• 20. ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA MJR LUDWIKA MARSZAŁKA

•

2 czerwca 2010 roku obchodziliśmy uroczystość 20 - lecia nadania szkole imienia Mjr Ludwika Marszałka "Zbroi". Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą koncelebrowaną przez księdza Dziekana Józefa Kłosowskiego, księdza Andrzeja Tokarza i księdza Romana Depę.

Po mszy świętej, rodzina Patrona, zaproszeni goście i cała społeczność szkolna przeszli do szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia poświęcona Patronowi. Uświetnił ją brzeziński chór prowadzony przez pana Grzegorza Piękosia, orkiestra dęta, wystapienia zaproszonych gości.

Po części oficjalnej, goście zwiedzili Izbę Pamięci poświęconą Patronowi, gdzie znajdują się pamiątki po Nim przekazane szkole przez rodzinę, zdjęcia, wydane opracowania.