• Nasza szkoła z certyfikatem Akademii Lubella

    • W tym roku szkolnym uczniowie klasy VI po raz pierwszy wzięli udział w programie edukacyjnym Akademia Lubella. Celem programu była edukacja młodzieży na temat potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Akademia Lubella nauczyła nie tylko komponowania zróżnicowanych, wartościowych posiłków, ale również prawidłowych zachowań związanych z niemarnowaniem jedzenia.

     Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach według przygotowanych scenariuszy. Niektórzy z nich podjęli wyzwanie i przygotowali własne zdrowe posiłki.

     Po uczestniczeniu w zajęciach otrzymaliśmy certyfikat, który z dumą prezentujemy.                                  Zdjęcia w albumie.

    • INFORMACJA

    • Harmonogram nauki hybrydowej klas 4 – 8 od 17 do 28 maja 2021r.

     Uczniowie realizują zajęcia zgodnie z obowiązującym planem lekcji w reżimie sanitarnym (dezynfekcja, dystans, maseczki w przestrzeni wspólnej)

     Dowozy odbywać się będą na wyznaczonych trasach:

     Brzeziny Zalas, Bukowina - 6:45

     Brzeziny Górne, Baj - 7:20

     Brzeziny Rzeki, Brzeziny Dolne - 7:30

    • Zdalnie, ale aktywnie!

    • Uczniowie klas IV-VIII  nadal uczą się zdalnie, siedząc przed komputerem nawet kilka godzin dziennie. Na szczęście jednak nie zapominają o tym, jak ważną rolę w ich życiu odgrywa ruch, sport, aktywność fizyczna. Tak naprawdę nie potrzeba nam wiele; wystarczy włożyć wygodne buty, dres i działać. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na majowe popołudnia, to zachęcamy do szukania sportowej inspiracji w galerii…

    • 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    • Już za kilka dni będziemy obchodzili kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku mija już 230 lat od radosnego majowego poranka, kiedy wołano: „WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY! 

     Z tej okazji uczniowie klas młodszych przygotowali piękne kotyliony oraz prace plastyczne przedstawiające symbole narodowe. Ze względu na sytuację epidemiczną, tradycyjna forma akademii została zastąpiona odśpiewaniem przez uczniów klas młodszych „Mazurka Dąbrowskiego” oraz recytacją wierszy w swoich klasach. Ponadto odświętne stroje podkreśliły ważność święta i wyraziły szacunek małych patriotów do Ojczyzny.

     Uczniowie klas VI-VIII mieli natomiast możliwość wzięcia udziału w szkolnym konkursie „Opis dzieła malarskiego”, którego tematyka nawiązywała do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

     Oto wyniki konkursu:

     I miejsce : Bartłomiej Dziedzic

     II miejsce: Aleksandra Dąbrowska i Michał Dąbrowski

     III miejsce: Małgorzata Nowak

     Gratulujemy!

     Zdjęcia w albumie.

      

    • Święta Majowe

    • Dzisiejsze zajęcia w grupie przedszkolnej poświęcone były świętom majowym: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej.  Przedszkolaki wysłuchały nie tylko legend związanych z historią Polski, utrwaliły symbole narodowe. Wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik:  flagi  i kotyliony. Odśpiewały hymn, aby oddać hołd naszej Ojczyźnie.Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.Zdjęcia w albumie

    • INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW

    • Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie,


     Od 26 kwietnia (poniedziałek) w jedenastu województwach w tym na Podkarpaciu uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych przejdą na nauczanie hybrydowe.
     Tryb hybrydowy polega na takiej organizacji zajęć lekcyjnych, by w szkole równocześnie przebywało maksymalnie 50 proc. wszystkich dzieci. Lekcje odbywać się będą naprzemiennie stacjonarne i zdalnie według ustalonego harmonogramu zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Szczegółowe informacje zostaną przekazane Rodzicom uczniów klas I-III przez Wychowawców klas.
     Nauka dla starszych uczniów (klasy IV-VIII) nadal odbywać się będzie zdalnie.

     Dowozy i odwozy uczniów do szkoły odbywać się będą na wyznaczonych trasach zgodnie z harmonogramem obowiązującym przed zawieszeniem zajęć stacjonarnych.

     Dyrektor szkoły

     Józef Chodak

    • WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

    • Szkolny Konkurs Geograficzny „Mistrz orientacji na mapie Europy” – I edycja odbyła się 20 kwietnia 2021 r. on-line.

     Celem konkursu było poszerzanie wiadomości związanych ze znajomością mapy Europy, rozwijanie umiejętności posługiwania się mapą. Konkurs adresowany był do uczniów klas VI-VIII.

     Uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki:

     I - Bartłomiej Dziedzic

     II - Otylia Stasik

     III - Krystian Andreasik

     Dominika Wajda, Kacper Andreasik, Ilona Cholewa, Kacper Susz, Emilia Raś, Aleksandra Dąbrowska.

     Uczniowie bardzo dobrze opanowali umiejętność rozpoznawania konturów państw Europy oraz znajomość nazw ich stolic, a także trafnie wskazywali położenie krain geograficznych, jezior, rzek, gór, mórz, wysp i półwyspów.

     Za wysoki poziom orientacji na mapie konturowej Europy, uczniowie zostaną nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, geograficznymi albumami oraz bieżącą oceną celującą z geografii.

     Gratulujemy uczniom precyzji poruszania się po mapie Europy! 

    • 22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi

    •                        https://i1.wp.com/www.sp3gryfino.pl/wp-content/uploads/2021/04/Obraz1.jpg?fit=480%2C269&ssl=1

     Światowy Dzień Ziemi – to nazwa akcji  prowadzonej  corocznie wiosną, której  celem jest  promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie a szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Tegorocznym motywem przewodnim tego dnia jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Jeśli każdy z nas robiłby dla naszej planety jedną małą rzecz dziennie, np. zrezygnowałby z torebek foliowych,  czy oszczędzałby wodę lub prąd, byłoby to bardzo odczuwalne na całej Ziemi. Nie jest to trudne, trzeba tylko chcieć… Przez ostatnie dni dzieci z oddziału zerowego również pogłębiały  swoją wiedzę na temat ochrony środowiska oraz sposobów dbania i szanowania naszej planety. Dzieci poznały znaczenie takich słów jak ekologia, segregacja, recykling  a także zrozumiały , że czasem drobna rzecz… taka jak dokręcanie kranu w łazience czy rysowanie po obu stronach kartki może przyczynić się do „przywrócenia naszej Ziemi”.

    • Zajęcia online klasy 3

    • Podczas zajęć online dużo czasu spędzamy w pozycji siedzącej przed komputerami. Uczniowie klasy trzeciej, mimo trudnych warunków, bardzo chętnie ćwiczą, aby utrzymać kondycję. Tak trzymać! 

    • Prace dzieci z oddziału zerowego

    • Ostatnie tygodnie dzieci z oddziału zerowego ze względu na sytuację epidemiologiczną spędziły w domach. Nie był to jednak czas leniuchowania. Dzieci staraly sie odnaleźć w nowej sytuacji i dzielnie oraz aktywnie uczestniczyły w zajęciach online. Podczas omawiania w ostatnich tygodniach tematów dotyczących zwierząt na wiejskim podwórku oraz pracy rolnika, wykonały w domach rewelacyjne prace plastyczno - techniczne, które możemy podziwiać w albumie...

    • "Bieg po zdrowie" - program antytytoniowej edukacji zdrowotnej

    • Uczniowie klasy IV wzięli udział w realizacji programu profilaktycznego ,,Bieg po zdrowie”. Celem przeprowadzonych zajęć  było zwiększenie wiedzy uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów oraz zapobieganie zjawisku sięgania po papierosy przez młodych  ludzi.

     Podczas lekcji uczniowie dyskutowali, wymieniali spostrzeżenia, liczyli koszty palenia papierosów, odgrywali scenki antyreklamy dla papierosów. Podsumowaniem programu było wykonanie przez uczniów klasy IV prac plastycznych. Zdjęcia w abumie. 

    • Wiosenne motyle

    • Uczniowie klasy drugiej materiał ochotnie przygotowali

     i na lekcji zdalnej kolorowe motyle pięknie wykonali.

     Teraz swe oczy radują

     i słonecznej wiosny z utęsknieniem wypatrują ! 

    • Przedstawienie klasy drugiej pt. "Kto zjadł sałatę?"

    • W dniu 16.04.2021r. uczniowie klasy 2 wraz z wychowawczynią zaprosili Rodziców na przygotowane przedstawienie pt. ,,Kto zjadł sałatę?". W tym dniu w czasie nauki zdalnej chętni mogli obejrzeć inscenizację, w której wystąpili wszyscy uczniowie kl.2. Bohaterami inscenizacji były zwierzęta : Kret ( Maksymilian Widuliński), Ślimak (Michał Chmura), Mrówka Pierwsza( Róża Longosz), Mrówka Druga (Nikola Stawarz), Jeż (Oliwia Bykowska), chór Żab (Alicja Cholewa, Dominika Sowa, Kamila Rus, Lena Wiśniowska, Kaja Wójcik) oraz rozćwierkane Sikory ( Jan Andreasik, Paweł Andreasik, Alan Piekarczyk, Jan Longosz, Kacper Stasiowski). Narratorem była pani Agnieszka Kosydar. Obejrzenie przedstawienia dało odpowiedź na pytania : co zginęło ślimakowi i kto pomagał mu w odnalezieniu złodzieja sałaty. Mamy nadzieję, że mimo pandemicznych  utrudnień, przedstawienie się podobało. Oglądającym dziękujemy za brawa i poświęcony nam czas. 

    • Informacja

    • Do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkół i placówek.

     Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii niezbędne jest przedłużenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.

     Tak jak dotychczas, ograniczona zostaje praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego z pewnymi wyjątkami.

    • Klasa czwarta promuje zdrowe odżywianie

    • Podczas lekcji online nie zapominamy o zdrowym odżywianiu. Uczniowie klasy IV podczas lekcji języka angielskiego przygotowali prezentacje dotyczące pomysłów na zdrowe koktajle owocowe i nie tylko. Każdy znajdzie coś dla siebie.                                                                                                                                    Dziękuję rodzicom uczniów za dostarczenie prac swoich dzieci do szkoły. Zostały one wystawione na szkolnym korytarzu.

     Do zobaczenia w szkole. See you soon. 

     Seweryn Święch, nauczyciel języka angielskiego

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ppłka Ludwika Marszałka "Zbroi" w Brzezinach
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • 17 2233206
   • 39-111 Brzeziny 621
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • Komunikacja z naszą szkołą w formie elektronicznej może odbywać się przez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej e-PUAP. Platforma ta dostępna jest pod adresem internetowym: http://epuap.gov.pl/ Identyfikator szkoły na portalu ePUAP: SPBrzeziny1 Adres skrytki podawczej: /SPBrzeziny1/SkrytkaESP Na adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru „Pismo ogólne” udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP