• ORSZAK TRZECH KRÓLI

•

6 stycznia uczestniczyliśmy w Orszaku Trzech Król, który odbył się po raz pierwszy w Wielopolu Skrzyńskim. Byliśmy ubrani w niebieskie peleryny z pomarańczowymi akcentami, dziewczęta na głowach miały niebieskie welony. Peleryny przygotowały nasze panie woźne pod kierownictwem pań Ewy Gąsior i Agnieszki Kosydar, które były koordynatorkami naszej grupy.Wszyscy uczestnicy otrzymali korony w odpowiednich kolorach. Orszak miał swój początek na parkingu przed kościołem. Rozpoczęła go krótka inscenizacja przedstawiająca przybycie Mędrców na dwór Heroda. Następnie ksiądz Dziekan poblogoslawił wszystkich uczestników Orszaku i rozpoczął się pochód.

Maszerowaliśmy ulicami Wielopola śpiewjąc kolędy. Orszak otwierali strażacy uderzając w  bęben turecki. Za strażakami szli kolędnicy (grupa seniorów) z piękną gwiazdą betlejemską. Za kolędnikami szli mieszkańcy Dekanatu Wielopole, którzy tłumnie przybyli z okolicznych wsi.

Orszak dotarł na wielopolski rynek, gdzie odbyły się następne części uroczystości.

Na scenę wyszła Święta Rodzina, której pokłon oddali Trzej Królowie. Następnie mozna było podziwiać żywą szopkę ze zwierzętami w tle. Wszystkie grupy uczestniczące w Orszaku otrzymały na zakończenie świadectwo uczestnictwa wraz z podziękowaniem. Była to bardzo piękna uroczystość i mamy nadzieję, że stanie się tradycją.