Zabawa andrzejkowa
02.12.202428 listopada 2024 r. odbyła się w naszej szkole długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa, która dostarczyła uczniom mnóstwo radości. Była to okazja nie tylko do świetnej zabawy, ale także integracji szkolnej społeczności. W trakcie wydarzenia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych wróżbach, poznawaniu przyszłości z kart i innych rekwizytów. Nie zabrakło także zabaw integracyjnych, konkursów i muzyki, które sprawiły, że atmosfera była wyjątkowo radosna. Zabawę uświetniły przeboje disco polo i współczesnej muzyki popowej. Ten wyjątkowy czas był nie tylko źródłem dobrej zabawy – był również źródłem nauki szacunku do tradycji i obrzędów ludowych, a przede wszystkim nauką szacunku do siebie nawzajem.
PIERWSZE miejsce w konkursie dzieci z oddziału przedszkolnego i zerowego
01.12.2024Nasze oddziały przedszkolne zdobywają PIERWSZE MIEJSCE w konkursie na MATERIAŁ INFORMACYJNO-PROMOCYJNY pt.” Jak udział w projekcie : Nowa jakość edukacji w oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Wielopole Skrzyńskie wpłynął na pobyt w przedszkolu?''.
Bardzo się cieszymy z wygranej.
Nasze dzieci oraz panie realizując cele projektu przedstawiły swoje działania muzyczne, plastyczne, taneczne. Możliwość wyjazdów edukacyjnych przyczynia się do rozwoju naszych dzieci, poznawania ciekawych miejsc regionalnych i historycznych. Dziękujemy za możliwość reprezentowania naszej placówki w różnych wydarzeniach i działaniach patriotycznych.
Nasza wygrana zapewni zakup różnych zabawek edukacyjnych dla dzieci oraz poszerzania ich zainteresowań, wyobraźni oraz edukacji
Serdecznie gratulujemy pozostałym uczestnikom konkursu!
Andrzejki u najmłodszych
28.11.2024W dniu 28.11.2024 r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci w oddziału przedszkolnego i zerowego również świętowały w gronie starszych kolegów i koleżanek. Zabawę uświetniły różne konkursy czy zabawy do różnych przebojów. Nastrojowa muzyka i "czarodziejskie" dekoracje przeniosły dzieci w świat magii. Dzieci zapoznały się z dawną polską tradycją przepowiadania przeszłości, z zaznaczeniem, że trzeba te przepowiednie i wróżby traktować z przymróżeniem oka, czyli niezbyt serio. Nie zabrakło tradycyjnego ustawiania "bucików", losowania rekwizytów i innych wróżb związanych z tym świętem. Wspólne zabawy pobudzały wyobraźnię, kreatywność, pozwoliły oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat magii i marzeń. Dzień ten dostarczył dzieciom wiele przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Wszystkie dzieci wracały zadowolone i uśmiechnięte do swoich domów.
Dzień Pluszowego Misia
26.11.2024425 listopada 2024 roku uczniowie szkoły miały okazję wziąć udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia. To wyjątkowe święto, które nawiązuje do naszej ulubionej maskotki, przyniosło wiele radości i uśmiechu.
Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszowe misie. Sale wypełniły się kolorowymi maskotkami, które umiliły czas spędzony w szkole, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!
Wyjazd oddziału przedszkolnego i zerowego do GOKiWu w Wielopolu Skrzyńskim
25.11.2024W dniu 25.11.2024r. dzieci z oddziału przedszkolnego i zerowego odwiedziły Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim. Małym widzom historię „ Detektywa Kota” przedstawił Teatr Kultureska. Był to zagadkowy spektakl o tematyce ekologicznej pełen muzyki tańca, zabaw i animacji dla najmłodszych. W przedstawieniu promowane były nawyki ekologiczne takie jak: segregacja odpadów, ochrona powietrza, oszczędzanie wody, energii. Wypływały również przesłania takie jak: dobro, pomoc, życzliwość wobec innych, a także wiara we własne możliwości i marzenia.
Następnie na dzieci czekała niespodzianka związana ze zbliżającym się grudniowym świętem. Na Sali pojawił się Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami i obdarował wszystkie dzieci prezentami. DZIĘKUJEMY za magiczne, świąteczne spotkanie, które na pewno na długo zapamiętamy.
Bajkowe spotkanie najmłodszych w Bibliotece Publicznej w Brzezinach
19.11.2024W dniu 19.11. 2024r. dzieci z oddziału przedszkolnego i zerowego wzięły udział w bajkowym spotkaniu w Bibliotece Publicznej w Brzezinach. Piękne pluszowe misie i postacie z bajek przyniesione przez dzieci na spotkanie były okazją do świętowania DNIA PLUSZOWEGO MISIA oraz DNIA POSTACI Z BAJEK obchodzonych w listopadzie. W bibliotece na dzieci czekała niespodzianka- postać Kubusia Puchatka oraz Koziołka Matołka. Nasi bohaterowie bawili się z dziećmi do różnych fragmentów piosenek i zabaw tanecznych. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę o „ Przygodach Koziołka Matołka” dzieląc się opowieściami o jego przygodach w podążaniu do Pacanowa. Wiele radości i miłych wrażeń dostarczyły dzieciom wspólne zdjęcia z ulubionymi postaciami bajkowymi. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały dyplomy za udział we wspólnych zabawach oraz nagrodę w postaci kolorowanek, kart pracy oraz słodkiego cukierka. DZIĘKUJEMY za współpracę Bibliotece Publicznej w Brzezinach oraz niezapomniane wrażenia dla naszych najmłodszych. Ten dzień przypomniał jak ważne są bajki czytane w dzieciństwie i jak warto po nie sięgać.
Wyjazd najmłodszych do teatru Maska w Rzeszowie
15.11.2024W dniu 15.11.2024r. dzieci z oddziału przedszkolnego i zerowego uczestniczyły w spektaklu teatralnym „ Brzydkie Kaczątko” w Teatrze Maska w Rzeszowie. Organizatorem wyjazdu była Gmina Wielopole Skrzyńskie w ramach projektu „KTO TY JESTEŚ”. Spektakl „Brzydkie Kaczątko” był poetycką historią o tolerancji oraz akceptacji siebie i innych. Opowieść była osadzona w plastycznym świecie, pełnym ptasich piór, otulonym muzyką inspirowaną odgłosami natury. Wszystkie dzieci z dużą uwagą oglądały to co się działo na scenie oraz na zakończenie mocnymi brawami podziękowały za piękne widowisko teatralne. Wracając do szkoły w autokarze dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami oraz nowo zdobytymi wiadomościami w świecie baśni. DZIĘKUJEMY za kolejny udany wyjazd edukacyjny.
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
15.11.2024Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W naszej Szkole Święto Tabliczki Mnożenia było realizowane od wtorku12listopada, natomiast finałowe zakończenie odbyło się 15 listopada. Obchody „ XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia” były realizowane pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Czas ten był obfity w pracę ale i zabawę. Uczniowie uczestniczyli w różnych grach i konkurencjach, które miały na celu przede wszystkim doskonalenie biegłej znajomości tabliczki mnożenia. Na lekcjach matematyki uczniowie między innymi pracowali nad rozwiązywaniem zagadek i rebusów. Wykonali ciekaweplakaty nawiązujące do tabliczki mnożenia. Odbyło się również losowanie, w którym liczyło się nie tylko szczęście, ale i wiedza. Uczniowie mieli również szansę sprawdzić swoją wiedzę z tabliczki mnożenia wykorzystując ją w grach logicznych oraz przystępując do mini egzaminu. Podsumowaniem tygodniowych zmagań była gra „Karty Grabowskiego – tabliczka mnożenia”. Za każdy etap rywalizacji zdobywali punkty, które wyłoniły najlepszych uczniów. Uczniowie Ci otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, wręczenie certyfikatów odbyło się podczas szkolnego apelu.
Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”
Klasa III: Tomasz Lisak, Miłosz Bykowski,
Klasa IV: Nikola Stasik, Ewa Święch,
Klasa V: Otylia Strzępek, Dawid Ciebień,
Klasa VI: Oliwia Bykowska, Kacper Stasiowski,
Klasa VII: Aneta Chmura, Hubert Strzępek
Klasa VIII: Wiktoria Przywara, Szymon Ciebień,
Tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia” otrzymali:
Dawid Ciebień i Wiktoria Przywara
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w akcji.
Koordynatorzy akcji: Celina Cabaj, Agnieszka Kosydar
Narodowe Święto Niepodległości
08.11.2024„ Bo wolność- to jest tyle ile nas poległo
bo wolność - to jest tyle , ile nas żyje...”
11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. To właśnie 11 listopada 106 lat temu po 123 latach niewoli Polska odzyskała upragnioną i wyczekiwaną niepodległość. Dzięki bohaterskiej postawie naszych przodków, dziś możemy mówić, modlić się i uczyć po polsku. Dlatego co roku, w tym wyjątkowym dniu, w szczególny sposób chcemy przypomnieć i pokazać jak bardzo jesteśmy dumni z bycia Polakami i jak ważne miejsce w naszym sercu zajmuje nasze Ojczyzna.
8 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca tamten czas. Montaż słowno – muzyczny zaprezentowali uczniowie z klasy piątej i siódmej naszej szkoły pod kierunkiem pani Celiny Cabaj i Katarzyny Zelek. Występ odbył się na tle pięknej i bogatej w treści patriotyczne dekoracji przygotowanej przez panią Jadwigę Janik. Cała społeczność szkolna odśpiewała również „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.
Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor szkoły – Pan Józef Chodak, który pogratulował i podziękował uczniom za tą wyjątkową lekcję patriotyzmu. W tym dniu swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie – pan Marek Tęczar, który w swoim przemówieniu podkreślił jak duże mamy szczęście, że żyjemy w wolnej Ojczyźnie i jak bardzo powinniśmy być
z niej dumni, doceniać ją i o nią dbać. Po części oficjalnej delegacja uczniów i nauczycieli wraz z Wójtem Gminy– panem Markiem Tęczarem, dyrektorem szkoły – panem Józefem Chodak oraz dziekanem ks. Józefem Kłosowskim na czele, złożyli kwiaty i zapalili znicze, obok budynku starej szkoły, w miejscu pamięci patrona naszej szkoły oraz żołnierzy i powstańców walczących w obronie Ojczyzny. Zdjęcia w albumie.
Wycieczka przedszkolaków i zerówki do skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy
07.11.2024W dniu 07.11.2024r. w ramach projektu „ KTO TY JESTEŚ- POLAK MAŁY” realizowanego w naszej gminie odbyła się wycieczka edukacyjna do Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy dla dzieci z oddziału przedszkolnego i zerowego. Dzieci uczestniczyły w warsztatach „ Mali Odkrywcy” uzyskując wiele ciekawych informacji o życiu Słowian oraz mogli oglądnąć dawne naczynia, meble, poznać historię od epoki kamienia, brązu. Zwiedzanie wioski słowiańskiej to ciekawa żywa lekcja historii, podczas której dzieci mogły wysłuchać wiele ciekawostek o życiu mieszkańców grodu. Miały możliwość wejść do starych chat pokrytych strzechą i obejrzeć dawne rekwizyty używane w życiu codziennym. Spacerując po osadzie słowiańskiej dzieci widziały zwierzęta starych ras: wołów, kóz, koni. Po wielu ciekawych atrakcjach nadszedł czas na ciepły posiłek i odpoczynek przy herbatce. Dzieci wracając do szkoły dzieliły się ze sobą zdobytymi wiadomościami, wrażeniami oraz nowymi doświadczeniami. DZIĘKUJEMY za ciekawą lekcję historyczną dla naszych najmłodszych dzieci.
1 listopada - Święto Wszystkich Świętych
30.10.2024„Dla tych, którzy odeszli” – Gellnerowa Danuta
Dla tych którzy odeszli w nieznany świat,
płomień na wietrze kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem
i niebo jesienne u góry
Dla nich harcerskie warty i chorągiewek gromada,
i dla nich ten dzień– pierwszy dzień listopada.
Prace wykonane przez uczniów szkoły
XXIV Dzień Papieski
29.10.2024Ewangelia Starości i Cierpienia
25.10.2024r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XXIV Dnia Papieskiego, pod hasłem ,,Ewangelia starości i cierpienia’’. Przedstawienie przygotowała kl.3. pod kierunkiem wychowawczyni oraz wybrani uczniowie kl.6 i 8.W wystąpieniu zadaliśmy bardzo trudne pytania o cierpienie i starość. Odpowiedzi na nie szukaliśmy w nauczaniu św. Jana Pawła II. Były także wiersze, pieśni i piosenki wyśpiewane dla Papieża a także wtórowane przez Papieża. Wiemy, że Jan Paweł II bardzo kochał muzykę, lubił śpiewać, więc przygotowaliśmy dla Niego i oglądających coś szczególnego. Zatańczyliśmy walca wiedeńskiego z filmu ,, Noce i Dnie’’. I tu były gromkie brawa. Występ był wdzięcznością i łącznością duchową z Ojcem Świętym Janem Pawłem II oraz Jego nauczaniem
Dzień Kolorów
24.10.2024Wzorem poprzednich lat Samorząd Uczniowski zaplanował działania, które będzie realizował w ramach całorocznego planu pracy. Nasi uczniowie zaproponowali, aby kontynuować akcję „Nie samą nauką żyje szkoła” i poddali propozycje , jak wyróżnić jeden dzień w każdym miesiącu. We wrześniu Samorząd Uczniowski włączył się w akcję "Sprzątanie świata 2024", natomiast w październiku odbył się Dzień Kolorów. Zabawa polegała na tym, aby uczniowie każdej klasy założyli ubrania w wylosowanym wcześniej kolorze. Na korytarzach szkolnych zrobiło się bardzo kolorowo, co widać na zdjęciach załączonych w albumie.
Jesienne spotkanie
18.10.2024W dniu 18.10.2024r. w naszej szkole odbyło się jesienne przedstawienie pt." Co słychać u naszych leśnych przyjaciół" przez dzieci z oddziału zerowego. Mali aktorzy wcieli się w rolę leśnych zwierząt, spotykając na leśnej polanie Panią Jesień. Przed publicznścią swoich rodziców, Pana Dyrektora oraz dzieci z oddziału przedszkolnego prezenowali swoje wiersze i śpiewali okolicznościowe piosenki.Celem naszego spotkania było przekazanie wiedzy, jak zwierzęta przygotowują się do zimy oraz jak należy im pomagać. Dzieci świetnie poradziły sobie na scenie, za co otrzymały gromkie brawa oraz podziękowania od Pana Dyrektora. Na zakończenie spotkania rodzicewraz ze swoimi dziećmi miały możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć na tle jesiennej dekoracji.
Turniej Piłki Nożnej
14.10.202410 października na Orliku w Wielopolu Skrzyńskim odbył się eliminacyjny Turniej Piłki Nożnej „Z Orlika na stadion” organizowanego w ramach programu „Aktywna Szkoła”. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała pani Jolanta Góra Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkola w Wielopolu Skrzyńskim. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, a awans do kolejnego etapu uzyskały dwie najlepsze drużyny. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VII-VIII w składzie: Błażej Dziedzic, Hubert Strzępek, Miłosz Chajec, Błażej Stasiowski, Piotr Święch, Leon Pacana, Szymon Ciebień i Norbert Samborski. Turniej przyniósł wiele emocji oraz sportowej rywalizacji, wszyscy z zaangażowaniem walczyli o miano najlepszej drużyny. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Edukacji Narodowej
29.10.2024Pasowanie na ucznia pierwszoklasistów
11 października 2024 roku w obecności nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, przedszkolaków oraz uczniów odbyła się doniosła uroczystość z okazji pasowania i Dnia Edukacji Narodowej Dzieci z klasy pierwszej złożyły ślubowanie, następnie pan dyrektor dokonał aktu pasowania. W pełnym humoru montażu słowno – muzycznym wystąpili uczniowie klasy pierwszej i ósmej. Uczniowie podziękowali nauczycielom, pracownikom szkoły za ich trud, serce oraz wkład w nauczanie i wychowanie. Dzień ten był wielkim przeżyciem i radosną chwilą, nie tylko dla pierwszaków, ale dla wszystkich uczestników spotkania.
Wycieczka dzieci do Siedliska Janczar w Pstrągowej
09.10.2024W ramach programu "Nowa jakość edukacji w oddziałach przedszkolnych" prowadzonych przez gminę Wielopole Skrzyńskie "Kto Ty jesteś?- Polak mały" dzieci z oddziału przedszkolnego i zerowego brały udział w wyjeździe do Siedliska Janczar w Pstrągowej. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach rękodzieła, gdzie otrzymały ekologiczne torby na zakupy, a następnie samodzielnie malowały i otrzymały na pamiątkę.
"Od ziarenka do bochenka"- to kolejne, pełne ciekawych rekwizytów warsztaty dla dzieci. Prezentacja multimedialna oraz pokaz dawnych narzędzi potrzebnych do pieczenia chleba przybliżył dzieciom jak dawniej powstawał chleb w domach. Poprzez czynny udział w wyrabianiu ciasta, formowania jego kształtu oraz posypywania zdrowymi ziarnami, dostarczył dzieciom mnóstwo atrakcji, a przede wszystkim wzbogacił ich wiedzę. Każdy "mały piekarz" otrzymał chlebek dla swoich bliskich.
Plac zabaw oraz wiele atrakcji na świeżym powietrzu to kolejny ciekawy punkt programu dla dzieci. Sala zabaw znajdująca się wewnątrz to różne zjeżdżalnie, kulki, gry interaktywne. Dzieci z wielką radością korzystały z różnych form aktywności ruchowej, plastycznej integrując się z rówieśnikami.
Na zakończenie dzieci zjadły pyszne pierożki w karczmie oraz otrzymały dyplomy uczestnictwa w warsztatach.
Dzieci z pełnym bagażem nowych doświadczeń i uśmiechniętą buzią wracały do swoich domów, aby przekazać nowe zdobyte wiadomości.
DZIĘKUJEMY za możliwość udziału w edukacyjnej wycieczce.
Narodowe Czytanie 2024
08.10.20248 października nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Narodowym Czytaniu – akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2012 roku wspólnym odczytaniem fragmentów „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2024 roku lekturą Narodowego Czytania jest „Kordian” Juliusza Słowackiego. Dzieło to po raz pierwszy ukazało się drukiem w 1834 roku w Paryżu i należy do najważniejszych dokonań literackich poety. Na przestrzeni lat Kordian doczekał się wielu wydań i był chętnie wystawiany w teatrze. Do dziś pozostaje jednym z najczęściej interpretowanych i dyskutowanych utworów, zajmując poczesne miejsce w kanonie polskiej literatury.
W tym roku po raz pierwszy z okazji Narodowego Czytania swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: pani Agata Gąsior oraz pan Stanisław Sikora. Cieszymy się, że mogliśmy wysłuchać interpretacji głosowej fragmentów „Kordiana” Juliusza Słowackiego w wykonaniu zaproszonych gości oraz uczniów klasy VII i VIII naszej szkoły. Po części oficjalnej pan Stanisław zaśpiewał nam znane pieśni patriotyczne oraz zaprezentował autorskie utwory, za co serdecznie dziękujemy. Zdjęcia w albumie.
Archiwum Aktualności