• Projekt

•    Projekt "Ocalić od zapomnienia" ma na celu zachowanie pamięci o brzezińskim bohaterze majorze Ludwiku Marszałku, patronie naszej szkoły. Uczniowie, nauczyciele, rodzice spotkają się z kombatantami - świadkami wydarzeń II wojny światowej. W wyniku zgromadzonych pamiątek powstanie Izba Pamięci, która zostanie udostępniona zwiedzającym. Celem utworzenia Izby Pamięci jest uczczenie 20. rocznicy nadania szkole imienia mjra Ludwika Marszałka "Zbroi".

Miejscem gromadzenia pamiątek oraz spotkań jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzezinach. W ramach działań związanych z realizacją projektu zostaną zorganizowane wycieczki: do miejsca urodzenia Ludwika Marszałka, pod Pomnik Żołnierzy AK w Kałużówce i do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Oczekiwane rezultaty

W wyniku realizacji projektu:

- powstanie Izba Pamięci majora Ludwika Marszałka "Zbroi" - patrona szkoły

- rozbudzony zostanie patriotyzm lokalny

- zachowana zostanie pamięć o bohaterze brzezińskim

- wzmocniona zostanie integracja środowiskowa

- docenione zostaną osoby starsze, świadkowie wydarzeń wojennych

- uczniowie poznają rolę muzeów w przekazywaniu wiedzy historycznej

- osiągnięta zostanie satysfakcja i zadowolenie uczestników projektu

- w miejscu domu rodzinnego majora zostanie umieszczona tablica informacyjna.