• DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2012

29.01.2012

20 stycznia świętowaliśmy dzień Babci i Dziadka. Przybyło do nas mnóstwo gości, których serdecznie i ciepłymi słowami przywitała Pani Dyrektor. Później wierszem, piosenką i tańcem obdarowały swoich Dziadków wnuki. Było, jak zwykle miło, wzruszająco i wesoło.

• BOŻE NARODZENIE 2011

23.12.2011

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Klasa II przygotowała insscenizację, a wszystkie klasy śpiewały kolędy i pastorałki. Zdjęcia z uroczystości w albumie.

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,

w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,

by wszystko nam się rozplątało,

węzły, konflikty, powikłania. (Jan Twardowski)

Wszystkim Gościom naszej szkolnej strony życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2012.

• 11.12.2011

7 grudnia, uczniowie naszej szkoły byli w kinie Helios w Rzeszowie na filmie"Artur ratuje gwiazdkę". Oglądając film czuliśmy mikołajkowo- świąteczną atmosferę. Film 3D był pełen niespodzianek i zabawnych przygód.

• 04.12.2011

Pod choinką dobry święty,

Co ma brodzisko mleczne,

Podarki składa i prezenty

Dla dzieci tych, co grzeczne.

Wszystkim dzieciom, małym i dużym życzymy dużo prezentów.

• ANDRZEJKI 2011

27.11.2011

Jak co roku, odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Jej głównym punktem była zabawa "Mam talent'', podczas której nasi uczniowie popisywali się swoimi zdolnościami do tańca i śpiewu. Zdjęcia z zabawy w albumie.

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11.11.2011

„ Polska – moja Ojczyzna”  M. Konopnicka

A jak ciebie kto zapyta:
            Kto ty taki, skąd ty rodem?
            Mów, żeś z tego łanu żyta,
            Żeś z tych łąk, co pachną miodem.
            Mów, że jesteś z takiej chaty,
            Co Piastowską chatą była,
            Żeś z tej ziemi, której kwiaty
            Gorzka rosa wykarmiła.

W 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości,

społeczność uczniowska i nauczyciele naszej szkoły

poprzez uroczystą akademię, oddali hołd Ojczyźnie

i bohaterom za Nią poległym. Każdy uczeń i nauczyciel jako symbol patriotyzmu

miał przypięty kotylion w barwach narodowych. Zdjęcia z uroczystości w albumie szkoły.

„ Polska – moja Ojczyzna” M. Konopnicka
            ( matka zwraca się do dziecka)
            A jak ciebie kto zapyta:
            Kto ty taki, skąd ty rodem?
            Mów, żeś z tego łanu żyta,
            Żeś z tych łąk, co pachną miodem.
            Mów, że jesteś z takiej chaty,
            Co Piastowską chatą była,
            Żeś z tej ziemi, której kwiaty
            Gorzka rosa wykarmiła.
            ( rozmowa matki z dzieckiem
          • 1 LISTOPADA - PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI...

31.10.2011

Na naszym cichym cmentarzu

pożółkłe stare drzewa.

Zły wiatr listopadowy

w zeschniętych liściach śpiewa.

Cichymi  alejami

snuje się tłum w żałobie.

Goreją jasne światła

na każdym prawie grobie.

W tym dniu wspominamy  wszystkich nauczycieli, dyrektorów, uczniów naszej szkoły, którzy odeszli. Modlimy się za naszego Patrona  mjra Ludwika Marszałka .

"WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ IM DAĆ, PANIE"

• POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

04.09.2011

Żegnajcie, letnie przygody,

czas już powracać do domu.

Złocą, czerwienią się liście

dębów, jesionów i klonów.

Rozpoczął się Rok Szkolny 2011/2012. O godz. 8. 00 uczniowie uczestniczyli we Mszy Św., a następnie w uroczystej akademii. Pani Dyrektor powitała serdecznie wszystkich uczniów, a przede wszystkim 5-latków i 6-latków, którzy poraz pierwszy przestąpili progi naszej szkoły. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym.

• DZIECI ŚWIĘTUJĄ

08.06.2011

1.i 6. czerwca były to dni pełne atrakcji dla przedszkolaków i uczniów naszej szkoły.1. czerwca dzieci mogły oglądnąć przedstawienia przygotowane przez uczniów klasy III i V oraz Panią Danutę Mazur. 6. czerwca przyjechało do nas weasołe miasteczko. Było mnóstwo radości.

• SPOD KRZYŻA SPALONYCH

16.05.2011

11 maja minęła 56. rocznica pożaru kina w Wielopolu Skrzyńskim, w którym zginęło 58 mieszkańców naszej gminy. Z tej smutnej okazji 10 maja odbyła się uroczysta msza święta, po której mogliśmy wysłuchać Oratorium pt. "Spod Krzyża Spalonych". Uroczystość miała  miejsce pod pomnikiem upamiętniającym to tragiczne wydarzenie. Zdjęcia w albumie.

• JAN PAWEŁ II - BŁOGOSŁAWIONY

13.05.2011

1 maja na placu Świętego Piotra w Rzymie odbędzie się beatyfikacja Jana Pawła II. Miliony Polaków po raz kolejny przypomną sobie tę postać. Po raz kolejny zastanowią się nad tym, jak dokonania polskiego Papieża zmieniły "oblicze ziemi, tej ziemi".

Uczniowie naszej szkoły również przyłączą się do uczczenia Tej Postaci poprzez uroczystą akademię 28 kwietnia. Zdjęcia z uroczystej akademii w albumie.

• Miesiąc MAJ - pełen świąt i wydarzeń

13.05.2011

Piękne są łąki z początkiem maja,

kiedy je tysiąc kwiatów przystraja,

słońce, pogoda, przestrzeń, powietrze -

cóż piękniejszego może być jeszcze?

Maj to miesiąc, w którym obchodzimy wiele świąt państwowych i kościelnych. 28 kwietnia uczniowie klasy V wierszem i piosenką uświetnili Święto 1 Maja, Święto Flagi i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zdjęcia w albumie.

• ŚWIĘTO BABĆ I DZIADKÓW

20.01.2011

Jak co roku, 21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Pamiętając o tym święcie, uczniowie klas młodszych  mają zaszczyt zaprosić wszystkie Babcie i Dziadków na uroczystość, która odbędzie się 21. stycznia o godz. 11.00.

Wiwat, Babunie,

Wiwat Dziadkowie,

śpiewamy.

Bo nasze Babcie,

bo naszych Dziadków kochamy.