• POŚWIĘCENIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ W MIEJSCU URODZIN LUDWIKA MARSZAŁKA - PATRONA SZKOŁY.

•

1 grudnia 2009 byliśmy świadkami odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej pamięci Patrona naszej szkoły Majora Ludwika Marszałka "Zbroi".
               Tablica została umieszczona w miejscu zamieszkania Ludwika Marszałka, a wykonał ją pan Jacek Szetela. Na tablicy umieszczono napis:

mjr Ludwik Marszałek "Zbroja"
          Żołnierz Armii Krajowej
          Patron Szkoły Podstawowej
          Nr1 w Brzezinach
          Żył w latach 1912 - 1948
          W hołdzie Wdzięczności - Społeczność Szkolna
          - 2009-

Uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz mieszkańcy Brzezin złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze. Odsłonięcia dokonała Pani Dyrektor Wiesława Ludwin, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Stanisław Wojnarowski.
             Ksiądz Dziekan Józef Kłosowski poświęcił tablicę pamiątkową, a uczniowie uczcili uroczystość okolicznościowymi wierszami i piosenkami.