• "Zostań mistrzem ortografii"

            05.05.2024

            23 kwietnia w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje gminnego konkursu ortograficznego pod hasłem „Zostań mistrzem ortografii”. Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach i przeznaczony  dla uczniów kl. V-VIII. Wzięło w nim udział 24 uczniów. Do finału zakwalifikowali się: Oliwia Bykowska (kl. V), Róża Longosz (kl. V), Błażej Dziedzic (kl. VI), Nikola Skiba (kl. VII), Nicola Godek (kl. VII) oraz Szymon Ciebień (kl. VII).  Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę 4 maja w Bibliotece Publicznej w Wielopolu Skrzyńskim, gdzie odbył się finał konkursu.

            Możemy pochwalić się sukcesami naszych uczniów, ponieważ wśród laureatów konkursu znaleźli się:

            Róża Longosz –  II miejsce (I kategoria),

            Szymon Ciebień - II miejsce (II kategoria).

             

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

            Dziękujemy również bardzo serdecznie pani Agacie Gąsior za pomoc w przeprowadzeniu eliminacji szkolnych konkursu oraz zobowiązujemy się do wzięcia udziału w kolejnych jego edycjach. Zdjęcia w albumie. 

          • „Czytam sobie, czytam Tobie”

            01.05.2024

            26 i 29 kwietnia uczniowie klasy siódmej: Nikola, Emilka, Sebastian, Norbert i Piotr, udali się w odwiedziny do młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola, oddziału zerowego i klas I-III. Wizyty te  odbyła się w ramach akcji czytelniczej „Czytam sobie, czytam Tobie”, podczas której starsi uczniowie czytali młodszym. Celem akcji było nie tylko propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale również integrowanie uczniów starszych z młodszymi. Wszyscy uczestnicy tych spotkań odnieśli korzyści – dzieci młodsze ćwiczyły koncentrację uwagi, pamięć oraz zainteresowanie słowem pisanym, zaś starsi uczniowie ćwiczyli dykcję, płynne czytanie oraz występowanie przed publicznością. Czytanie sprawiło wszystkim wiele radości. Mali odbiorcy byli zachwyceni, a miłe przyjęcie, uśmiech i zadowolenie dzieci było najlepszym podziękowaniem dla czytających. W tym roku  starsi uczniowie  przeczytali swoim młodszym kolegom wybrane przez siebie bajki, wśród których znalazły się m.in.”Brzydkie kaczątko”, „Czerwony Kapturek” czy skrócona wersja „Kota w butach” , „Królewny Śnieżki” i „ Kopciuszka”.  Młodsze dzieci  z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów, bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące treści bajek i kolorowały do nich ilustracje. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie dzieci, zarówno młodsze, jak i starsze docenią sztukę pięknego czytania.

             

          • 233. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            30.04.2024

            30 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej z koleżankami i kolegami z młodszych i starszych klas pod kierunkiem p. Celiny Cabaj i p. Pauliny Longosz przygotowali uroczystą akademię. Aktorzy w strojach z okresu Sejmu Wielkiego przybliżyli nam historię uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 roku. Opowieść o przełomowych wydarzeniach historycznych przeplatana była recytacją wierszy, śpiewem pieśni patriotycznych oraz scenki przedstawionej za pomocą gestów, muzyki i ruchu scenicznego. Podsumowaniem szkolnej uroczystości była krótka prelekcja historyczna p. Marka Tęczara – Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie, który zaszczycił nas swoją obecnością. Zdjęcia w albumie.

          • Święta Majowe w przedszkolu

            30.04.2024

             

            "POLSKA- to taka kraina,

            która się w sercu zaczyna.

            Potem jest w myślach blisko,

            w pięknej ziemi nad Wisłą.

            Jej ścieżkami chodzimy, budujemy, bronimy.

            POLSKA- OJCZYZNA.....

            Kraina, która się w sercu zaczyna".

             

            Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja stały się okazją do realizacji z przedszkolakami zajęć o tematyce patriotycznej Wzbudzanie u dzieci zainteresowań historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla kształcenia pozytywnych postaw patriotycznych. Dzieci poznały barwy narodowe, wygląd polskiego godła oraz flagi, a podczas uroczystego apelu odśpiewały Hymn Polski.

            Dzięki takim uroczystościom przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu oraz kształtują pozytywne postawy.

          • Wycieczka przedszkolaków do Muzeum Lizaka w Jaśle

            26.04.2024

            24 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Lizaka w Jaśle. Wycieczka była po części formą nagrody za udział dzieci w Ogólnopolskim konkursie plastycznym " Mój wymarzony lizak". Przedszkolaki poznały słodką krainę lizaków. Wszyscy na chwilę przenieśli się w świat słodkości- dzieci zwiedzały muzeum, poznały historię powstawania słodyczy, wąchały różne aromaty, oglądały urządzenia przemysłowe do wytwarzania słodyczy oraz samodzielnie wykonały swojego lizaka podczas warsztatów. Najmłodsi uczestniczyli również w warsztatach robienia pizzy. Zjeść zrobioną przez siebie pizzę....to jest coś. Zapału do pracy nie brakowało.

            To był udany dzień- integracja, dużo radości, nowe doświadczenia dla najmłodszych oraz słodkie wspomnienia.

          • Akcja dobroczynna - "Budujemy studnie w Czadzie"

            25.04.2024

            W dniu 23.04.2024r. Szkolne Koło Caritas podsumowało  akcję charytatywną zbiórki makulatury przeprowadzonej w szkole ph. ,,Budujemy studnię w Czadzie’’. W akcję włączyli się zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Na szczytny cel zebrano około 500 kg makulatury. Najwięcej przyniosła Antosia z przedszkola i uczniowie poszczególnych klas: Marcel Longosz – kl. I, Emilia Dziedzic, Milena Stanek- kl. II, Sara Winiarska, Ewa Święch, Adrianna Brzozowska – kl. III, Kinga Wojnarowska – kl. IV, Róża Longosz – kl. V oraz Natalia Brzozowska – kl. VII.   Dostęp do czystej wody jest elementarną potrzebą ludzką. Zaspokojenie tej potrzeby, to jedna z najbardziej istotnych form pomocy ratujących życie mieszkańcom Afryki oraz spełnienie jednego z uczynków miłosierdzia „spragnionych napoić”. Tam, gdzie jest woda, tam jest życie.

             Dziękujemy za każdy wysiłek, skrawek makulatury zebrany i ofiarowany. Zdjęcia w albumie.

             

          • DZIEŃ ZIEMI w przedszkolu

            22.04.2024

            22 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień ZIEMI. Ta coroczna akcja ma na celu promocję ekologii już wśród najmłodszych mieszkańców naszej planety.

            Z okazji tego ważnego święta w przedszkolu odbyły się zajęcia podczas których rozmawialiśmy o tym co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić, aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważnym, codziennym zadaniem każdego człowieka jest dbanie o naszą planetę- Ziemię. Jak w prosty sposób już jako dzieci mogą włączyć się w obronę najbliższego środowiska i otaczającej nas przyrody. Dzieci uczyły się segregować odpady, oraz dowiedziały się co to jest recykling, a także opracowały wspólnie "Kodeks małego ekologa". Powstało również wiele wspaniałych prac plastycznych. Dbajmy o Ziemię- warto!!

            Zdjęcia w galerii

          • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSACH OGÓLNOPOLSKICH

            21.04.2024

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  Ogólnopolskich Konkursach „Orzeł Ortograficzny” oraz „Orzeł Matematyczny” – sesja jesienna. Celem konkursów  było sprawdzenie kompetencji ortograficznych i interpunkcyjnych oraz umiejętności matematycznych , odkrywanie ukrytych talentów, zachęcanie do samodzielnego myślenia i pogłębiania swoich pasji. Konkursy te umożliwiają uczniom zaistnienie na arenie ogólnopolskiej.

            Uczniowie naszej szkoły, którzy zdobyli tytuł laureata :

            „Orzeł Ortograficzny”:

            Karol Godek – klasa IV

            Dawid Ciebień – klasa IV

             

            „Orzeł Matematyczny”

            Adrianna Brzozowska – klasa III

            Dawid Ciebień – klasa IV

            Dominika Sowa – klasa V

            Róża Longosz – klasa V

            Hubert Strzępek – klasa VI

            Norbert Samborski – klasa VII

            Szymon Ciebień – klasa VII

             

            Serdecznie gratulujemy!

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach i serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach. Zdjęcia w albumie.

          • "Dzień szalonej fryzury"

            15.04.2024

            12 kwietnia w naszej szkole po raz pierwszy odbył się „Dzień szalonej fryzury”. Został zorganizowany  w ramach comiesięcznej akcji „Nie samą nauką żyje szkoła”. Pomysłów naszym uczniom nie brakowało: kolorowe włosy, nietypowe koki, fikuśne warkoczyki gościły na głowach zarówno dziewcząt jak i chłopców. Cieszymy się z odwagi, pomysłowości i chęci udziału w zabawie tak wielu uczniów. Ciekawe, co nasi kreatywni wychowankowie wymyślą w maju, ponieważ czeka nas „Dzień dziwaka w klapkach”. Zachęcamy do wspólnej zabawy! Zdjęcia w albumie.

          • Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

            27.03.2024

            Tradycyjnie jak co roku Samorząd Uczniowski przy współpracy z Biblioteką szkolną zorganizował konkurs wielkanocny. W tym roku zadaniem konkursowym było wykonanie dowolną techniką plastyczno- techniczną baranka wielkanocnego Konkurs był  adresowany do wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły, a jego celem było  popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji  i symboliki związanej ze Świętami Wielkanocnymi oraz rozwijanie kreatywności, wrażliwości dzieci i młodzieży, a także inspirowanie ich do pracy twórczej.

            W tym roku do konkursu zgłoszonych został 32prace, a każda z nich piękna, wyjątkowa i niepowtarzalna. Komisja konkursowa bardzo długo i burzliwie obradowała nad wynikami, gdyż każda z prac zasługiwała na  wyróżnienie Ostatecznie udało się wyłonić laureatów:

            Pierwsze miejsce - Paulina Sikora z klasy IV

            Drugie miejsce ex aequo Jagoda Mazur z klasy „0” i Karolina Stachura z klasy I.

            Trzecie miejsce – Ewa Święch z klasy III.

            Pozostali uczestnicy konkursu zostali nagrodzenia słodkimi upominkami i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

            Laureatom jak i wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy i bardzo się cieszymy oraz jesteśmy dumni, że mamy w szkole tak utalentowanych i wspaniałych uczniów.

          • Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych

            24.03.2024

            22 marca 2024r. w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Gliniku odbył się Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych Pod Honorowym Patronatem Pana Marka Tęczara Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VI i VII Turniej przbiegł w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Wróciliśmy bardzo zadowoleni z pięknym pucharem, dyplomem i medalami. Zdjęcia w albumie...

          • Pierwszy Dzień WIOSNY w przedszkolu

            22.03.2024

            WITAJ WIOSNO!!!!!!

            21 marca wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały nadejście WIOSNY. W naszej sali zrobiło się już wiosennie. Już od kilku dni trwały przygotowania do powitania nowej pory roku- dekoracja w przedszkolu zamieniła się z zimowej na wiosenną, w sali zrobiło się kolorowo, na korytarzu pojawiły się piękne, wiosenne prace plastyczne.  Dzieci śpiewały piosenki o tematyce wiosennej i okrzykami próbowały przywołać wiosnę. " Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy, przyszła do nas Wiosna z dalekiej podróży. Witały ją- bocian, skowronek i szpaki. Witały ją także wszystkie przedszkolaki". Przedszkolaki wybrały się na spacer po najbliższej okolicy w poszukiwaniu Pani Wiosny. Podczas zajęć dzieci pogłębiły swoją wiedzę o nadchodzącej wiośnie, poznały zwiastuny wiosny oraz zwyczaje związane z jej powitaniem. Wiosna to też czas sadzenia różnych roślin, dlatego też dzieci zamieniły się w ogrodników i posadziły kwiatuszki, które następnie zabrały do domu, będąc tym samym odpowiedzialne za pielęgnację i opiekę nad roślinką. Mamy nadzieję, że prawdziwa wiosenna aura już wkrótce zagości na dobre. A także ta wiosenna atmosfera towarzyszy nam przez cały rok, inspirując do twórczych działań i wspólnych zabaw. 

          • Zwycięzcy szkolnego konkursu "Mam talent"

            22.03.2024

            21 marca w naszej szkole odbył się konkurs „Mam talent”, po zakończeniu którego wszyscy widzowie oddawali głosy, aby wybrać najlepszy występ. Po przeliczeniu głosów przez komisję, w której skład weszli uczniowie prezydium Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunowie, wyłonieni zostali zwycięzcy:

            I miejsce – Szkolny Kabaret

            II miejsce – Szkolny zespół muzyczny

            III miejsce – Sara Winiarska

             

            Wygrani w szkolnym konkursie „Mam talent” otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy naszym artystom wspaniałych występów! 

          • "Mam talent"

            21.03.2024

            W tym roku, z okazji pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs „Mam talent”, w którym wzięli udział chętni uczniowie klas I-VII. Na szkolnej scenie wystąpili młodzi artyści, którzy odważyli się zaprezentować swoje umiejętności, hobby i zainteresowania. Mogliśmy podziwiać talenty wokalne, plastyczne, instrumentalne, sportowe, akrobatyczne, taneczne i aktorskie. Do udziału w popisach zgłosiło się 29 uczestników – 10 występów indywidualnych i 5 zespołów. Poza tym na wystawie pojawiły się prace młodych plastyków, które mogliśmy podziwiać po występach. Atmosfera podczas konkursu była wspaniała, a publiczność z wielkim entuzjazmem oklaskiwała kolejnych uczestników, doceniając ich talent i odwagę. Każdy artysta otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Na koniec odbyło się głosowanie, w którym wzięli udział wszyscy widzowie; każdy mógł oddać głos na swojego faworyta. Już wkrótce dowiemy się, czyj występ spodobał się publiczności szkolnej najbardziej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pamiętajcie, że w każdym z nas drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, rozwijać  i pielęgnować! Zdjęcia w albumie.

          • „ Wiosna w poezji”

            21.03.2024

            10 marca w przeddzień Światowego Dnia Poezji i Pierwszego Dnia Wiosny przeprowadzony został, zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną, konkurs recytatorski dla uczniów klas młodszych. Do konkursu zgłosiło się 8 uczestników z klas 0-3.Oddział zerowy reprezentowały: Jagoda Mazur i Faustyna Bieszczad, z klasy I wystąpił Filip Panocha, z klasy II: Liliana Cholewa i Milena Stanek i  z klasy III: Faustyna Dąbrowska i Adrianna Brzozowska. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzacja poezji wśród dzieci oraz  pokonywania tremy przed publicznym występem. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprezentować  dowolnie wybrany wiersz o tematyce wiosennej. Komisja konkursowa w składzie: p. Agnieszka Kosydar , p. Danuta Mazur i p. Jolanta Wojnarowska  oceniała występy według takich kryteriów jak: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, opanowanie tekstu, interpretacja utworu, kultura słowa, dykcja, modulacja, tempo mówienia. Wszyscy uczestnicy bardzo profesjonalnie podeszli do swoich występów prezentując swoje recytacje na wysokim poziomie i wybór zwycięzcy był bardzo trudny.  Szczególną jednak uwagę, zarówno jury jak tez zgromadzonej publiczności, przykuł występ Jagody Mazur i ostatecznie to Ona zdobyła pierwsze miejsce. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy wspaniałych występów i zapraszamy do kolejnych edycji konkursu. Zdjęcia w albumie

             

          • Projekt edukacyjno – czytelniczy „ Niezwykła szafa ”

            21.03.2024

            Uczniowie klasy 5 naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjno- czytelniczym, realizowanym z ramach NPRCz, ph. „ Niezwykła szafa”. Projekt został przeprowadzony w ramach podsumowania omawianej na lekcjach języka polskiego lektury „ Opowieści z Narnii”. Uczniowie w ramach projektu mieli wykonać lapbooka. Lapbook to w wolnym tłumaczeniu z angielskiego  „ książka na kolanach”, którą wykonuje się na dany temat, w określonej formie, ale materiały i sposób wykonania jest dowolny. W lapbooku mogą znajdować się opisy, zdjęcia, zadania, rysunki itp. związane z wybranym tematem. Taka forma pracy ma na celu usystematyzować wiedzę uczniów a także rozbudzić ich wyobraźnie i kreatywność. Gratulujemy piątoklasistom pomysłowości i zdolności plastyczno-technicznych.Uczniowie klasy 5 naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjno- czytelniczym, realizowanym z ramach NPRCz, ph. „ Niezwykła szafa”. Projekt został przeprowadzony w ramach podsumowania omawianej na lekcjach języka polskiego lektury „ Opowieści z Narnii”. Uczniowie w ramach projektu mieli wykonać lapbooka. Lapbook to w wolnym tłumaczeniu z angielskiego  „ książka na kolanach”, którą wykonuje się na dany temat, w określonej formie, ale materiały i sposób wykonania jest dowolny. W lapbooku mogą znajdować się opisy, zdjęcia, zadania, rysunki itp. związane z wybranym tematem. Taka forma pracy ma na celu usystematyzować wiedzę uczniów a także rozbudzić ich wyobraźnie i kreatywność. Gratulujemy piątoklasistom pomysłowości i zdolności plastyczno-technicznych. Zdjęcia  w albumie

          • Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika

            15.03.2024

            'Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając...''

            Cornelia Funke

            15.03. 2024r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy I. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki a dla uczniów klasy pierwszej kolejny ważny dzień w ich edukacji -  wszyscy z nich stali się, bowiem prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

            Głównym celem tej uroczystości było oczywiście zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            Na samym początku, tego wyjątkowego spotkania, dzieci otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek oraz  zasad zachowania się w bibliotece. Następnie  pierwszoklasiści  byli świadkami „ Urodzin Kopciuszka” podczas których  Czerwony Kapturek (Marlenka Świech), Jaś i Małgosia ( Maksymilian Widuliński i Oliwia Bykowska)oraz sama gospodyni czyli Kopciuszek( Róża Longosz) weryfikując wiedzę dzieci na temat bohaterów, treści i tytułów znanych bajek, baśni i wierszy zgodnie doszli do wniosku, że dzieci świetnie nadają się na czytelników biblioteki. Na koniec bibliotekę odwiedziła również Pani Książka ( Nikola Skiba), która zwróciła się do dzieci z prośbą o  prawidłowe traktowanie książek i ich szanowanie.

            Kolejnym punktem spotkania było złożenie przez przyszłych czytelników  uroczystego przyrzeczenia i akt pasowania, którego dokonał pan Józef Chodak- dyrektor naszej szkoły.

            Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu, zakładki  do książek  i przywieszki PRZYJACIELA KSIĄŻKI.

            Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci, a biblioteka będzie kojarzyła się im z miejscem przyjaznym, radosnym i bezpiecznym,  z miejscem, gdzie są zawsze mile widziani i które, mamy nadzieję, że będą chętnie i często odwiedzać. Zdjęcia w albumie.

             

             

          • Eliminacje do Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ Zawsze Wierni”

            15.03.2024

            12 marca 2024 r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbyły się eliminacje konkursu recytatorskiego dla szkól podstawowych do IX Edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”.  W tym roku patronem eliminacji wybrany został lokalny bohater konspiracyjnej walki o niepodległość Polski – Ludwik Kubik ps. „Lucjan”. Jego życie i działalność niepodległościową zaprezentował, na wstępie konkursu, Szymon Pacyna, autor wystawy o L. Kubiku „… to była walka o wielką rzecz”.    Gościem specjalnych tegorocznych przesłuchań  konkursowych był siostrzeniec Ludwika Kubika „Lucjana” pan Zbigniew Maciołek, który udostępnił informację i pamiątki wspierając w ten sposób powstanie wystawy, którą można było obejrzeń w przerwie konkursu..  

            W przesłuchaniach konkursowych, których celem było przede wszystkim: rozbudzanie zainteresowań literaturą oraz historią najnowszą Polski i jej bohaterami oraz  budzenie poczucia tożsamości narodowej i upowszechnianie kultury słowa, w tym roku wzięło udział 34 uczestników z 15 szkół podstawowych. Naszą szkołę zaprezentowali uczniowie klasy siódmej: Nikola Skiba, Piotr Świech i Sebastian Cholewa.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ppłka Ludwika Marszałka "Zbroi" w Brzezinach
      • 17 2233206
      • 39-111 Brzeziny 621 Poland
      • Komunikacja z naszą szkołą w formie elektronicznej może odbywać się przez elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej e-PUAP. Platforma ta dostępna jest pod adresem internetowym: http://epuap.gov.pl/ Identyfikator szkoły na portalu ePUAP: SPBrzeziny1 Adres skrytki podawczej: /SPBrzeziny1/SkrytkaESP Na adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP mogą przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru „Pismo ogólne” udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP