• Odwiedziny Świętego Mikołaja

    • Najbardziej wyczekiwanym dniem w życiu każdego przedszkolaka, jest dzień przybycia Świętego Mikołaja, obchodzonego na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry. I tak 4 grudnia 2020 r. do przedszkolaków zawitał Święty Mikołaj. Dzieci wraz ze swoimi  Paniami  przygotowały wierszyki i piosenki.  Kiedy do sali wszedł Święty Mikołaj na twarzach dzieci pojawiły się szerokie uśmiechy.  Przedszkolaki otrzymały słodkie  podarunki  i miło spędziły czas z Naszym Gościem. Mikołaj na zakończenie spotkania życzył wszystkim Wesołych Świąt, a także obiecał dzieciom, że odwiedzi je w przyszłym roku.Zdjęcia w albumie

    • Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika

    • Jeśli chcesz, aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeśli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek". (Einstein)

     Kierując się słowami cytatu, biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klasy pierwszej Pasowanie na czytelnika. W tym dniu zamieniła się w krainę bajek, którą odwiedził szereg bajkowych postaci. Gospodarzami tego miejsca były elfy, wróżki i inni bohaterowie, gośćmi zaś pierwszoklasiści. Po zdaniu "trudnego egzaminu" ze znajomości bajek i baśni uczniowie zostali pasowani na czytelnika. Każdy uczeń z wielką radością pierwszy raz wypożyczył książkę. Cała uroczystość była wielkim przeżyciem dla pierwszaków. Zdjęcia w albumie.

    • INFORMACJA

    • Spotkanie z Rodzicami

     Zapraszamy wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły na spotkania wywiadowcze.

     Spotkania odbędą się online za pośrednictwem Google Meet w następujących terminach:

     3.12.2020r. (czwartek)

     - klasa 1 - godz. 15.30

     - klasa 2 - godz. 16.00

     - klasa 3 - godz. 16.30

     - klasa 4 - godz. 17.00

     4.12.2020r. (piątek)

     - klasa 6 - godz. 15.30

     - klasa 7 - godz. 16.00

     - klasa 8 - godz. 16.30

     Zapraszamy 

     Dyrektor szkoły: Józef Chodak

    • Święto Pluszowego Misia w przedszkolu

    • Miękki, puchaty, z klapniętym uszkiem czy wielkimi oczkami. 25 listopada przypada przesympatyczne święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia. Trudno zaprzeczyć, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, jedyna przytulanka na otarcie łez i ukochana "podusia" do snu. O tym święcie, nie zapomniały także przedszkolaki z Brzezin. W naszej grupie było było mnóstwo atrakcji i radości. Zdjęcia w albumie

    • 25 listopada - Światowy Dzień Pluszowego Misia

    • "- Puchatku?

     - Tak, Prosiaczku?

     - Nic. Tylko chciałem się upewnić, że jesteś".

                                                       (cytat z "Kubusia Puchatka')

     Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku, lub fotelu nie siedzi miś. MIŚ PLUSZOWY, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby było coś do targania i kochania. W końcu miś ma miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy...Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem powiernikiem największych sekretów i tajemnic...

     25 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego postanowiły uczcić święto swoich ulubieńców. w tym roku, co prawda nie mogły przynieść swoich misiów do szkoły, ale wspaniale o nich opowiadały. Na zajęciach poznały historie powstania tej zabawki i dokonały "przeglądu" misiów na przestrzeni lat. Najbardziej znany okazał się oczywiście Kubuś Puchatek oraz Po. Następnie przy rytmicznej piosence rysowały misie z kółek, a także wykonywały misia na paluszki. Dzień upłynął w miłej atmosferze, nie zabrakło misiowych przebojów i zabaw, a także tego, co misie lubią najbardziej -  "małego conieco". Na koniec dnia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomiki Prawdziwego Przyjaciela Pluszowego Misia.

    • Szkoła Pamięta

    • W tym roku wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w zorganizowaną przez MEN akcję "Szkoła Pamięta", której głównym celem jest pielęgnowanie wartości patriotycznych i obywatelskich w kontekście swojego regionu i ojczyzny, a także zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę utrwalania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy związani są z historią danej okolicy. W tm roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemicznego działania w ramach tej akcji zostały ograniczone i miały przede wszystkim charakter wirtualny. Najmłodsi uczniowie naszej szkoly, w przeddzień Święta Niepodległości po krótkiej pogadance o tych, którym tak wiele zawdzięcza Nasza Ojczyzna wyruszyli, by zapalić symboliczne znicze pod tablicą upamiętniającą patrona naszej szkoły - żołnierza wyklętego - ppłka Ludwika Marszałka. Krótką modlitwą i chwilą ciszy dzieci oddały hołd tym, którzy poświęcili swoje życie dla naszej Ojczyzny. Zdjęcia w albumie.

    • Obchody Święta Niepodległości

    • 11 listopada 1918 roku byl bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Co roku 11 listopada na pamiątkę tamtych wydarzeń obchodzimy nasze święto narodowe - Święto Niepodległości.

     W tym roku ze względu na trudny czas epidemiczny i obowiązek przestrzegania zasad i obostrzeń nie możemy świętować Dnia Niepodległości całą szkolną społecznością. Dzieci z oddziału zerowego postanowiły w sposób symboliczny uczcić ten dzień i pokazać, że pamiętają i kochają swój piękny, wolny i niepodległy kraj. Młodzi patrioci wykonali piękne kotyliony w barwach narodowych oraz symboliczne orzełki. W odświętnych strojach wyrecytowali "Katechizm Młodego Polaka" oraz odśpiewali wzruszającą piosenkę piosenkę "Co to jest niepodległość". Dokładnie o godzinie 11.11 przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" i odśpiewali pieśń "Mazurek Dąbrowskiego". Fotorelacja w albumie.

    • Mobilne miasteczko ruchu drogowego w naszej szkole

    • W ramach projektu "Mobilne miasteczko ruchu drogowego - innowacyjna metoda edukacji dzieci i młodzieży", uczniowie klas 0 - 3 oraz przedszkolaki z naszej szkoły skorzystali z zasobów miasteczka i sprawdzili oraz poćwiczyli swoje już zdobyte wiadomości i umiejętności na temat poruszania się po drogach. Akcesoria zostały rozłożone na przyszkolnym boisku i dzieci stały się uczestnikami ruchu drogowego wcielając się w role czy to pieszych, czy pojazdów. Dziękujemy za umożliwienie nam skorzystania z miasteczka autorom projektu.

    • Poznajemy zasady ruchu drogowego

    •  

     W dniu 29.10. 2020r. grupa przedszkolna uczestniczyła w lekcji plenerowej dotyczącej poznawania zasad bezpiecznego poruszania się na drodze . Dzieci mogły utrwalić  zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, kształtować umiejętności rozpoznawania i nazywania znaków drogowych oraz  odpowiedzialnej postawy uczestnika ruchu drogowego. Później korzystając z pięknej jesiennej pogody dzieci bawiły się na placu zabaw. Rozglądając się podziwiały jesienne krajobrazy. Zdjęcia w albumie

      

      

      

    • Konkurs plastyczny - "Bezpieczne wakacje 2020"

    •  

     ,Bezpieczne Wakacje 2020’’- to konkurs profilaktyczny organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Ropczycach, którego celem jest edukowanie i uwrażliwianie na właściwe zachowanie w różnych sytuacjach życiowych i społecznych. Uzdolnieni artystycznie uczniowie kl. II i III naszej szkoły wykonali prace plastyczne i wzięli udział w konkursie. W dniu 19.X 2020r. w KPP w Ropczycach konkurs został rozstrzygnięty. Komisja na szczeblu powiatowym przyznała dla uczniów naszej szkoły wszystkie miejsca, z czego bardzo się cieszymy.                                                         

     Laureaci w kategorii wiekowej 6-9 lat:

           I miejsce – Daria Świętoń   - kl. III

          II miejsce – Dagmara Sowa - kl. III

         III miejsce – Róża Longosz   - kl.II

     Wyróżnienie otrzymała Nadia Chmiel z kl. III.

     Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują laureatom i życzą powodzenia w finale wojewódzkim. Wszystkim młodym artystom oraz ich opiekunom dziękują za udział w konkursie.

    • INFORMACJA

    • Drodzy Rodzice

     Informuję, że od dnia 26 października do 8 listopada br. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII. Uczniowie tych klas przechodzą na naukę zdalną.

     Nauka dla dzieci w przedszkolu i uczniów klas I-III pozostaje bez zmian. Nauczanie zdalne będzie się odbywać za pośrednictwem platformy E-podręczniki oraz G Suite, Google Meet zgodnie z informacjami przekazanymi przez nauczyciela informatyki.

     Dyrektor szkoły

     Józef Chodak

      

    • Dzień koloru żółtego

    •  

      

     Uwaga! W jednym dniu każdego miesiąca obchodzić będziemy, podobnie jak w tamtym roku szkolnym, dzień koloru. Tym razem kolory i dni nie będą losowane - zostały wybrane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego już we wrześniu. Pierwszym kolorem był żółty i mimo, że 15 października był dniem deszczowym, uczniowie i nauczyciele swoimi strojami wnieśli sporo słońca i radości w mury naszej szkoły. Informacja o dniach koloru wywieszona jest na gazetce Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy wszystkich do zabawy! Zdjęcia w albumie.

    • Dzień Edukacji Narodowej

    •  

      

      

      

     13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość została przygotowana i przedstawiona przez uczniów klasy siódmej wraz z wychowawcą Sewerynem Święch. Z uwagi na trwającą pandemię w apelu udział wzięli wyłącznie uczniowie klas starszych IV-VIII. Uczniowie oraz opiekunowie siedzieli w bezpiecznych odstępach oraz wszyscy znajdujący się na sali gimnastycznej mieli założone maseczki. Podczas apelu uczniowie klasy siódmej złożyli życzenia nauczycielom oraz pracownikom szkoły, odśpiewano również gromkie 'Sto lat'. Warto dodać, że uroczystość została nagrana i odtworzona w klasach młodszych. Zdjęcia w albumie. 

    • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    •        2 października 2020 odbyła się X edycja akcji „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Szkoła Podstawowa nr 1 im.  mjra Ludwika Marszałka „Zbroi” w Brzezinach po raz kolejny była uczestnikiem tego wydarzenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W naszej szkole Święto Tabliczki Mnożenia było realizowane przez cały tydzień. Dzień rozpoczęcia przypadał na poniedziałek 28 września, natomiast finałowe zakończenie odbyło się 2 października. Obchody „ X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia” były realizowane pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Czas ten był obfity w pracę, ale i zabawę. Uczniowie uczestniczyli w różnych grach i konkurencjach, które miały na celu przede wszystkim doskonalenie biegłej znajomości tabliczki mnożenia. Na lekcjach matematyki uczniowie między innymi pracowali nad rozwiązywaniem zagadek i rebusów. Odbyło się również losowanie poszczególnych zadań, w których liczyło się nie tylko szczęście, ale i wiedza matematyczna. Uczniowie mieli również szansę sprawdzić swoją wiedzę w grach logicznych. Podsumowaniem tygodniowych zmagań była gra „Karty Grabowskiego – tabliczka mnożenia”. Za każdy etap rywalizacji zdobywali punkty, które wyłoniły najlepszych uczniów z poszczególnych klas. Uczniowie Ci 2 października zostali nagrodzeni tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wręczenie certyfikatów odbyło się podczas szkolnego apelu. Zdjęcia w albumie.

     Oto zdobywcy Eksperta Tabliczki Mnożenia z poszczególnych klasach:

     KL III: Błażej Dziedzic, Hubert Strzępek, Dagmara Sowa, Amelia Matysek

     KL IV: Ciebień Szymon, Cholewa Sebastian, Panocha Zuzanna, Samborski Norbert

     KL VI: Nowak Małgorzata, Andreasik Gabriela, Dziedzic Bartłomiej, Dąbrowski Michał

     KL VII: Andreasik Kacper, Andreasik Krystian, Dąbrowska Aleksandra

     KL VIII: Dominika Wajda, Ilona Cholewa, Kacper Susz

      

     Koordynatorzy akcji: Celina Cabaj, Elżbieta Skałuba

    • Pasowanie na Ucznia

    •  

      

     Pasowanie dzieci z klasy I na uczniów szkoły to bardzo ważny i szczególny dzień dla każdego dziecka. Jest to piękna coroczna tradycja w naszej szkole. Tego roku była to bardzo skromna uroczystość, która odbyła się 15 września i wzięli w niej udział tylko zaproszeni rodzice. Dzieci złożyły ślubowanie na sztandar szkoły, pan dyrektor dokonał symbolicznego aktu pasowania oraz życzył najmłodszym uczniom sukcesów w nauce i miłych chwil spędzonych w szkole. Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności podczas części artystycznej. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe edukacyjne kuferki z pomocami dydaktycznymi ufundowanymi przez rodziców. Mimo pandemii koronawirusa była to miła i niezapomniana uroczystość.

    • Odsłonięcie i poświęcenie muralu

    •  

      

      

     3 września  2020 r. odsłonięto i poświęcono mural podpułkownika Ludwika Marszałka „Zbroi” umieszczony na ścianie starej szkoły podstawowej, której był uczniem. Wydarzenie poprzedziła Msza Święta w Kościele parafialnym, odprawiana przez księdza dziekana, proboszcza tutejszej parafii Józefa Kłosowskiego. Mural został odsłonięty przez wnuczkę Ludwika p. Weronikę Cyran oraz wnuka p. Mateusza Marszałek. Aktu poświęcenia dokonał ks. J. Kłosowski. Uczestnicy uroczystości odśpiewali hymn, delegacje przedstawicieli samorządu, szkół oraz instytucji kulturalnych, oddając hołd bohaterowi, złożyli wiązanki kwiatowe. Dalsza część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie wydarzenie uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Następnie rozpoczęła się debata  pt.: „Znaczenie walki WiN dla dzisiejszej tożsamości narodowej i jej bohaterowie”, w której głos zabierali zaproszeni goście. Wydarzeniu towarzyszyła  promocja kolejnej książki o Ludwiku Marszałku. Ostatnim punktem spotkania był I Bieg szlakiem podpułkownika Ludwika Marszałka, zainicjowany przez p.Władysława Tabasza. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Zdjęcia w albumie.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

    • Dnia 1 września 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Brzezinach rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021.

     Nauczyciele, uczniowie i rodzice udali się do kościoła na mszę św., którą odprawił i homilię wygłosił ks. dziekan Józef Kłosowski. Następnie nauczyciele i uczniowie przeszli do szkoły.  Uczniowie w swoich klasach spotkali się z wychowawcami, gdzie przekazano im najważniejsze informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego.

     Pan dyrektor spotkał się na sali gimnastycznej z najmłodszymi uczniami i ich rodzicami. Przywitał przybyłych i przekazał ważne informacje.

     Wszystkim uczniom życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ppłka Ludwika Marszałka "Zbroi" w Brzezinach
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • 17 2233206
   • 39-111 Brzeziny 621
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • Komunikacja z naszą szkołą w formie elektronicznej może odbywać się przez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej e-PUAP. Platforma ta dostępna jest pod adresem internetowym: http://epuap.gov.pl/ Identyfikator szkoły na portalu ePUAP: SPBrzeziny1 Adres skrytki podawczej: /SPBrzeziny1/SkrytkaESP Na adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru „Pismo ogólne” udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP