• Piesza wycieczka uczniów klasy IV i VI

    • 22 czerwca uczniowie klas IV i VI wraz z wychowawczyniami udali się na pieszą wycieczkę. Celem wyprawy było Ranczo Chmurówka w Brzezinach. Mimo upału, nikogo nie opuszczały siły i  wszyscy bez problemu dotarli na miejsce. Uczniowie spędzili tam czas na zabawie, rozmowach, grze w piłkę, zorganizowali też zabawę muzyczną- karaoke. Dodatkową atrakcją była trampolina oraz kiełbaski z ogniska, które po wspólnej zabawie smakowały wyśmienicie. Mimo zmęczenia drogą powrotną, wszystkim dopisywał dobry humor. To była udana wyprawa! Zdjęcia w galerii.

    • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „ORZEŁ MATEMATYCZNY”

    • Ogólnopolski konkurs „Orzeł matematyczny” odbył się 13 kwietnia 2021 w formie zdalnej. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności matematycznych uczniów oraz  zachęcenie ich do rozwijania pasji w tym kierunku.

     Z  radością informujemy, ze 5 uczniów naszej szkoły zdobyło tytuł laureata w ogólnopolskim konkursie „Orzeł matematyczny”:

     • Norbert Samborski, klasa IV – laureat, V miejsce w kraju,
     • Zuzanna Panocha, klasa IV – laureat, VI miejsce w kraju,
     • Leon Pacana, klasa IV, - laureat, VI miejsce w kraju,
     • Ilona Cholewa, klasa VIII – laureat, VII miejsce w kraju,
     • Dominika Wajda, klasa VIII – laureat, VIII miejsce w kraju.

     Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

    • "Moje pierwsze prawo jazdy"

    • 16 czerwca 2021r. uczniowie klasy czwartej przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Uczestnicy egzaminu najpierw w części teoretycznej musieli wykazać się znajomością przepisów i zasad ruchu drogowego, znaków drogowych oraz udzielania pierwszej pomocy. Następnie uczniowie przystąpili do egzaminu praktycznego w obecności policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. Po zaliczonym pozytywnie egzaminie uczniowie otrzymali karty rowerowe oraz opaski odblaskowe. Nowym posiadaczom karty rowerowej gratulujemy uzyskania wymarzonego dokumentu. 

     Drodzy uczniowie życzymy wam bezpiecznej i szerokiej drogi.

    • „Mistrz orientacji na mapie Europy” - rozdanie nagród.

    • Drodzy Uczniowie, bardzo się cieszymy, że wróciliście już do nauki stacjonarnej i mogliśmy rozdać Wam dyplomy i nagrody książkowe za udział w konkursie geograficznym. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie wiedzy i umiejętności, jakie zaprezentowali w trakcie rywalizacji. Życzymy wielu sukcesów i ciągłego odkrywania nowych pasji i chęci w pogłębianiu wiedzy.

     Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych.

     Zdjęcia w albumie.....

    • WYCIECZKA KLAS MŁODSZYCH DO INWAŁDU

    • 15 czerwca uczniowie klas młodszych uczestniczyli w wycieczce do Inwałdu. Odwiedzili dwa parki tematyczne: Dinolandię oraz Ogród Jana Pawła II. Po Dinolandii oprowadzani byliśmy przez sympatyczną przewodniczkę, która nie mogła się nachwalić naszych dzieci za ich wiedzę na temat mezozoicznego świata i żyjących wtedy dinozaurów. Wszyscy mogliśmy zobaczyć na własne oczy, jak wielkie i groźne były te stworzenia. Dzieci okazały się również bardzo odważne, ponieważ bez strachu weszły do ciemnej i ciasnej pieczary. Po ekscytującej przygodzie z dinozaurami, poszliśmy na poczęstunek - dinopakę, w której każdy mógł znaleźć, oprócz pysznego jedzonka pamiątkę - niespodziankę. Następnie udaliśmy się do Parku Jana Pawła II, gdzie z wysokiej wieży mogliśmy podziwiać postać naszego Świętego ułożoną z roślin. Aby dostać się na wieżę pokonaliśmy 96 schodów i lęk wysokości. Po wizycie w parku rozpoczął się czas zabawy i korzystania z atrakcji Parku Rozrywki: trampolin, basenów z piłkami, dmuchanych zjeżdżalni, salonów gier, karuzeli, huśtawek. Uczniowie klas starszych, za zgodą pisemną rodziców wypróbowali swoich sił i sprytu "w sportach ekstremalnych" w Małym Parku Linowym. Większość dzieci przeszła po  moście ruchomym nad DinoLake, gdzie umoczyliśmy nogi. Na koniec jeździliśmy kolejką "Pirat" i zakupiliśmy pamiątki. To była bardzo udana wycieczka - przygoda. Zdjęcia w albumie.

    • Wakacje tuż, tuż ... pamiętajmy, by je spędzić bezpiecznie!

    • "Już za parę dni, za dni parę, wezmę plecak swój i gitarę...". Tak, tak...Już za kilka dni rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi beztroski wypoczynek, wycieczki i różne wędrówki. Pamiętajmy jednak, że ten czas nie zwalnia nas od odpowiedzialnego i bezpiecznego zachowania. Dzieci z oddziału zerowego, korzystając z mobilnego miasteczka ruchu drogowego, przypomniały sobie i utrwaliły znaczenie podstawowych znaków drogowych oraz zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni i w jej okolicach. Po ćwiczeniach praktycznych, podczas których wcieliły się w uczestników ruchu drogowego miały za zadanie przejść tor i sprawdzić swoją sprawność. Wszystkim udało się rewelacyjnie. Zajęcia łączące naukę z zabawą na pewno na długo pozostaną w pamięci dzieci, a zdobyta wiedza będzie pozytywnie owocowała w przyszłości.

    • Dzień koloru pomarańczowego

    • Kolor pomarańczowy zakończył tegoroczną zabawę pn. „Dzień koloru”. Mimo, że tym razem zadanie nie było łatwe, to znaleźli się uczniowie, którzy znaleźli w swojej garderobie przeróżne odcienie tego koloru. Dziękujemy uczestnikom za wspólną zabawę! Zdjęcia w albumie.

                                                                                                                                    Samorząd Uczniowski

    • Zabawy na placu zabaw

    •  

     Nasze dzieci z przedszkola spędzają codziennie czas na placu zabaw. Przedstawiam wiele bardzo ważnych funkcji przebywania dzieci na świeżym powietrzu:

     • są świetnym pomysłem na spędzanie czasu wolnego
     • sprawiają dzieciom wiele radości
     • zachęcają do aktywności fizycznej, która jest niezbędna w procesie wzrostu i wzmacniania układu kostnego oraz mięśni
     • stwarzają okazję do treningu umiejętności społecznych – dzieci uczą się współpracy, współzawodnictwa i kreatywności. Dziecko uczy się funkcjonowania w grupie rówieśników, a także nawiązywania relacji. Przy okazji mogą doświadczyć wielu uczuć, nie tylko pozytywnych, ale też negatywnych.
     • sprzyjają pracy układu nerwowego oraz mózgu, gdyż zabawa i ruch dostarczają wielu potrzebnych bodźców
     • dzieci uczą się kontrolować własne ciało, ćwiczą równowagę i koordynację oraz planowanie swoich ruchów
     • stwarzają okazję do pozytywnego spożytkowania dziecięcej energii.
      Zdjęcia w albumie

      

    • Dzień Dziecka w naszej szkole

    • 1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Każdy uczeń otrzymał słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców, a wychowawcy klas postarali się, aby nie zabrakło przeróżnych atrakcji. Uczniowie grali w gry planszowe, uczestniczyli w klasowych zawodach sportowych, bawili się na świeżym powietrzu, oglądali bajki i filmy oraz spacerowali po najbliższej okolicy.

     Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią skorzystali z gościnności kolegi Maksa, jego mamy i dziadków. Maksymilian pokazał kolegom i koleżankom swojego osiołka, owieczki, rudego i czarnego kotka oraz pieska. Było słodko i wesoło, nawet osiołek wydawał radosne dźwięki.

     Dzień Dziecka w naszej szkole upłynął w miłej, radosnej atmosferze.

     Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za pomoc w zorganizowaniu Dnia Dziecka oraz zakup lodów i słodkości.

     Zdjęcia w albumie.

    • Laureaci konkursu plastycznego " Różni, a tak samo wielcy"

    • Dzieci z  oddziału przedszkolnego i zerówki z naszej szkoły  wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „RÓŻNI A TAK SAMO WIELCY”, organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ropczycach. Prace konkursowe zaprezentowano na wystawie w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na takie wartości jak :akceptacja, tolerancja, poszanowanie inności oraz przyjaźnych relacji z drugim człowiekem .Miejsce II zajęła- Michalina Nieroda, miejsce III  -Anna Stachura z oddziału przedszkolnego. Pozostałe osoby zostały wyróżnione : Adrianna Brzozowska, Faustyna Dąbrowska, Nikola Stasik, Ewa Święch z zerówki oraz Emila Dziedzic, Alicja Święch, Tomasz Lisak z przedszkola. Wszytskim serdecznie gratulujemy i życzumy dalszych sukcesów. Zdjęcia w albumie
      

      

    • Dzień Patrona

    • Jak co roku, tym razem  z okazji 31. rocznicy nadania naszej szkole  imienia  ppłka Ludwika Marszałka,  zostały podjęte działania mające na celu przypomnienie i upamiętnienie postaci patrona. 28 maja odbył się szkolny konkurs historyczny oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem „Nasz Patron 2021”. W dniu 31 maja uczniowie klasy 7 i 8 przedstawili program artystyczny składający się z wierszy i pieśni patriotycznych, które wprowadzały wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. O godzinie 10.00 podczas akademii dla klas 0 – 3 ogłoszono wyniki konkursu plastycznego, w którym wyróżniono  prace:

     1. Dominiki Sowy
     2. Wiktorii Augustyn
     3. Dagmary Sowy
     4. Róży Longosz
     5.  Nikoli Raś
     6. Tadeusza Brzozowskiego

     Swoją obecnością zaszczycili nas wójt gminy Marek Tęczar oraz ks. dziekan Józef Kłosowski. Delegacja uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości złożyła kwiaty oraz zapaliła symboliczny znicz w Izbie Pamięci. Wójt M.Tęczar wręczył dyplomy oraz nagrody książkowe dla uczniów, którzy zajęli czołowe miejsca spośród 15 uczestników konkursu historycznego. Oto zwycięzcy:  

     1. Dawid Machura
     2. Alan Trznadel
     3. Aleksandra Dąbrowska
     4. Ilona Cholewa

     Na zakończenie uroczystości głos zabrali goście, którzy zgodnie stwierdzili, że postać patrona to powód do dumy i satysfakcji oraz wyzwanie, aby godnie reprezentować dobre  imię naszej szkoły. Zdjęcia w albumie. 

    • Dzień Mamy i Taty w oddziale przedszkolnym i zerówce

    •  Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla każdego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. W  oddziale przedszkolnym i zerówce   odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Sala przedszkolna stała się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Następnie były wiersze, piosenki, tańce oraz życzenia dla kochanych rodziców, które panie nagrały ze względu na obostrzenia pandemiczne. Pan Dyrektor podziękował i pogratulował dzieciom umiejętności recytatorskich i tanecznych. Najserdeczniejsze życzenia i wykonane laurki oraz niespodzianki dzieci zaniosły dla swoich Kochanych Rodziców. Zdjęcia w albumie

    • Dzień Dziecka w przedszkolu

    • W dniu 01. 06. 2021r. w odziale przedszkonym świętowaliśmy " Dzień Dziecka" pod hasłem " Indiańskim krokiem". Dzieci wcieliły się w role Indian. Po każdym wykonanym zadaniu przedszkolaki zdobywały pióra do swoich pióropuszy,a tym samym rozwijały swoją sprawność, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania Indian. Wódz plemienia Rwącego Potoku   nadał przedszkolakom ich indiańskie imiona. Na koniec był taniec deszczu i indiańskie rytmy oraz słodki poczęstunek. Na twarzach dzieci malowało się zadowolenie i uśmiech. Zdjęcia w albumie

    • .

    • Komunikat

                                                                                                         Wielopole Skrzyńskie, 20 maja 2021 r.

      


      

     Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Wielopole Skrzyńskie

      

           Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który jest obowiązkowy dla wszystkich.

     Należy wybrać jedną z poniższych, bezpieczną dla naszych danych formę dokonania spisu:

      

     1)  spisać się samemu przez Internet,

     2) podać niezbędne dane rachmistrzowi spisowemu, który skontaktuje się
          z Państwem obecnie wyłącznie telefonicznie,  może  dzwonić tylko z dwóch
          nr telefonów: 22 828 88 88,   lub  22 279 99 99,

     3) w  Urzędzie Gminy  w Wielopolu Skrzyńskim w godzinach pracy Urzędu,

     4) 29 maja br.(sobota) w Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim zostanie również uruchomiony Gminny Punkt Spisowy  w godz. od 9.00 do 14.00  we  współdziałaniu z Urzędem Statystycznym w Rzeszowie, do którego zapraszam, udzielimy niezbędnej pomocy przy dokonywaniu samospisu.

      

                                                                   

                                                                                                                             Gminny Komisarz Spisowy

                                                                                                                                        Marek Tęczar

                                                                                                                                          Wójt Gminy

    • Egzamin ósmoklasisty

    • W dniach 25, 26 i 27 maja 2021 roku  w całym kraju, w tym również w naszej szkole, odbył się egzamin ósmoklasisty. W pierwszym dniu zdający zmagali się z zadaniami z języka polskiego, w drugim z matematyki. W trzecim dniu odbył się egzamin z języka angielskiego. Egzamin przebiegł bez zakłóceń, zgodnie z ustalonymi procedurami oraz w reżimie sanitarnym. Dla ósmoklasistów był to prawdziwy sprawdzian wiedzy i umiejętności, dlatego wszyscy trzymamy kciuki, aby wyniki uzyskane przez przyszłych absolwentów naszej szkoły były jak najlepsze. Zdjęcia w albumie. 

    • Życzenia z okazji Dnia Mamy

    • Z okazji Dnia Mamy od synka i córeczki drogie Mamusie przyjmijcie życzenia pełne miłości; dobrego zdrowia, poczucia spełnienia, dużo uśmiechu, a jeśli łzy, to te ze wzruszenia z miłych niespodzianek. Niechaj życzenia spełniają się nie tylko 26 maja, ale przez cały rok. Do życzeń dołączamy własnoręcznie zrobione kwiatuszki. Zdjęcia w albumie.

     Uczniowie klasy 2 wraz z wychowawczynią. 

    • "Dzień w paski"

    • Miniony czwartek był jednym z „Dni kolorów”. Tym razem jednak  kolor nie był tak ważny, jak motyw, który miał dominować w strojach - paski. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, o czym można się przekonać oglądając naszą galerię zdjęć. Zapraszamy do zabawy w czerwcu!

                                                                                                                                    Samorząd Uczniowski 

    • Rozstrzygnięcie konkursu "Liczy się kropelka każda, bo woda jest bardzo ważna"

    • Nasza szkoła promuje zdrowy styl życia i podejmuje liczne działania z zakresu edukacji zdrowotnej. W ramach realizacji projektu „Szkoła Promująca Zdrowie”, odbył się konkurs plastyczny dla klas I-III  pod hasłem: „Liczy się kropelka każda, bo woda jest bardzo ważna”. Celem konkursu było uświadomienie jak ważnym elementem jest woda i jak ważną funkcję pełni w życiu każdego z nas.  

     Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac z zastosowaniem elementów ekologicznych. Komisja konkursowa  wyłoniła spośród uczestników następujących zwycięzców:

     Klasa I

     I miejsce Wiktoria Augustyn

     II miejsce Jan Panocha

     III miejsce Oliwia Migalska

     Klasa II

     I miejsce Róża Longosz

     II miejsce Dominika Sowa

     III miejsce Alan Piekarczyk

     Klasa III

     I miejsce Dagmara Sowa

     II miejsce Aneta Chmura

     III miejsce Nadia Chmiel

     Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, piłki i bidony na wodę. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Wszystkim dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

    • 101. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

    • W dniu 18 maja 2021r. w 101. rocznicę urodzin Karola Wojtyły - Wielkiego Polaka i w 40. rocznicę zamachu na Papieża (13.05.1981r.) uczniowie klasy drugiej wykonali tematyczne plakaty. Następnie śpiewająco uczcili 101. rocznicę urodzin papieża Polaka Jego ulubioną pieśnią - "Barką", którą zaśpiewali z niezwykłym wzruszeniem. Zdjęcia w albumie. 

     Opiekun Szkolnego Koła Caritas 

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ppłka Ludwika Marszałka "Zbroi" w Brzezinach
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • 17 2233206
   • 39-111 Brzeziny 621
   • spbrzeziny1@vp.pl
   • Komunikacja z naszą szkołą w formie elektronicznej może odbywać się przez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej e-PUAP. Platforma ta dostępna jest pod adresem internetowym: http://epuap.gov.pl/ Identyfikator szkoły na portalu ePUAP: SPBrzeziny1 Adres skrytki podawczej: /SPBrzeziny1/SkrytkaESP Na adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru „Pismo ogólne” udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP