• Świąteczne dekoracje uczniów klasy drugiej

    • Uczniowie klasy drugiej na zajęciach nauki zdalnej przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych. Własnoręcznie wykonali dekoracje świąteczne (z jajek zajączki, myszki i baranki) oraz pomalowali kolorowe pisanki, które włożą do koszyczka i zaniosą do święcenia.

      

     Wszystkim oglądającym nasze pomysłowe prace życzymy

     zdrowych, spokojnych, szczęśliwych Świąt Wielkanocnych

     i mokrego dyngusa.

     Klasa 2 wraz z wychowawczynią.

      

      

     Zdjęcia w albumie.

    • Występ klasy IV z okazji Świąt Wielkanocnych

    • Wielkanoc to najstarsze obchodzone przez chrześcijan święto. Niedziela palmowa rozpoczyna w kościele obchody Wielkiego Tygodnia nawiązując w liturgii do uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Właśnie o tradycjach i obrzędach, czyli malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu w Wielką Niedzielę i polewaniu wodą w lany poniedziałek, opowiedzieli uczniowie klasy czwartej w swoim krótkim przedstawieniu online. Przypomnieli, co symbolizują wielkanocne potrawy: jajko, baranek, wędlina oraz sól i pieprz. Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli wszystkim życzenia.

     Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy całej społeczności szkolnej: uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom obsługi dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz wiosennego słońca!

     Wesołego Alleluja!

    • Konkurs "Poznaję Niemcy"

    • Konkurs na prezentację multimedialną "Poznaję Niemcy" został rozstrzygnięty!

     Celem konkursu było pogłębianie wiedzy z zakresu Landeskunde, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia oraz promowanie języka niemieckiego wśród uczniów. W konkursie brali udział uczniowie klas VII i VIII, którzy nie tylko przygotowali piękne prezentacje, ale również musieli na chwilę wcielić się w rolę nauczyciela i pomysłowo przedstawić swoją pracę na forum klasy tak, aby zainteresować swoich kolegów tematem i zaangażować do ćwiczeń.

     Miło było popatrzeć jak świetnie przygotowali się do tego zadania.

     Gratulujemy!!!

     Zdjęcia w albumie. 

    • PROGRAM "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

    • W tym roku szkolnym uczniowie klasy pierwszej realizowali kolejną edycję programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Głównym celem tego programu jest edukacja uczniów klas pierwszych w zakresie zachowania bezpieczeństwa na drodze, w domu, w szkole, w czasie zabawy i w czasie odpoczynku, poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zakończył się rozwiązaniem przez uczniów w dniu 18 marca Testu Bezpieczeństwa i uzyskaniem certyfikatu „Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Wszyscy pierwszoklasiści wykazali się znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa i doskonale poradzili sobie z pytaniami zawartymi w teście. Zdjęcia w albumie.

    • Dzień koloru zielonego

    • 22 marca Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował kolejny dzień koloru. Tym razem uczniowie klas 1-8 przed monitorami komputerów oraz uczniowie z zerówki prezentowali różne odcienie zieleni. Kolorem tym przywitaliśmy kalendarzową wiosnę. Teraz czekamy na ciepłe i słoneczne dni. Zdjęcia w albumie.

    • INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

    • Informuję, że w związku z rozszerzeniem obostrzeń od dnia 20 marca do 9 kwietnia 2021r. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III. Uczniowie tych klas przechodzą na naukę zdalną. Zajęcia dla dzieci w oddziałach przedszkolnych będą odbywać się bez zmian.

     Dyrektor szkoły:

     Józef Chodak

    • W Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach

    • 16 marca był bardzo radosnym dniem dla laureatów konkursu plastycznego "Bezpieczne wakacje". Zwycięzcy konkursu w kategorii klas młodszych odebrali osobiście nagrody z rąk Komendanta Powiatowej Policji pana Wojciecha Raka oraz Starosty Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego pana Witolda Darłaka. Dla przypomnienia, zwycięzcą I miejsca jest uczennica klasy III - Daria Świętoń, II miejsca - również uczennica klasy III - Dagmara Sowa, III miejsca - uczennica klasy II - Róża Longosz, wyróżnienie otrzymała uczennica klasy III - Nadia Chmiel. Wspaniałe nagrody dziewczynki odebrały w Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a organizatorom i sponsorom nagród serdecznie dziękujemy. Zdjęcia w albumie

    • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2021

    • Głównym celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest promowanie bezpiecznego korzystania z sieci Internet przez dzieci i młodzież. Tegoroczne hasło DBI „Działajmy razem!” przypomina, że zapewnienie bezpiecznego korzystania przez dzieci i młodzież z internetu jest wspólną troską zarówno opiekunów i nauczycieli.  Z tej okazji w naszej szkole zostały podjęte działania mające na celu uświadomienie uczniom zachowania cyberbezpieczeństwa w sieci. Przeprowadzone zostały zajęcia i pogadanki na temat bezpiecznego korzystania z sieci internet oraz cyberprzemocy. Zorganizowany został konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III, oraz konkurs dla klas starszych na prezentację multimedialną pod hasłem "Bezpieczna Praca w Sieci Internet"

     Wyniki konkursu plastycznego:

     Klasa 1: I miejsce - Wiktoria Augustyn, II miejsce  Paulina Sikora, III miejsce - Oliwia Migalska; za udział: Otylia Strzępek, Kamil Zajchowski, Paul Kolender

     Klasa 2: I miejsce - Róża Longosz, II miejsce - Dominika Sowa, III miejsce - Oliwia Bykowska; za udział: Kacper Stasiowski, Nikola Stawarz, Kamila Rus, Alicja Cholewa

     Klasa 3: I miejsce - Daria Świętoń, II miejsce - Dagmara Sowa, III miejsce - Nadia Chmiel; za udział: Miłosz Chajec, Nikola Raś, Amelia Matysek
     Wyniki konkursu na prezentację multimedialną:
     I miejsce - Kacper Susz
     II miejsce - Ilona Cholewa
     III miejsce - Amelia Wojnarowska
     Wyróżnienie - Piotr Misiorek
     Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy. Zdjęcia w albumie....

    • Pomagamy Wojtusiowi!

    • Uwaga!

     Wznawiamy zbiórkę plastikowych nakrętek dla Wojtusia z Wielopola Skrzyńskiego. Zachęcamy wszystkich uczniów z rodzinami, aby przyłączyli się do akcji. Pamiętajmy o tym, że szkodliwe dla środowiska nakrętki nie trafią w ten sposób na wysypisko śmieci, ale zostaną powtórnie wykorzystane, a Wojtuś zyska przy tym pomoc na leczenie i rehabilitację.

     Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią, nakrętki prosimy składować w domach. Termin odbioru nakrętek w szkole zostanie ogłoszony w pierwszej połowie czerwca.

     Zachęcamy do udziału w akcji!

                                                                                                  Szkolne Koło Caritas oraz  Samorząd Uczniowski

    • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

    • Drugiego marca w naszej szkole został przeprowadzony konkurs recytatorski z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. Nasza szkoła z racji patrona ppłk Ludwika Marszałka Zbroi rokrocznie obchodzi ten dzień w uroczysty sposób. Nie inaczej było w tym roku. Z racji panującej pandemii nauczyciele wraz z dyrektorem postanowili zmienić formę upamiętnienia naszego patrona oraz tego szczególnego dnia z akademii w konkurs recytatorski. Uczniowie klas starszych, siódmej oraz ósmej zaprezentowali wiersze patriotyczne przed szkolnym jury. Ubrani w odświętne ubrania, w swoich domach, przed kamerami komputerów przedstawili interpretację wierszy. W konkursie pierwsze miejsce zajęła Oliwia Raś, uczennica klasy siódmej, a drugie Kacper Susz z klasy ósmej. Obydwoje wezmą udział w kolejnym konkursie recytatorskim na szczeblu powiatowym. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. 

    • 26 lutego - Dzień Dinozaura

    • 26 lutego obchodziliśmy w zerówce Dzień Dinozaura. Choć dinozaury dawno już wyginęły, to te prehistoryczne stwory nie przestają fascynować wielu ludzi, a w szczególności dzieci. Samo święto dinozaurów, jak i ostatnie kilka dni dzieci z zerówki spędziły na pogłębianiu wiedzy na temat dawnych czasów. Podczas oglądania prezentacji multimedialnej, różnych programów edukacyjnych, książek i encyklopedii tematycznych dzieci poznały historię dinozaurów, tworzyły skamieliny, własne starożytne pismo obrazkowe, a także przestrzenne figurki dinozaurów, które wzbogaciły kącik tematyczny. Dzieci obserwowały również, jak powstaje wulkan, a także bawiły się w odkrywców. Nie zabrakło również muzyczno - ruchowych zabaw z dinozaurem w tle... Zdjęcia w albumie.

    • Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny”

    • 10 listopada 2020 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny” on-line. W tym roku wzięło w nim udział 23 uczniów naszej szkoły z klas: IV, VI, VII, VIII. Konkurs odbył się w formie internetowej. Uczniowie mieli do rozwiązania 21 zadań dostosowanych do swojej kategorii klasowej. Pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując się szczególnym zaangażowaniem i rozwijaniem pasji w kierunku matematycznym.

     Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny”:

     •             Kacper Andreasik Klasa VII (laureat, VI miejsce w kraju)

     •             Krystian Andreasik Klasa VII (laureat, VII miejsce w kraju)

     •             Norbert Samborski  Klasa IV (laureat, VII miejsce w kraju)

     •             Bartłomiej Dziedzic  Klasa VI (laureat, VII miejsce w kraju)

     •             Kacper Susz Klasa VIII (laureat, VIII miejsce w kraju)

     Z radością informujemy, że Nasza Szkoła otrzymała certyfikat placówki rozwijającej talenty.

     Zdjęcia w albumie.

    • INFORMACJA

    • ZAPISY DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

     Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. ppłka Ludwika Marszałka ,,Zbroi’’ w Brzezinach ogłasza zapisy dzieci w wieku od 3 do 6 lat do oddziałów przedszkolnych (dzieci 6-letnie   urodzone w 2015r. są objęte rocznym obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym) w roku szkolnym 2021/2022

     Wnioski należy złożyć w terminie od 1 do 19 marca 2021r. w godz. 7.30-13.00  w skrzynce podawczej znajdującej się przy wejściu do budynku szkoły lub drogą elektroniczną.

     Szczegółowe informacje dotyczące zapisu dzieci można uzyskać w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu 172233206

     Wnioski można odebrać w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły.

     wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego

     oświadczenia do wniosku

      

     Serdecznie zapraszamy

     Dyrektor szkoły

     Józef Chodak

    • Pantomima "Kot w butach"

    • W dniu 24 lutego, uczniowie klasy drugiej zostali aktorami pantomimy. W inscenizacji bajki "Kot w butach" świetnie poradzili sobie z przedstawieniem scen bez wypowiadania słów. Brawo im za to! Zdjęcia w albumie.

    • Dzień koloru czerwonego

    • W dniach 15 i 16 lutego 2021r., mimo zdalnej nauki klas starszych, Samorządowi Uczniowskiemu naszej szkoły udało się zorganizować dni koloru czerwonego.  Uczniowie klas młodszych przyszli do szkoły ubrani na czerwono, natomiast ich starsi koledzy wzięli udział w zabawie, prezentując czerwony ubiór przed monitorami komputerów. Była to również wspaniała okazja do świętowania walentynek. Wybrany wcześniej kolor miesiąca oraz radosne samopoczucie uczniów zostały upamiętnione na wspólnych fotografiach.      

    • " Z życia przedszkola"

    • W tym tygodniu dzieci uczestniczyły w zajęciach kształtujących poczucie szacunku do przyrody, wdrażania o dbanie o środowisko naturalne, uwrażliwiania na piękno przyrody. Dzieci brały udział w eksperymencie o istnieniu powietrza, wykonały wiele prac plastycznych. Rozwijały swoje umiejętności w różnych formach muzyczno- tanecznych. Poznawały charakter pracy srażaka oraz wykonały plakat pt. " Nie igraj z ogniem", aby uświadomiśc sobie jakie zagrożenia niesie ogień. Poznawanie świata poprzez doświadczeia i eksperymenty to duża radość  z uczestnictwa w takich formach zajęć dla dzieci. Zdjęcia w albumie

    • Zimowe zabawy klasy drugiej

    • Zima nie odpuszcza i zaprasza na zimowe zabawy. Z zaproszenia skorzystali uczniowie klasy drugiej i wyszli na szkolne podwórko. Były zabawy śnieżkami i śniegowe przewracanki. Hurra! Niech nam żyje Pani Zima! Zdjęcia w albumie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ppłka Ludwika Marszałka "Zbroi" w Brzezinach
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • 17 2233206
   • 39-111 Brzeziny 621
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • Komunikacja z naszą szkołą w formie elektronicznej może odbywać się przez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej e-PUAP. Platforma ta dostępna jest pod adresem internetowym: http://epuap.gov.pl/ Identyfikator szkoły na portalu ePUAP: SPBrzeziny1 Adres skrytki podawczej: /SPBrzeziny1/SkrytkaESP Na adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru „Pismo ogólne” udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP