• MAMO, TATO POCZYTAJMY RAZEM

•

14 grudnia 2016 roku, o godzinie 17:00 w naszej szkole odbył się wieczorek czytelniczy pn. „Mamo, tato poczytajmy razem”, zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Najważniejszymi gośćmi byli uczniowie wraz z rodzicami. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także pani Agaty Gąsior – bibliotekarki pracującej w Bibliotece Publicznej w Brzezinach, pani Marii Brzozowskiej - emerytowanej nauczycielki naszej szkoły, pana Józefa Chodaka – dyrektora szkoły oraz pana Jana Świstaka – przewodniczącego Rady Rodziców z małżonką.

Spotkanie rozpoczął pan dyrektor, serdecznie witając wszystkich przybyłych gości, natomiast pani Ewa Gąsior  zapowiadała kolejne części programu:

1. Recytacja wierszy  przez uczniów klasy IV i VI, którzy brali udział w konkursie „Recytacji Poezji Religijnej” zarówno na etapie szkolnym, jak i międzyszkolnym: Emilia Raś, Ilona Cholewa, Kacper Susz, Piotr Misiorek i Piotr Świstak. Występy wzbogaciła melodia w tle, grana na gitarze przez panią Jadwigę Janik.
          2. Odczytanie fragmentu „Polskich baśni i legend” Henryka Sienkiewicza, które zdają się być bardzo odmienne od powszechnie znanej twórczości wybitnego pisarza. Baśń czytana przez panią Paulinę Longosz, w nawiązaniu do ustanowienia 2016 roku Rokiem Henryka Sienkiewicza, zawiera ponadczasowe przesłanie o tym, co w życiu powinno być najważniejsze.
          3. Zabawa ruchowa – uczniowie i rodzice, po wylosowaniu ról, wspaniale wcielili się w bohaterów „Rzepki” Juliana Tuwima. Aktorzy odgrywali przedstawienie przed publicznością, która wspólnie, głośno recytowała poszczególne części wiersza.
          4. Odczytanie przez panią Jadwigę Janik fragmentu bajki dla dzieci „O wróbelku Elemelku”. Zarówno dzieci, jak i dorośli z zainteresowaniem słuchali opowieści o małym, przyjaznym ptaszku.
          5. Wiersze – dialogi. W tej części programu uczestnicy nie tylko słuchali wierszy, ale także sami je odczytywali z podziałem na role – rodzice ze swoimi pociechami -  wcielając się w różnorodne postacie.
          6. Baśniowy konkurs, któremu przewodniczyła pani Ewa Gąsior, czytając pytania dotyczące bajek i baśni znanych z dzieciństwa. Pani Ewa zadawała także pytania do wierszy, z którymi uczestnicy mieli się zapoznać w domu. Każda z ośmiu grup spisała się wspaniale, stąd każdy otrzymał symboliczną nagrodę w postaci cukierka.
          7. Zabawa ruchowa „Czerwony Kapturek”, w której każdy uczestnik spotkania miał do odegrania wraz ze swoją grupą rolę Czerwonego Kapturka, Wilka, Babci lub Myśliwego. Zabawa przysporzyła mnóstwo emocji i śmiechu.
          8. Wspólne śpiewanie znanej wszystkim piosenki „Kundel bury”.
          9. Spotkanie zakończyło zapalenie zimnych ogni przy zgaszonym świetle i wspólnym śpiewie kolędy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za tak liczny udział w spotkaniu.