• "Dzień szalonej fryzury"

            15.04.2024

            12 kwietnia w naszej szkole po raz pierwszy odbył się „Dzień szalonej fryzury”. Został zorganizowany  w ramach comiesięcznej akcji „Nie samą nauką żyje szkoła”. Pomysłów naszym uczniom nie brakowało: kolorowe włosy, nietypowe koki, fikuśne warkoczyki gościły na głowach zarówno dziewcząt jak i chłopców. Cieszymy się z odwagi, pomysłowości i chęci udziału w zabawie tak wielu uczniów. Ciekawe, co nasi kreatywni wychowankowie wymyślą w maju, ponieważ czeka nas „Dzień dziwaka w klapkach”. Zachęcamy do wspólnej zabawy! Zdjęcia w albumie.

          • Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

            27.03.2024

            Tradycyjnie jak co roku Samorząd Uczniowski przy współpracy z Biblioteką szkolną zorganizował konkurs wielkanocny. W tym roku zadaniem konkursowym było wykonanie dowolną techniką plastyczno- techniczną baranka wielkanocnego Konkurs był  adresowany do wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły, a jego celem było  popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji  i symboliki związanej ze Świętami Wielkanocnymi oraz rozwijanie kreatywności, wrażliwości dzieci i młodzieży, a także inspirowanie ich do pracy twórczej.

            W tym roku do konkursu zgłoszonych został 32prace, a każda z nich piękna, wyjątkowa i niepowtarzalna. Komisja konkursowa bardzo długo i burzliwie obradowała nad wynikami, gdyż każda z prac zasługiwała na  wyróżnienie Ostatecznie udało się wyłonić laureatów:

            Pierwsze miejsce - Paulina Sikora z klasy IV

            Drugie miejsce ex aequo Jagoda Mazur z klasy „0” i Karolina Stachura z klasy I.

            Trzecie miejsce – Ewa Święch z klasy III.

            Pozostali uczestnicy konkursu zostali nagrodzenia słodkimi upominkami i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

            Laureatom jak i wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy i bardzo się cieszymy oraz jesteśmy dumni, że mamy w szkole tak utalentowanych i wspaniałych uczniów.

          • Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych

            24.03.2024

            22 marca 2024r. w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Gliniku odbył się Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych Pod Honorowym Patronatem Pana Marka Tęczara Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VI i VII Turniej przbiegł w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Wróciliśmy bardzo zadowoleni z pięknym pucharem, dyplomem i medalami. Zdjęcia w albumie...

          • Pierwszy Dzień WIOSNY w przedszkolu

            22.03.2024

            WITAJ WIOSNO!!!!!!

            21 marca wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały nadejście WIOSNY. W naszej sali zrobiło się już wiosennie. Już od kilku dni trwały przygotowania do powitania nowej pory roku- dekoracja w przedszkolu zamieniła się z zimowej na wiosenną, w sali zrobiło się kolorowo, na korytarzu pojawiły się piękne, wiosenne prace plastyczne.  Dzieci śpiewały piosenki o tematyce wiosennej i okrzykami próbowały przywołać wiosnę. " Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy, przyszła do nas Wiosna z dalekiej podróży. Witały ją- bocian, skowronek i szpaki. Witały ją także wszystkie przedszkolaki". Przedszkolaki wybrały się na spacer po najbliższej okolicy w poszukiwaniu Pani Wiosny. Podczas zajęć dzieci pogłębiły swoją wiedzę o nadchodzącej wiośnie, poznały zwiastuny wiosny oraz zwyczaje związane z jej powitaniem. Wiosna to też czas sadzenia różnych roślin, dlatego też dzieci zamieniły się w ogrodników i posadziły kwiatuszki, które następnie zabrały do domu, będąc tym samym odpowiedzialne za pielęgnację i opiekę nad roślinką. Mamy nadzieję, że prawdziwa wiosenna aura już wkrótce zagości na dobre. A także ta wiosenna atmosfera towarzyszy nam przez cały rok, inspirując do twórczych działań i wspólnych zabaw. 

          • Zwycięzcy szkolnego konkursu "Mam talent"

            22.03.2024

            21 marca w naszej szkole odbył się konkurs „Mam talent”, po zakończeniu którego wszyscy widzowie oddawali głosy, aby wybrać najlepszy występ. Po przeliczeniu głosów przez komisję, w której skład weszli uczniowie prezydium Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunowie, wyłonieni zostali zwycięzcy:

            I miejsce – Szkolny Kabaret

            II miejsce – Szkolny zespół muzyczny

            III miejsce – Sara Winiarska

             

            Wygrani w szkolnym konkursie „Mam talent” otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy naszym artystom wspaniałych występów! 

          • "Mam talent"

            21.03.2024

            W tym roku, z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs „Mam talent”, w którym wzięli udział chętni uczniowie klas I-VII. Na szkolnej scenie wystąpili młodzi artyści, którzy odważyli się zaprezentować swoje umiejętności, hobby i zainteresowania. Mogliśmy podziwiać talenty wokalne, plastyczne, instrumentalne, sportowe, akrobatyczne, taneczne i aktorskie. Do udziału w popisach zgłosiło się 29 uczestników – 10 występów indywidualnych i 5 zespołów. Poza tym na wystawie pojawiły się prace młodych plastyków, które mogliśmy podziwiać po występach. Atmosfera podczas konkursu była wspaniała, a publiczność z wielkim entuzjazmem oklaskiwała kolejnych uczestników, doceniając ich talent i odwagę. Każdy artysta otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Na koniec odbyło się głosowanie, w którym wzięli udział wszyscy widzowie; każdy mógł oddać głos na swojego faworyta. Już wkrótce dowiemy się, czyj występ spodobał się publiczności szkolnej najbardziej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pamiętajcie, że w każdym z nas drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, rozwijać  i pielęgnować! Zdjęcia w albumie.

          • „ Wiosna w poezji”

            21.03.2024

            10 marca w przeddzień Światowego Dnia Poezji i Pierwszego Dnia Wiosny przeprowadzony został, zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną, konkurs recytatorski dla uczniów klas młodszych. Do konkursu zgłosiło się 8 uczestników z klas 0-3.Oddział zerowy reprezentowały: Jagoda Mazur i Faustyna Bieszczad, z klasy I wystąpił Filip Panocha, z klasy II: Liliana Cholewa i Milena Stanek i  z klasy III: Faustyna Dąbrowska i Adrianna Brzozowska. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzacja poezji wśród dzieci oraz  pokonywania tremy przed publicznym występem. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprezentować  dowolnie wybrany wiersz o tematyce wiosennej. Komisja konkursowa w składzie: p. Agnieszka Kosydar , p. Danuta Mazur i p. Jolanta Wojnarowska  oceniała występy według takich kryteriów jak: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, opanowanie tekstu, interpretacja utworu, kultura słowa, dykcja, modulacja, tempo mówienia. Wszyscy uczestnicy bardzo profesjonalnie podeszli do swoich występów prezentując swoje recytacje na wysokim poziomie i wybór zwycięzcy był bardzo trudny.  Szczególną jednak uwagę, zarówno jury jak tez zgromadzonej publiczności, przykuł występ Jagody Mazur i ostatecznie to Ona zdobyła pierwsze miejsce. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy wspaniałych występów i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu. Zdjęcia w albumie

             

          • Projekt edukacyjno – czytelniczy „ Niezwykła szafa ”

            21.03.2024

            Uczniowie klasy 5 naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjno- czytelniczym, realizowanym z ramach NPRCz, ph. „ Niezwykła szafa”. Projekt został przeprowadzony w ramach podsumowania omawianej na lekcjach języka polskiego lektury „ Opowieści z Narnii”. Uczniowie w ramach projektu mieli wykonać lapbooka. Lapbook to w wolnym tłumaczeniu z angielskiego  „ książka na kolanach”, którą wykonuje się na dany temat, w określonej formie, ale materiały i sposób wykonania jest dowolny. W lapbooku mogą znajdować się opisy, zdjęcia, zadania, rysunki itp. związane z wybranym tematem. Taka forma pracy ma na celu usystematyzować wiedzę uczniów a także rozbudzić ich wyobraźnie i kreatywność. Gratulujemy piątoklasistom pomysłowości i zdolności plastyczno-technicznych.Uczniowie klasy 5 naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjno- czytelniczym, realizowanym z ramach NPRCz, ph. „ Niezwykła szafa”. Projekt został przeprowadzony w ramach podsumowania omawianej na lekcjach języka polskiego lektury „ Opowieści z Narnii”. Uczniowie w ramach projektu mieli wykonać lapbooka. Lapbook to w wolnym tłumaczeniu z angielskiego  „ książka na kolanach”, którą wykonuje się na dany temat, w określonej formie, ale materiały i sposób wykonania jest dowolny. W lapbooku mogą znajdować się opisy, zdjęcia, zadania, rysunki itp. związane z wybranym tematem. Taka forma pracy ma na celu usystematyzować wiedzę uczniów a także rozbudzić ich wyobraźnie i kreatywność. Gratulujemy piątoklasistom pomysłowości i zdolności plastyczno-technicznych. Zdjęcia  w albumie

          • Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika

            15.03.2024

            'Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając...''

            Cornelia Funke

            15.03. 2024r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy I. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki a dla uczniów klasy pierwszej kolejny ważny dzień w ich edukacji -  wszyscy z nich stali się, bowiem prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

            Głównym celem tej uroczystości było oczywiście zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            Na samym początku, tego wyjątkowego spotkania, dzieci otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek oraz  zasad zachowania się w bibliotece. Następnie  pierwszoklasiści  byli świadkami „ Urodzin Kopciuszka” podczas których  Czerwony Kapturek (Marlenka Świech), Jaś i Małgosia ( Maksymilian Widuliński i Oliwia Bykowska)oraz sama gospodyni czyli Kopciuszek( Róża Longosz) weryfikując wiedzę dzieci na temat bohaterów, treści i tytułów znanych bajek, baśni i wierszy zgodnie doszli do wniosku, że dzieci świetnie nadają się na czytelników biblioteki. Na koniec bibliotekę odwiedziła również Pani Książka ( Nikola Skiba), która zwróciła się do dzieci z prośbą o  prawidłowe traktowanie książek i ich szanowanie.

            Kolejnym punktem spotkania było złożenie przez przyszłych czytelników  uroczystego przyrzeczenia i akt pasowania, którego dokonał pan Józef Chodak- dyrektor naszej szkoły.

            Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu, zakładki  do książek  i przywieszki PRZYJACIELA KSIĄŻKI.

            Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci, a biblioteka będzie kojarzyła się im z miejscem przyjaznym, radosnym i bezpiecznym,  z miejscem, gdzie są zawsze mile widziani i które, mamy nadzieję, że będą chętnie i często odwiedzać. Zdjęcia w albumie.

             

             

          • Eliminacje do Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ Zawsze Wierni”

            15.03.2024

            12 marca 2024 r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbyły się eliminacje konkursu recytatorskiego dla szkól podstawowych do IX Edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”.  W tym roku patronem eliminacji wybrany został lokalny bohater konspiracyjnej walki o niepodległość Polski – Ludwik Kubik ps. „Lucjan”. Jego życie i działalność niepodległościową zaprezentował, na wstępie konkursu, Szymon Pacyna, autor wystawy o L. Kubiku „… to była walka o wielką rzecz”.    Gościem specjalnych tegorocznych przesłuchań  konkursowych był siostrzeniec Ludwika Kubika „Lucjana” pan Zbigniew Maciołek, który udostępnił informację i pamiątki wspierając w ten sposób powstanie wystawy, którą można było obejrzeń w przerwie konkursu..  

            W przesłuchaniach konkursowych, których celem było przede wszystkim: rozbudzanie zainteresowań literaturą oraz historią najnowszą Polski i jej bohaterami oraz  budzenie poczucia tożsamości narodowej i upowszechnianie kultury słowa, w tym roku wzięło udział 34 uczestników z 15 szkół podstawowych. Naszą szkołę zaprezentowali uczniowie klasy siódmej: Nikola Skiba, Piotr Świech i Sebastian Cholewa.

          • Wyjazd do kina klas młodszych na seans filmowy „Pies i Kot”

            13.03.2024

            12  marca 2024 r. uczniowie z klasy pierwszej i drugiej wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do kina w Sędziszowie Młp. na film pt. "Pies i Kot ".  Film opowiadał o trudnej przyjaźni małego labradora Waldiego  z kotką influencerką Divą, którzy musieli razem współdziałać, by nie dać się złapać złodziejowi i odnaleźć drogę do domu. Dzieci zobaczyły, że współpraca jest możliwa mimo dzielących różnic i przeciwności losu. Wszyscy uważnie śledzili losy głównych bohaterów. Film zapewnił dzieciom niezapomniane emocje, przekładające się na wielką lekcję przyjaźni i empatii. To był bardzo wartościowy i przyjemny dzień. Zdjęcia w albumie.

          • DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

            09.03.2024

            "Dzień Kobiet! Dzień Kobiet!

            Niech kazdy się dowie,że dzisiaj święto dziewczynek!

            Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec.

            Piosenka z radia popłynie..."

            Dzień Kobiet w naszym przedszkolu był pełen radości, kolorów i uśmiechów! 8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z naszego przedszkola składali życzenia swoim koleżankom i paniom wręczając kwiaty, laurki i medale. Tego dnia w przedszkolu brzmiała taneczna muzyka, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy.Były piękne pamiątkowe fotografie, a uśmiechnięte buzie przedszkolaków,a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie. Małe damy były bardzo uradowane, zwłaszcza z salonu kosmetycznego, który okazał się świetną zabawą. Dziękujemy Rodzicom za współpracę.

            Święto Kobiet, które corocznie zapisuje się w kalendarzu uroczystości przedszkolnych jest doskonałym sposobem do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych, oraz doskonały sposób, aby kształtować u dzieci wartość szacunku do innych ludzi. 

            Zapraszamy do galerii. 

          • Dzień Kobiet w oddziale zerowym

            08.03.2024

            Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W naszej grupie odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki  otrzymały serdeczne życzenia i upominki od chłopców. Dziękujemy Radzie Rodziców za obecnośc  oraz zaangażowanie  i współpracę ze szkołą. Wszystkie dziewczynki wracały do domu z pięknym uśmiechem oraz kwiatuszkiem w ręku. Zdjęcia w albumie

          • Hodowla protistów w klasie 5

            06.03.2024

            Na lekcjach biologii uczniowie klasy piątej przygotowali hodowlę protistów – organizmów, które nie są ani zwierzętami, ani roślinami, grzybami czy bakteriami – tworzą bowiem odrębne królestwo organizmów. W tym celu do przygotowanej w słoiku wody ze stawu włożyli siano oraz świeżą trawę, co razem z dziurkami zrobionymi w nakrętce dało idealne warunki do rozmnażania się pierwotniaków. Po upływie tygodnia sprawdzili, czy udało się wyhodować pantofelki, na których im najbardziej zależało. Udało się!  W przeniesionej na szkiełko podstawowe kropli wody podczas obserwacji mikroskopowej ukazało się mnóstwo organizmów, które swoim wyglądem i szybkością poruszania  zachwyciły uczniów. Dzięki temu piątoklasiści przekonali się, że pozornie czysta kropla wody tętni życiem.  To nie pierwsze zajęcia biologii, podczas których uczniowie klasy piątej poznawali to, co niewidoczne gołym okiem, nie patrząc tylko na rysunki ukazane w podręczniku. Kilka miesięcy wcześniej wykonywali modele przestrzenne komórki zwierzęcej, która także nie jest widoczna bez użycia odpowiedniego mikroskopu. Samodzielne wykonanie modelu budowy komórki pozwala lepiej wyobrazić sobie tę przestrzenną strukturę oraz ułatwia zapamiętanie jej najważniejszych elementów. To były ciekawe lekcje, dlatego  z pewnością pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów. Zdjęcia w albumie.

          • Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

            06.03.2024

            1 marca 2024r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dla naszej szkoły dzień  ten  ma szczególny charakter z racji naszego patrona „niezłomnego” ppłka Ludwika Marszałka "Zbroi. Klasa IV pod kierunkiem pani Danuty Mazur i pani Katarzyny Zelek zaprezentowała z tej okazji całej społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny. Pięknie wyrecytowane wiersze i wzruszające pieśni patriotyczne w sposób szczególny upamiętniły tych , którzy kochali i oddali życie za polskość.  Po części oficjalnej delegacja uczniów i nauczycieli wraz z panem dyrektorem złożyła kwiaty i zapaliła znicze obok budynku starej szkoły, w miejscu  pamięci naszego patrona oraz  żołnierzy i powstańców walczących w obronie Ojczyzny.

          • Wyjazd do kina i na kręgle

            06.03.2024

            29 lutego uczniowie klasy VI i VII wzięli udział w wyjeździe do Kina Jedność w Sędziszowie Małopolskim na film pt. „Sami swoi. Początek”. To polska komedia obyczajowa o losach Kargulów i Pawlaków. Film zapewnił nam sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż do czasów młodości głównych bohaterów. Po kinie uczniowie udali się do kręgielni Laguna w Ropczycach, aby spróbować swoich sił w grze w kręgle. Nie było niezdrowej rywalizacji, a jedynie świetna zabawa oraz integracja grupy. Przy okazji każdy mógł się posilić w restauracji. Polecamy taką formę aktywnego wypoczynku oraz zachęcamy do podnoszenia sprawności fizycznej grając w kręgle. To była świetna zabawa! Zdjęcia w albumie.

          • Odsłonięcie pomnika ppłka Ludwika Marszałka w Dębicy

            05.03.2024

                     W niedzielę 3 marca 2024r. dyrektor szkoły pan Józef Chodak, nauczyciele Danuta Mazur, Katarzyna Zelek, Seweryn Święch, ksiądz dziekan Józef Kłosowski oraz uczniowie Paulina Przywara, Klaudia Rus i Leon Pacana, mieli zaszczyt uczestniczyć w historycznym wydarzeniu jakie miało miejsce w Dębicy. W tym bowiem dniu w  ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przy rondzie Adama Mickiewicza w centrum miasta został odsłonięty  wspaniały monument. Dominuje na nim 3-metrowa postać Ludwika Marszałka, patrona naszej szkoły. W uroczystości odsłonięcia pomnika, wzięły udział rodziny bohaterów, w tym syn Ludwika Marszałka, Krzysztof. Hołd poległym oddali także przedstawiciele organizacji kombatanckich, władz państwowych i samorządowych, żołnierze Wojska Polskiego, harcerze, strzelcy oraz grupy rekonstrukcyjne. Odsłonięcia całego pomnika dokonało łącznie kilka osób. W tym gronie znalazł się również dyrektor naszej szkoły-pan Józef Chodak. Po okolicznościowych przemówieniach delegacja naszej szkoły złożyła wiązankę u stóp naszego wspaniałego patrona-bohatera.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ppłka Ludwika Marszałka "Zbroi" w Brzezinach
      • 17 2233206
      • 39-111 Brzeziny 621 Poland
      • Komunikacja z naszą szkołą w formie elektronicznej może odbywać się przez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej e-PUAP. Platforma ta dostępna jest pod adresem internetowym: http://epuap.gov.pl/ Identyfikator szkoły na portalu ePUAP: SPBrzeziny1 Adres skrytki podawczej: /SPBrzeziny1/SkrytkaESP Na adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru „Pismo ogólne” udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP