 1245

     Brzeziny Rzeki, Brzeziny Dolne – 1315

     Brzeziny Bukowina, Zalas - 1335

     W dniu 1.09.2021r. odwozy rozpoczną się o godz. 1015

     Dzieci w busie powinny mieć maseczki zasłaniające usta i nos.

    • Wspieranie akcji charytatywnej w naszej szkole

    • Przed budynkiem naszej szkoły został umieszczony metalowy kosz w kształcie serca na nakrętki. Jest to dla nas ogromny powód do radości i dumy, gdyż w ten sposób możemy przyłączyć się do akcji charytatywnej dla najbardziej potrzebujących. Zachęcamy wszystkich do włączenia się do tak szlachetnej inicjatywy. Przez tak prosty gest możemy wiele, możemy uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.Dziękujemy Panu Wójtowi Markowi Tęczarowi za przyłączenie nas  do tak wspaniałego przedsięwzięcia. Zdjęcia w albumie

    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

    • 25 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020/2021. Po mszy świętej udaliśmy się do szkoły, gdzie pan dyrektor powitał uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i rodziców oraz zapowiedział występ uczniów klasy VIII. Nasi absolwenci podziękowali nauczycielom za wspólnie spędzone lata oraz pożegnali się, obiecując, że zdobytą wiedzę, umiejętności i sprawności będą jak najlepiej wykorzystywać w dalszej edukacji.

     Następnie uczniowie klasy ósmej otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, najlepszym uczniom zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Pan dyrektor podziękował także członkom Rady Rodziców za miłą współpracę oraz podsumował kończący się rok szkolny. Wyróżnieni zostali także uczniowie klasy ósmej, którzy otrzymali nagrody od pana Marka Tęczara – wójta gminy Wielopole Skrzyńskie za udział w konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Gratulujemy tego wyróżnienia Ilonie, Dominice i Kacprowi!

     Na koniec pan dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej podziękował odchodzącym  na emeryturę paniom: pani Zofii, pani Ewie oraz pani Józefie za długoletnią pracę w naszej szkole oraz złożył serdeczne życzenia; aby czas odpoczynku na emeryturze był okazją do spełniania marzeń, zamierzeń i pomysłów, na które może do tej pory brakowało czasu.

     Wszystkim uczniom oraz nauczycielom życzymy, aby wakacje były spokojne, bezpieczne i pełne radosnych przeżyć.  Do zobaczenia we wrześniu!

    • Wycieczka do Ośrodka Dokumentacji i Historii Regionu.

    • W środę 23 czerwca klasa 8 udała się wycieczkę do Wielopola Skrzyńskiego, by zwiedzić Muzeum Tadeusza Kantora, które mieści się w Kantorówce - Ośrodku Dokumentacji i Historii Regionu. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez Panią Irenę Kierownika Muzeum. Pani bardzo ciekawie opowiedziała nam o życiu i twórczości artysty oraz o ziemi wielopolskiej. Obejrzeliśmy prezentację, a potem zwiedzaliśmy muzeum, w którym znajdują się pamiątki z dzieciństwa Tadeusza Kantora, korespondencja, rękopisy, rekwizyty z najbardziej znanych przedstawień artysty oraz regionalne dokumenty dotyczące Wielopola i okolic. Wycieczka była dobrym pomysłem. Dzięki niej mogliśmy poszerzyć wiedzę o naszej małej ojczyźnie. 

     Pani Irenie serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i ciekawą lekcję historii.

    • Bezpieczne wakacje!!!

    • 22 czerwca gościliśmy w  szkole naszego dzielnicowego, który przypomniał uczniom klas młodszych o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. Pamiętajmy:

     1. Nie rozmawiajmy z nieznajomymi, nie wsiadajmy do obcych samochodów, nie bierzmy słodyczy i innych gadżetów, nie wpuszczajmy nieznajomych do domu, zwłaszcza, gdy jesteśmy sami!

     2. Gdy spotkamy na swojej drodze obcego psa lub dzikie zwierzę, nie podchodźmy, nie głaszczmy, oddalmy się na bezpieczną odległość, szukajmy pomocy w najbliższym domu!

     3. Nie kąpmy się w niestrzeżonych miejscach. Gdy korzystamy z basenów przydomowych, kąpmy się w obecności dorosłych!

     4. Uważajmy na słońce! W godzinach od 11 do 15 starajmy się przebywać w cieniu, nośmy nakrycie głowy oraz smarujmy się kremem z filtrem!

     5. Bezpiecznie poruszajmy sie po drogach. Chodzimy lewą stroną drogi, jeśli jest chodnik, to po chodniku.  Przechodzimy na drugą stronę pasami, jeśli nie ma pasów pamiętamy i stosujemy  zasady przechodzenia przez jezdnię.

     6. Uczniowie, którzy nie mają karty rowerowej, nie poruszają się samodzielnie po drogach, tylko pod opieką dorosłych. Zakładamy kaski rowerowe dla większego bezpieczeństwa!

     7. Starajmy się zachowywać zasady bezpieczeństwa podczas pomocy w gospodarstwie, bo tu dochodzi do bardzo wielu wypadków!

     Uczniowie klas młodszych świetnie pamiętają i znają powyższe zasady, ale zawsze warto o nich przypominać, a gdy mówi o tym pan policjant, dzieci bardziej biorą sobie je do serca.

    • Sukces naszej uczennicy

    • DOMINIKA WAJDA, uczennica klasy VIII odniosła sukces zajmując 3. miejsce w Międzynarodowym Konkursie dla dzieci i młodzieży „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa”, w którym brało udział ponad 400. uczestników. Konkurs  polegał na wykonaniu kartki pocztowej przedstawiającej epizod związany z niedźwiedziem Wojtkiem, oraz krótkiego opisu historycznego. Wojtek, to niedźwiedź, którego żołnierze odkupili od perskiego chłopca i przeszedł szlak bojowy w czasie II wojny światowej z Wojskiem Polskim z Iranu do Wielkiej Brytanii.

     Dominika, wielkie gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów!  

    • Klasa II wita lato!

    • Uczniowie klasy 2 popatrzyli w kalendarz i postanowili powitać gorącą porę roku, a zarazem najbardziej oczekiwaną - lato. Zrobili to właśnie tak, jak widać to na zdjęciach.

     Gorąca pora roku i gorące życzenia dla tatusiów z okazji Dnia Ojca oraz 100 całusów przesyłają pociechy z klasy 2. Wykonane laurki wraz z życzeniami uczniowie przekazali swoim tatusiom w domu.                  Zdjęcia w albumie. 

    • "Zbieram, pomagam"

    • 23 czerwca 2021 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie II części akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Wojtusia z Wielopola Skrzyńskiego pt. „Zbieram, pomagam”. Tym razem zebraliśmy 96,09 kg nakrętek.

     Najwyższy wynik uzyskała kl. „0”, która zebrała 27,66 kg.

     Najwięcej nakrętek do szkoły przyniosła uczennica klasy II - Oliwia Bykowska (16,86 kg).

     Uczniowie, którzy zebrali największą ilość:

     Kl. „0”

     Nicola Stasik

     Sara Winiarska

     Ada Brzozowska

     Kl. I

     Emilia Wojnarowska

     Kl. II

     Oliwia Bykowska

     Róża Longosz

     Kl. III

     Zuzanna Sroka

     Kl. IV

     Natalia Brzozowska

     Kl. VI

     Michał Dąbrowski

     Kl. VII

     Otylia Stasik

     Kl. VIII

     Ilona Cholewa

     Dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji oraz uczniom klasy ósmej, którzy pomogli ważyć przyniesione nakrętki.  Zdjęcia w albumie.

                                                                                                          Opiekunowie: SU i SKC

    • Konkurs "Opis dzieła malarskiego" - rozdanie nagród

    • 23 czerwca odbyło się wręczenie dyplomów oraz nagród książkowych uczniom, którzy podczas nauki zdalnej wzięli udział w szkolnym konkursie literackim pt. „Opis dzieła malarskiego”. Uczestnikom tego konkursu gratulujemy i już teraz zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach, które odbędą się w przyszłym roku szkolnym!

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ppłka Ludwika Marszałka "Zbroi" w Brzezinach
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • 17 2233206
   • 39-111 Brzeziny 621
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • Komunikacja z naszą szkołą w formie elektronicznej może odbywać się przez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej e-PUAP. Platforma ta dostępna jest pod adresem internetowym: http://epuap.gov.pl/ Identyfikator szkoły na portalu ePUAP: SPBrzeziny1 Adres skrytki podawczej: /SPBrzeziny1/SkrytkaESP Na adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru „Pismo ogólne” udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP